Автор Тема:  Някой гледа ли доктор Хаус?  (Прочетена 9382 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Емануил Денков

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 352
  • хепB
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
Някой гледа ли доктор Хаус?
« -: Октомври 25, 2007, 02:05:20 »
 Има ли "болни" фенове на този сериал като мене?  ;D Или поне хора, които го гледат и му се радват? Толкова много ми допада хумора в него. Може би след като съм изгледал всяка една комедия на филмова лента на света взех да ставам много взискателен към комедийте и този сериал направо ме срази с уникалността си... Никога не съм гледал сериали, но този кретен го чакам всяка седмица да го излъчат, и в 5-6 сутринта в сряда да си дръпна серийката да я гледам. Отначало гледах серийте по НоваТВ и нямах идея за качествата на актьора Хю Лори. Но после си дръпнах всички сезони от незаменимия бг тракер .... и разбрах че е британец, а с такъв перфектен американски английски говори. Не можех да повярвам, че е англичанин.

Не знам дали ви е направило и впечатление, че все по-некачествени стават филмите, а сериалите все повече - и кой от кой по-добър. Четох някъде, че в кино индустрията има сериозно изтичане на таланти и умове по посока на ситкомите. Все пак като се замисли човек от една хитова идея се вземат веднъж пари с много усилия от един касов филм, а при сериалите се прибират парички с години наред, и много повече, с една простичка идея. Друг сериал, който гледам от време на време е Boston legal - Бостънските адвокати. И той много ме радва :)  И за напред като искам да се посмея определено ще си пусна някое сериалче вместо поредната блудкава комедия...

Неактивен Valentin Maneff

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Кандидат-студент
  • Публикации: 66
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешно завършенo - чака резултати
  • Статус: Хроничен хепатит C
Re: Някой гледа ли доктор Хаус?
« Отговор #1 -: Октомври 25, 2007, 08:55:11 »
Човече,до болка си прав!Жесток!!!Не мога да си намеря място от яд,че вече го няма/сериала/,но може би ще има друг сезон.Имам чувството,че това съм аз в неговата кожа.Невероятен хумор,съчетан със сърказъм и винаги неразбран-sorry за останалия свят!

Неактивен Емануил Денков

• Немедицинско лице
  • хепB
    • Профил
« Отговор #2 -: Октомври 25, 2007, 11:45:56 »
Човече,до болка си прав!Жесток!!!Не мога да си намеря място от яд,че вече го няма/сериала/,но може би ще има друг сезон.
Има друг сезон спокойно! До момента по "nova" са излъчвали серий от 3 сезона. В момента в САЩ тече  4-ти сезон. Аз си го дърпам всяка седмица от торент тракерите и си го гледам.

Неактивен Силвана Лесидренска

• Global moderator
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 3164
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: Повторно лечение
« Отговор #3 -: Октомври 25, 2007, 12:17:13 »
оо, обожавах да го гледам , толкова добре ми действаше , в сравнение със сапунените бози. Вече ми е писнало от всякакви крими глупости,толкова са плоски-успяват само с доказателство-един проскубан косъм и кален отпечатък да разрешат случая за 1 4ас. Не,мерси ;D

Де докторите в Бг да бяха такива  ;D
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5566
    • Профил
    • My Home Page
  • Резултати: Успешнo
« Отговор #4 -: Октомври 25, 2007, 18:47:13 »
И аз много го харесвам  8)
Държи се гадно с всички наоколо, но пък чувството му за хумор е уникално :)
Въпреки, че не е положителен герой, всички познати които гледат сериала му се кефят :)
Ето малко интересни факти за д-р Хаус, които прочетох преди няколко дни в един блог:
Д-р Хаус – неща, които може би не знаеш за него
Цитат
Хаус разби всички страни в Европа, като дори в Америка е сред първите и за трите си (завършени) сезона обра куп награди, които е безмислено да се споменават. Хю Лоури (Д-р Хаус) може да си го гледал по кабеларките в сериала “Джийвс и Уустър” или в “Черното влечуго”.

Ако ти е интересно трябва да ти кажа, че в един от епизодите, където действието е къщата на Хаус, на телевизора му се вижда, че се е приготвил да гледа именно епизод от “Черното Влечуго”.

Говорейки за къщата на Хаус трябва да споменем, че той живее на номер 221, както Шерлок Холмс живее на Бейкър Стрийт 221Б.

Продуцентите не крият, че Холмс е протоип на Хаус, а д-р Уилсън на д-р Уотсън. Холмс си инжектира кокаин , а Хаус приема Викодин, но и двамата си падат по дрогата. Всъщност по-интересното е, че самия Холмс е прототип на Д-р Джоузеф Бел – истински доктор вдъхновил Артър Конан Дойл. Самият Бел също е разрешавал заплетени случаи по метода на дедукцията, както Холмс и впоследствие Хаус.

В пилотния епизод фамилията на героинята е Адлър (както е любимата на Шерлок Холмс – Айрин Адлър, спомената само в някои книги), а по-късно в епизодите Хаус е прострелян от човек на име Мориарти (както и в книгите на Конан Дойл е кръстен вечния враг на Хаус).

Оказва се обаче, че самият баща на актьора Хю Лоури е бил лекар. “...взимам повече пари от баща ми, за да играя негово копие” е коментарът на самия Лоури.

Тъй като продуцентите искат актьор, който да изглежда като американец, в момента, когато Лоури се явява на кастинг, Брайън Зингър – един от хората, които дърпат конците се провиква: “Ето виждате ли го. Такъв човек ми трябва – 100%-ов американец” - без да знае, че Лоури си е чист британец, който покрива много добре акцента си.

Ако роните сълзи по връзката на младия д-р Чейз и сексапилната д-р Камерън трябва да ви светнем, че двамата наистина се сгодяват миналата година и освен в сериала, въртят любов и у дома.

Относно сексуалния живот на Хаус, когато го питат (Хю Лоури) дали според него би било добре да има връзка с героя му и д-р Къди, той отговаря: “Ако сериалът продължи достатъчно дълго може да имам връзка със всички жени. За мен редът няма значение”.

Хаус кара мотор Honda CBR1000RR. Последното без връзка.

Сериалът се излъчва свръхуспешно, като в Италия е номер 1, в Германия разби рекорда с 35% share, а в БГ редовно смачква физиономията на конкурентните телевизии.
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен nevron

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 700
  • хепатит "С"
    • Профил
    • metalni-vrati.net
« Отговор #5 -: Октомври 25, 2007, 19:08:24 »
   Аз също го харесвам. Не го гледам редовно, защото понякога няма как. Има още един забавен сериал, незнам точно по коя телевизия беше (или по нова или по бтв), за един ресторант и за персонала в него е сюжета. Той също е забавен и динамичен. Някъде около обяд или преди обяд го дават, само в събота или неделя, не съм много сигурна в кой ден точно е.
   Гледайте го, ще ви хареса. Сега като сме заговорили за сериали, снощи брат ми ми препоръча да си сваля Lost. Taка и не успях. Но щом той го е харесал (тъй като спокойно мога да го нарека филмов критик), сигурна съм, че е доста увлекателен.
   Е, това е от мен. До скоро.
"...Не се надявам на нищо.
Не се страхувам от нищо.
Свободен съм!..."

Nikos Kazandzakis
www.metalni-vrati.net

Неактивен Емануил Денков

• Немедицинско лице
  • хепB
    • Профил
« Отговор #6 -: Октомври 26, 2007, 12:17:11 »
Цитат
Продуцентите не крият, че Холмс е протоип на Хаус, а д-р Уилсън на д-р Уотсън. Холмс си инжектира кокаин , а Хаус приема Викодин, но и двамата си падат по дрогата. Всъщност по-интересното е, че самия Холмс е прототип на Д-р Джоузеф Бел – истински доктор вдъхновил Артър Конан Дойл. Самият Бел също е разрешавал заплетени случаи по метода на дедукцията, както Холмс и впоследствие Хаус.

И аз съм се замислял над това, че има връзка между образите на Холмс-Хаус и Уотсън-Уилсън! Хубаво е, че продуцентъте признават това. Все пак както обичаха да казват учителите ми по история - няма нови неща просто всичко или се повтаря или е добре забравено старо.

От където и да идва концепцията важен е резултатът - един гениялен леко просташки и циничен, много забавен , но същевремено изтънчен сериал.
Преди всичко около мене ми се чудеха какво му се възхищавам на този сериал - сравняваха го със Спешно отделение или анатомията на Грей без да са го гледали. Сега всички го гледат когато могат и много му се радват. Досега съм "зарибил" много хора да го гледат и в България и чужбина и всеки е много доволен. Последния беше майка ми. Не си беше идвала 2 години в България. На втория ден с много усилия я накарах да изтърпи 1-2 серии... И за престоя си от 3 седмици и постояни пътувания и срещи успя да съумее да изгледа към 45 серии :) Просто пибирахме ли се за 2 часа вкъщи, трябваше поне 2 серии на Хаус да се гледат...

Неактивен kammy

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Студент
  • Публикации: 130
    • Профил
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: Повторно лечение
  • Статус: Има близък с хепатит B
« Отговор #7 -: Октомври 29, 2007, 15:24:30 »
Страхотно филмче,дамм :D
Единствения сериал,който мъжа ми е склонен да гледа и му се кефи много.
А за Хю Лори да не говорим и за героя му-перфектно изпълнение ;)

Сега си дърпам 4-ти сезон,но няма да го гледам още.Предния го изгледах на един дъх-за 3 дена :D.

Неактивен Емануил Денков

• Немедицинско лице
  • хепB
    • Профил
« Отговор #8 -: Октомври 31, 2007, 11:17:14 »
 Днеска в 5-6 сутринта излезна 5-ра серия на 4-ти сезон по българските торент тракери  ;D  ;D enjoy

Неактивен nevron

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 700
  • хепатит "С"
    • Профил
    • metalni-vrati.net
« Отговор #9 -: Октомври 31, 2007, 11:54:26 »
     ;D I ti li somnanbylstva6??? :o :o :o
"...Не се надявам на нищо.
Не се страхувам от нищо.
Свободен съм!..."

Nikos Kazandzakis
www.metalni-vrati.net

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007