Вирусен хепатит - Обща дискусия > Общи теми

Отслабване при лечение с тенофовир

(1/2) > >>

Kamelia85:
Здравейте,казвам се Камелия.Отскоро съм във форума,но с хепатит в съм от 12 години.Преди 4ри месеца след дълга :fight: ми назначиха тенофовир дизопроксил Mylan.Нямам странични реакции от него освен,че доста отслабнах, с 4кг.Аз и преди бях слаба,но сега е плашещо.Това характерно ли е за този препарат?Означава ли ,че действа добре?Някой,ако има сходен проблем ,ще се радвам да сподели.Прекалено съм слаба,това е ужасно,ако някой знае как да напълнея поне малко,моля да сподели.

Силвана Лесидренска:
Привет,

Аз за първи път чувам за такъв страничен ефект, говори с лекуващия те лекар, а относно напълняването може би била добра идея да посетиш диетолог, за да ти назначи хранителен режим.

hristo_gb:
Здравей, първо да те попитам смятала ли си Индекс на телесната си маса? Под нормата ли е?
Имаш ли други оплаквания - слабост, умора, светли изпражнения/тъмна урина, пожълтяване на очите / кожата или нещо друго подсказващо увреждане на черния дроб?
Преди лечението каква беше фиброзата - имало ли е увреждане някакво, други кръвни изследвания - под/над нормата?

richard:
Обърнете се към лекуващия лекар,проблема може да е само в хранителния режим,но това трябва да се потвърди или отхвърли,ако имате и други симптоми или оплаквания трябва да се проведат съответните изследвания, ако се наложи и от мултидисциплинарен екип за поставяне на ПРАВИЛНАТА ДИАГНОЗА,която е основа за ефективно лечение.Имах подобен проблем със загуба на тегло в комбинация с други симптоми и се наложи оценка от мултидисциплинарен екип който постави ПРАВИЛНАТА ДИАГНОЗА за разлика от първоначалната грешна такава!!!,оказа се лесно лечим проблем със щитовидната жлеза.Успех в диагностицирането.

Kamelia85:
Здравейте,явно съм под нормата,защото тежа 55 кг.,а съм висока 1.75.Имам умора и слабост,което мисля ,че е нормално за фиброза 3.Доколкото разбирам това е напреднало чернодробно увреждане.А и твърде скоро започнах лечение и все още не са ми правени изследвания.Лек ден.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия