Автор Тема:  Здравейте от мен, хепатит б  (Прочетена 32568 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен anti-HBs

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Кандидат-студент
  • Публикации: 98
    • Профил
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: В момента съм на лечениe
  • Статус: Хроничен хепатит B
Re: Здравейте от мен, хепатит б
« Отговор #75 -: Април 01, 2021, 14:16:14 »
Здравей  :smile:
Аз например си чакам заразяването с коронавируса  :smile:
Вчера говорих с приятел от Австрия, който е болен заедно с цялото си семейство.
Изкарват го относително леко. Той го описва като среднотежък грип.

А защо чакаш заразяването, не можеш ли да го предовратиш по научния път?  :wink3: COVID лечението не е много щадящо за черния дроб...

Неактивен positivevibes

• Немедицинско лице
  • Публикации: 57
    • Профил
  • Вид лечение: Алтернативно
« Отговор #76 -: Април 01, 2021, 21:23:45 »
Де да беше всичко толкова лесно и сигурно.. да се намеся и аз  :girl_wink: :write: Нали казват, че има и случаи, при които дори и с ваксина има заболели (ако това имаше впредвид за научния път).. Друг е върпосът за неочаквани реакции и т.н. От друга страна, да, и Ковида е много непредвидим и може да бъде много опасен, но.. има и много случаи, когато си протича безсимптомно, или дори и със симптоми, не винаги е нужен прием на лекарства. Мен 10 дни си ми ме мъчи доста неприятно, но въпреки това реших, че няма да пия нищо освен много витамин Ц и Д. Много е трудно наистина да се вземе решение какво е най-добре да се направи с този Ковид.

Неактивен anti-HBs

• Немедицинско лице
  • Публикации: 98
    • Профил
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
« Отговор #77 -: Април 01, 2021, 22:48:50 »
Ами рисковете при ваксината със сигурност са по-малки от риска да се разболееш и да имаш трайни последствия. Имам случаи на двама близки с безсимптомно прекарване, но с отключени сърдечно-съдови аномалии - аритмии, чудесии и ходене по топ кардиолози вече месеци (от септември). Още се задъхва един друг, който също го кара тогава, но по-тежко. Двама съседа от улицата пък си заминаха рано рано... Имам и приятели с постковид неврологични проблеми - единият е на болкоуспокояващи заради гърба и кръста. Изобщо не е безобидно. Последиците от вируса са много по-неизучени от ваксинните такива.

Професията ми включва да се занимавам с цифри и статистически шансове ежедневно. Клиничните изпитвания на всички ваксини включваха достатъчен брой хора (а някои и в пъти повече), за да се види, че вероятностите са много ниски. При риск в най-лошия случай и то недоказан все още - 1:100 000 и то при АстраЗенека... Съвсем отделен въпрос е, че излизат нови детайли по темата и в Дания и Германия ваксината се е поставяла по различен начин и тази техника може да води до тромбози.

Неактивен hristo_gb

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Студент
  • Публикации: 102
    • Профил
  • Вид лечение: Безинтерферонова терапия (ДААС)
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
« Отговор #78 -: Април 02, 2021, 09:10:51 »
Анти-ХбС, малко се отклонихме от темата, но все пак ако от Ковид може да се защитиш посредством социопатия, то от ваксината, след като я сложиш нямаш какво друго да направиш. Така, че решението на всеки е индивидуално според нуждите, нека не се критикуваме, защото "науката", не винаги е била права - все пак зад нея стоят хора, които могат да грешат :)
За да не бъде съвсем безсмислен и спамърски постът ми, имам и един въпрос, дали има начин да се самоваксинирам за хеп.Б и хеп.А и дали комбинираната ваксина е по-добра или е по-добре по-отделно? Доколко може да имам проблеми от такава ваксинация, при неуточнен статус на имунната ми система и щитовидна жлеза (изчакавам малко да поспадне "ковидността" преди да се изследвам)?

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007