Автор Тема:  Здравейте  (Прочетена 45934 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен pumuckl

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Студент
  • Публикации: 150
  • Acute
    • Профил
  • Вид лечение: Спонтанно излекуване
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Недиагностициран/а
Re: Здравейте
« Отговор #45 -: Март 07, 2008, 21:25:48 »
Не искам да ти давам напразни надежди, но щом имах Хбе - има и друг вариант. Може да ти мине от самосебе си и да го изчистиш, ако си се заразила скоро. Трябва да помислиш дали може някъде да си се заразила последните 1-4 месеца. Но и да мислиш и да не мислиш - хепатит може да хванеш и от неизмита чаша в ресторант. Така че няма да успееш да го измислиш. Някои хора пипват хепатит, имат го вкръвта си и го изчистват почти незабелязано, защото симптомите на острата инфекция са им много слаби. Решават, че са хванали настинка, пият чайове и витамин Ц и след 2 седмици са пушки - изкарали хепатит и оздравели - може да си от тия случаи. Това е най-добрата хипотеза за хепатит б. При него  варианти има много, случаи всякакви. Лошото е неизвестността, която трае 6 месеца. Няма как. Други изследвания имаш ли. Защо не събереш всички изследвания в един пост за да видим какво показва картинката?

Неактивен nevron

• Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 700
  • хепатит "С"
    • Профил
    • metalni-vrati.net
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
« Отговор #46 -: Март 08, 2008, 06:20:48 »

мнгото ти благодаря за обясненията,яснотата в тях-роден си за преподавател-да не би това  да е професията ти  .прав си,че има много вируси,които ти пречат повече,но си е гадничко да разбереш,че си заразен с нещо,по време на раждане.не пия,не пуша,гледам да се храня рационално,да правя упражнения и изведнъж..никой не заслужава такова нещо,за това бях депресирана.сега..малко посвикнах,гледам и посленият резултата за анти хбе е излязал ,но е положителен.вече ми писна да се чудя това добре ли е зле ли е ,каквото -такова.да не се отклонявам-исках да ти благодаря много за обясненията.успокоих се и то доста.

Юрист е!!!

Поздрави!
"...Не се надявам на нищо.
Не се страхувам от нищо.
Свободен съм!..."

Nikos Kazandzakis
www.metalni-vrati.net

Неактивен lili_ana

• Немедицинско лице
  • Публикации: 115
    • Профил
« Отговор #47 -: Март 09, 2008, 10:08:06 »

Неактивен Vancheto

• Модератор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1558
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: Повторно лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
« Отговор #48 -: Март 09, 2008, 12:29:54 »
Лилянче, недей така бе, човек!
Все се опитвам да се отърся от озлоблението си и сега с твоята история пак съм много ядосана!
Мен също ме заразиха със секцио.И аз не пия, пуша и т.н, треви, наркотици пък НИКОГА
Аз съм с фиброза 2 , изтърпях лечение с пегасис 6 м., с което вместо да изпиша вежди избодах очи,и сега ще лекувам щетовидна жлеза , а какво ще става с дроба познай.
ОБАЧЕ, имам две деца-на 13г. и 3 г.Те имат нужда от мен и ще имат все повече.Аз съм длъжна да пробвам всичко, да бъда добра майка, домакиня,усмихната съпруга, да си върша добре работата.
Има още живот в нас  ;)
А пък всичко, което написа PUMUCKI е като балсам за душата/тез хламидии нещо са му взели страха ;D/
Горе глава, прегърни си детенцето и пиши какво става.
Чао :)
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен lili_ana

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #49 -: Март 12, 2008, 20:01:41 »
Лилянче, недей така бе, човек!
Все се опитвам да се отърся от озлоблението си и сега с твоята история пак съм много ядосана!
Мен също ме заразиха със секцио.И аз не пия, пуша и т.н, треви, наркотици пък НИКОГА
Аз съм с фиброза 2 , изтърпях лечение с пегасис 6 м., с което вместо да изпиша вежди избодах очи,и сега ще лекувам щетовидна жлеза , а какво ще става с дроба познай.
ОБАЧЕ, имам две деца-на 13г. и 3 г.Те имат нужда от мен и ще имат все повече.Аз съм длъжна да пробвам всичко, да бъда добра майка, домакиня,усмихната съпруга, да си върша добре работата.
Има още живот в нас  ;)
А пък всичко, което написа PUMUCKI е като балсам за душата/тез хламидии нещо са му взели страха ;D/
Горе глава, прегърни си детенцето и пиши какво става.
Чао :)
-благодаря много за хубавите думи и подкрепата.наистина е много неприятно така-без вина да си патиш :(.аз продължавам да се озлобявам срещу глупавата ни здравна система и гадните лекари-въобще не им пука за нас-вече съм сигурна.след като повторих изследванията,защото другите били стари-на цели 10 дни представи си,отодох при лекарката да ги види,както тя ми каза.беше й починал пациент в отделението и ме подминаваше като пътен знак.успях да си намеря връзка,която да ме представи пак пред нея,но и това не помогна, хвърли един ама мнооооого бегъл поглед на тези така чакани от мен изследвания(мислех,че най-накрая ще ми обясни нещо-какво да правя,да минавам ли на диета..)промърмори,че май репликацията на вируса щяла да бъде малка и не си струвало да ми пуска пср.аз тогава вече кипнах и й казах,че ако тя не ми го пусне сега ,ще си платя,но това ще го направя.да,ама не-не можело да си го платя ,ако някой лекар не го изискал-да се пръснеш от яд.както и да е ,накрая каза да съм го пускала и да съм правела каквото реша ???и,сега съм тук-точно никъде-не зная да пазя ли диета,да пия ли нещо-какво..абе ..вече ми писна-реших да изчакам резултата и ..при    Чернев,но се притеснявам все пак-колко фатален може да се окаже този един месец.е,междувременно мога да "тормозя"вас-форумците :).надявам се да не ме съдите много строго:)

Неактивен migle

• Публикации: 789
  • Усмихвай се на живота
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон
  • Резултати: Релапс на хепатита след лечение
« Отговор #50 -: Март 12, 2008, 20:23:48 »
Ох, аман от некомпетентни лекари.Тя как разбра, че репликацията ще е малка дане би да е естрасенс. :o
Не се притеснявай за диетата.Само абсолютно забранен е алкохола, а иначе си хапвай каквото ти се яде като избягваш много мазно, пържено и пикантни храни.Ако пък мого държиш да спазваш някакви правила прочети във форума какво е писано за диетите и се храни по този начин.Аз лично повече наблягам на плодовете и зеленчуците, но си хапвам и от така наречените забранени неща без да прекалявам разбира се.
И мисля, че забавяне от месец не е фатално.Аз исках да приключа бързо с изписването на протокола и... хванах времето когато касата не приемаше документи така, че пак си чаках месец и половина докато ги подам.Сега пък чакам отговор и....общо взето настрой се за голямо чакане.
Поздрави :)
« Последна редакция: Март 13, 2008, 08:42:44 от migle »

Неактивен pumuckl

• Публикации: 150
  • Acute
    • Профил
  • Вид лечение: Спонтанно излекуване
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Недиагностициран/а
« Отговор #51 -: Март 13, 2008, 20:54:12 »

И с основание. :o
Днес си взех изследванията и познай - положителни са. Аз като ви казвам, че всички сме букетчета с болести, вие не вервате. Сега трябва да почвам да се тъпча с антибиотици, щото моите са от хроничните. А до вчера пих някакъв друг антибиотик, щото новото ми гадже каза, че и тя имала нещо си там /бяло течение/ и доктора й казал и аз да пия. И сега стана вчера пих един антибиотик, а от днес съм с друг. Ъъъ!

И не знам що сега ми се появяват симптоми, а досега е нямало, може би другия антибиотик ги е провокирал, щото изследванията показват, че отдавна имам хламидии и сега следват едни тежки телефонни разговори...

Та отивам днес при Джи Пи-то в 11-та /той поне е готин/ и му обяснявам положението. Даде ми направление за Александровската урология. Вика "Ама ти си сериозен, първо хепатит, сега нещо с пишката не си добре, а спри се!". Та тя урологията е в едно мазе. Оня ми ти доктор ми гледа пацата, после па я пипа и вика "Ми мУмЧе, ти имаш възпаление!". Алелуя, за тая ли информация отивам вече при втори лекар?! Аз още сутринта си бях пуснал в Цибалаб изледване за хламидии сам, без докторчето да ми казва, че имам възпаление. ;D

Гледам и се чудя сега дали той сам ще се сети да ми пусне. Ами не - щото е скъпо. Казвам ви - парите са им проблема, не че докторите са лоши. Знаят много добре к'во трябва, ама дето се пее "Нема кинти! Нема, нема кинти". Даже за триперче не ми отпусна скръндзата. А аз плащам всеки месец в касата като на поп. Изписа ми нек'во мехлемче и някаква бабина рецепта, дето трябва да си топя малкия Пумукъл в кофичка от мляко с някви билки вътре. Тц тц тц. Нема диагноза, нема информация. Спомена обаче да му занеса изследването за хламидии като излезнело. Сигурно ще ми го разтълкува - дали е положително или отрицателно. Утре като му го дам, сигурно ще ми изпише антибиотика, дето преди малко го глътнах.

Маани, доктори. Абе да са живи и здрави, ама да не опираш до тях. Лошото е, че не казват "Ако искаш адекватна мед. помощ - плащай". Много хора не биха пестили от това, ама нейсе,

та така - и аз съм в клуба на тъпчещите се с лекарства вече. Даже може да пусна една тема в раздел "На лечение съм". :D

Неактивен anita

• Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2988
    • Профил
« Отговор #52 -: Март 13, 2008, 21:05:43 »
Ха хаа ха, Pumuckl, ти си уникален!
Добре, че е чувството ти за хумор.
Е, добре де разбирам няма пари, няма. Ама поне да кажат - така и така - няма пари ама едно изследванийце трябва да се пусне ......
Ей това не мога да го разбера, изписват ни лекарства без изследвания, без диагноза.....
Луда работа, малееееее що илачи сме изпили през живота си нахалост......
Пък нека сме живи и здрави

Неактивен Vancheto

• Модератор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1558
    • Профил
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: Повторно лечение
« Отговор #53 -: Март 13, 2008, 21:08:00 »
Много ми стана смешно, честно.ИЗВИНЯВАЙ :-[

Лошото е когато плащаш и очакваш адекватна помощ, а пък то пак същото.

А пък идеята ти за нова тема е чудесна.
Радо, какво ще кажеш за нещо като"други болести".Това май трябва да го напиша в "предложения и т.н."

Абе,хора, къде е Емо? ???

pumuckl, искрено ти желая бързо оздравяване и умната ;)

Неактивен nevron

• Публикации: 700
  • хепатит "С"
    • Профил
    • metalni-vrati.net
« Отговор #54 -: Март 14, 2008, 05:36:22 »
Е, така е!!!
И Дон Жуан сигурно е имал подобни проблеми!

Споко, пий си хаповете са, и дано ти уври както долната, така и горната глава вече с тия девойчета дето постоянно се моткаш.
Поздрави и скорошно узряване и оздравяване!
"...Не се надявам на нищо.
Не се страхувам от нищо.
Свободен съм!..."

Nikos Kazandzakis
www.metalni-vrati.net

Неактивен lili_ana

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #55 -: Март 14, 2008, 18:07:45 »

И с основание. :o
Днес си взех изследванията и познай - положителни са. Аз като ви казвам, че всички сме букетчета с болести, вие не вервате. Сега трябва да почвам да се тъпча с антибиотици, щото моите са от хроничните. А до вчера пих някакъв друг антибиотик, щото новото ми гадже каза, че и тя имала нещо си там /бяло течение/ и доктора й казал и аз да пия. И сега стана вчера пих един антибиотик, а от днес съм с друг. Ъъъ!

И не знам що сега ми се появяват симптоми, а досега е нямало, може би другия антибиотик ги е провокирал, щото изследванията показват, че отдавна имам хламидии и сега следват едни тежки телефонни разговори...

Та отивам днес при Джи Пи-то в 11-та /той поне е готин/ и му обяснявам положението. Даде ми направление за Александровската урология. Вика "Ама ти си сериозен, първо хепатит, сега нещо с пишката не си добре, а спри се!". Та тя урологията е в едно мазе. Оня ми ти доктор ми гледа пацата, после па я пипа и вика "Ми мУмЧе, ти имаш възпаление!". Алелуя, за тая ли информация отивам вече при втори лекар?! Аз още сутринта си бях пуснал в Цибалаб изледване за хламидии сам, без докторчето да ми казва, че имам възпаление. ;D

Гледам и се чудя сега дали той сам ще се сети да ми пусне. Ами не - щото е скъпо. Казвам ви - парите са им проблема, не че докторите са лоши. Знаят много добре к'во трябва, ама дето се пее "Нема кинти! Нема, нема кинти". Даже за триперче не ми отпусна скръндзата. А аз плащам всеки месец в касата като на поп. Изписа ми нек'во мехлемче и някаква бабина рецепта, дето трябва да си топя малкия Пумукъл в кофичка от мляко с някви билки вътре. Тц тц тц. Нема диагноза, нема информация. Спомена обаче да му занеса изследването за хламидии като излезнело. Сигурно ще ми го разтълкува - дали е положително или отрицателно. Утре като му го дам, сигурно ще ми изпише антибиотика, дето преди малко го глътнах.

Маани, доктори. Абе да са живи и здрави, ама да не опираш до тях. Лошото е, че не казват "Ако искаш адекватна мед. помощ - плащай". Много хора не биха пестили от това, ама нейсе,

та така - и аз съм в клуба на тъпчещите се с лекарства вече. Даже може да пусна една тема в раздел "На лечение съм". :D
-лошо е ,когато лекарите не си вършат работата.И аз съм на мнение,че трябва да ни казват какво да направим като изследване,а всеки да си прави сметката може или не да го плати.
дано да се оправят нещата при теб.стискам ти палци всичко да мине масимално бързо.

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5566
    • Профил
    • My Home Page
« Отговор #56 -: Март 15, 2008, 09:49:05 »
Абе,хора, къде е Емо? ???
Аз се чух с него във вторник. Все още има много задачи, но каза че в близките седмици ще се появи във форума и ще навакса.
Така че, в най-скоро време трябва да го видим онлайн  ;)
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.

Неактивен lili_ana

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #57 -: Май 07, 2008, 20:33:11 »
така-не ми оставя много време да пиша,но ще споделя,че другата седмица имам записан час при доктор Чернев.Надявам се да ми помогне.Само се чудя струва ли си да си наемам стая в хотел?Моят час е следобяд,но някъде бях чела,че на другата сутрин понякога пращал пак за изследване -така ли е наистина?Мислех си ,че и в София могат да се намерят стаи за около 35-40 лв,може и да има такива,но за жалост не мога да намеря такива около Неофит Рилски :).

Неактивен migle

• Публикации: 789
  • Усмихвай се на живота
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон
  • Резултати: Релапс на хепатита след лечение
« Отговор #58 -: Май 08, 2008, 08:05:41 »
Професора плеглежда следобед.Вероятоно ще ти пусне изледвания в Цибалаб / който ще си платиш/, а на следващата сутрин ще трябва да отидеш в кабинета му в болницата за да ти даде направление за ПСР.
При мен така се развиха нещата.Така ,че ще ти се наложи да останеш една нощ в София. :)
Меги

Неактивен lili_ana

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #59 -: Май 17, 2008, 17:31:51 »
Здравейте.Прибирам се от София и реших да напиша впечатленията от това,което ми се случи.Имах среща с проф.Чернев-носих си всички изследвания,които си бях правила от момента,в който разбрах,че съм заразена с хепатит Б.Носих си и последното изследване-количествен ДНК.Призна ми всички изследвания,не ме е карал да си правя други.Предвидливо си носих и направление за хоспитализация и след прегледа на другия ден сутринта професора ме прие за биопсия.Същият ден ,в който ме приеха ми направиха всички възможни изследвания и на втория ден мина и биопсията.Много ме беше страх от нея,а и Москова ми  каза,че мъжете много викали при биопсията,но..не е чак толкова страшно.Е,професора не изчака да ме хване упойката преди да ме резне малко,но..честно казано май повече ме боли като се убода на роза :).Сега ще изчакам около 2 седмици да ми излезе резултата и да подавам документи в здравна каса за лечение.Професора ми каза,за жалост,че лекарството,което на мен ще ми трябва за лечение е спряно незнайно докога ,защото било много скъпо :crying2:.Но,само да ми го кажат това и от здравна каса ще пиша до всички възможни телевизии,вестници..каквото се сетя.няма да се дам толкова лесно.ами..май това ще е от мен.Ако някой иска инфо за нещо,свързано с болницата -насреща съм.
Джина,надявам се ,че всичко при теб е наред.стискам палци лечението ти да мине добре :love:
« Последна редакция: Май 17, 2008, 17:52:17 от Силвана Лесидренска »

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007