При Фиброза първа степен може да се консумира алкохол в умерени количества, като според всеки лекар това е различно. Някой ще ти каже една чаша вино/една бира седмично, друг ще каже 50 мл. твърд алкохол дневно, но истината е че няма безопасни за черния дроб количества. Колкото по-малко, толкова по-добре. НО в крайна сметка имаме нужда и от разпускане, така че е разбираемо, особено лятото на човек да му се допие бира. Можеш да пробваш и с безалкохолна, има чудесни варианти (не българските) на пазара.