Вирусен хепатит - Лечение > На лечение съм

Остър Хепатит Б - връщане на работа

<< < (2/3) > >>

Dupnitsa92:
Здравейте,

Първо да споделя как се развива Вируса при мен:

1 месец след изписването резултатите ми бяха:

АСАТ: 41
АЛАТ: 71
общ. бил: 14
дир бил: 3

2 месец (днес) след изписването резултатите ми са:

АСАТ: 34
АЛАТ: 37
общ. бил: 11
дир бил: 3

Последния месец пих само Карсил 110мг 2х2, докторите днес ми казаха да спра и него и след 3 месеца пак да се тествам за австралийския антиген (който и днес излезе положителен).

Казват, че в момента изцяло трябва да разчитам на имунната си система, без да я форсирам и без пържено, алкохол, цигари и спорт (което е единственото, което ми липсва).

Питането ми е, има ли какво да направя, за да се изчистя от вируса, защото от днес явно няма да пия повече нищо? При останалите така ли е било?

Някой може ли да сподели опит дали е взимал някакви допълнителни хапчета, които да помогнат да се изчисти?

Благодаря предварително.

Силвана Лесидренска:
НЕДЕЙ НИЩО ДА ВЗИМАШ.
Остави тялото си да се изчисти само.

Dupnitsa92:
Много благодаря за отговора.

Да попитам нещо и за спорта…

Преди болеста тренирах и тичах по 5 км през два три дни, ходех на плуване всяка неделя и на фитнес през ден.

През последните месеци, поради болестта не съм спортувал изобщо и качих близо 10 кг. последния месец се разхождам много, но съм мръднал само с 1 кг надолу.

Мога ли да се върна към плуването(поне един път в седмицата), да тичам в парка(не повече от 2 км), разбира се, без фитнес и без да вдигам тежко?

Също така Л-карнитина от време на време мога ли пак да го взимам за да помогне за тези излишни килограми?

Може да ви се сторят малко глупави тези въпроси, но тази болест направо ми преобърна живота… дано я преборя до няколко месеца, нямам търпение до следващото изследване..

Благодаря предварително!

Силвана Лесидренска:
Никой, дори и лекар не може да ти каже как ще ти се отрази спорта. Започни да го правиш, увеличавай постепенно интензитета и сам ще усетиш как се чувстваш. Ако нямаш сили ще знаеш, че трябва да намалиш темпото, и съответно обратното. Карнитина не мисля, че ще навреди, напротив.

Dupnitsa92:
Много благодаря,

Поръчах в парка тази седмица два пъти и се чувствам страхотно, пих по 1 гр Л-карнитин пред това и вече съм свалил 2 кг за седмицата!

Излиза обаче и още един въпрос и никъде не намирам точна информация:

Имам сексуална партньорка, която не е ваксинирана срещу хепатит Б, и изследванията са и отрицателни. С целуване може ли да се предаде в тази ситуация (аз съм с остър хепатит Б)?

Относно секса него задължително с презерватив, но може ли да го правим изобщо или дори с презерватив е твърде рисковано?

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия