Последни публикации

Страници: [1] 2 3 ... 10
1
Моята история / Re: С мъжът ми сме заразени с хепатит C
« Последна публикация от nadq_g80 - Юни 17, 2021, 14:14:36 »
Вирусът не се открива HCV RNA и при двамата  :dance:Успех на всички ..!
2
Завършено лечение / Re: Край на лечението с Мавирет
« Последна публикация от nadq_g80 - Юни 16, 2021, 14:45:17 »
Здравейте и ние сме като вас с мъжът ми  с Мавирет бяхме пуснахме си изследвания и чакаме резултата дали сме го изчистили мога ще пиша като излязат.Успех
3
Диагностика / Re: Помощ при разчитане на ДНК ПСР
« Последна публикация от Желева - Юни 13, 2021, 15:03:51 »
Само да добавя,че АЛАТ до предния месец беше до 22 и то от март месец до сега не е бил повече от 22/24.Предполагам,че в момента е повече заради химиотерапията.
4
« Последна публикация от Желева - Юни 13, 2021, 14:32:37 »
Здравейте!Нова съм и не съм сигурна дали пиша на правилното място.Имам нужда от помощ при разчитане на резултати от ДНК количествен тест.Тестът се прави по повод,че след като мъжът ми постъпи на химиотерапия на Неходжкинов лимфом му бе открит австралийски антиген,от болницата поискаха теста за да се знае какво точно е състоянието му на този етап и какво да се предприеме предвид,че е едва на първия курс химиотерапия.Резултатите от ДНК теста са:
HBV DNA 1489.2 copy/ml
HBV DNA calc 876.0 IU/mL
Прави си обикновенни изследвания:
Билирубин-общ (BILL-T) 11.57 mkmol/L
АСАТ        16,31 U/L
АЛАТ     38.25 U/L
АФ(ALP) 52.64 U/L
ГГТ(GGT) 37.35 U/L
5
« Последна публикация от Желева - Юни 13, 2021, 14:20:42 »
Здравейте!Нова съм и не съм сигурна дали пиша на правилното място.Имам нужда от помощ при разчитане на резултати от ДНК количествен тест.Тестът се прави по повод,че след като мъжът ми постъпи на химиотерапия на Неходжкинов лимфом му бе открит австралийски антиген,от болницата поискаха теста за да се знае какво точно е състоянието му на този етап и какво да се предприеме предвид,че е едва на първия курс химиотерапия.Резултатите от ДНК теста са:
HBV DNA 1489.2 copy/ml
HBV DNA calc 876.0 IU/mL
Прави си обикновенни изследвания:
Билирубин-общ (BILL-T) 11.57 mkmol/L
АСАТ        16,31 U/L
АЛАТ     38.25 U/L
АФ(ALP) 52.64 U/L
ГГТ(GGT) 37.35 U/L
6
Моята история / Re: Хпоничен хепатит Б
« Последна публикация от Сиси - Юни 06, 2021, 19:16:06 »
Здравей,Боян.
Благодаря ти много за информацията.
Беше ми много полезна.
Ще попитам гинеколога за гела който ми предложи.
А относно пролактина изследван е и е в нормата.
Благодаря ти още веднъж.
Приятна вечер! :)
7
« Последна публикация от Боян Спасов - Юни 05, 2021, 02:04:21 »
Здравей Сиси!
Има малък риск Дуфастона да се отрази негативно на болен черен дроб.
От друга страна при болен черен дроб дидрогестрона може да не се метаболизира нормално.
Може да поискате гинеколога да го замени с Кринон - гел.
При този тип вагинален апликатор се освобождава прогестерон, без да се налага да се метаболизира в черният дроб.
Клостилбегита  също може да повлияе, но той е от най-безобидните инхибитори на ензима ароматаза.
Едва ли може да се замени с нещо по-безопасно.
Ако не са ви изследвали пролактина е добре да се направи.
8
« Последна публикация от Сиси - Юни 04, 2021, 15:19:12 »
Здравейте на всички.
Имам нужда от мнение отностно хроничният ми хепатит.
Опитваме се да си имаме бебе, и гинеколога ми изписа Клостилбегит и Дуфасон.
Може ли някой да ми каже дали би навредило на черния ми дроб,предвид че съм с хроничен хепатит Б и не провеждам лечение.Все пак са хормонални лекарства и нямам представа как биха повлияли.
Благодяря предварително.
9
Здравейте,
Да ПЦР-а е отрицателен, слава Богу, поне това.
Другото - след 2 дни съм на сцинтиграфия за доуточняване на аденома или аденомите на паращитовидната жлеза.... ще видим какво ще излезе там и после евентуално ще уговарям операция...
Имам разстройство от сума ти време и това ме доизтощава сякаш, не знам вече от какво може да е, дали от притеснение или друго...

Още не мога да си обясня как имах високо желязо, а сега почти анемия... И как съм бил така все, а сега нещо се обостри....

Моля се само да имам сили да стигна до нещо, което да ме оправи - дали операцията или друго - не знам.
Дължа го на семейството си, което ми изтрая толкова проблеми....

Ще ви държа в течение и благодаря за подкрепата!
10
Още преди няколко дни ти прочетох поста, но се притесних от новините и не знаех какво да отговоря. :sad3: Като цяло някои резултати не са добри, но поне е открит проблема, което го прави по-лесен за отстраняване. Имаш спад във фиброзата и чернодробните, което е много добре! Излязоха ли резултатите от ПСР? И какво се случва с операцията и другите проблеми?
Неприятни са тези неща, но живот.. не можем да избягаме от тях, така че най-добре е да се опитаме да ги приемем и решим по най-добрия начин и без да ни въздействат дълбоко. Всичко в началото звучи шокиращо, но аз все си казвам, че има и много по-тежки случаи. А ако си задаваш въпроса “защо все на мен?”.. защото си достатъчно силен да преминеш и през това :good:
И ти като мен виждам, че много много не обичаш лекари, така че моят съвет е да не се концентрираш върху диагнозите и медицински термини, тъй като много често звучат доста страшно с тези названия. Да, има проблем някъде в системата ти, но се концентрирай в силата на тялото си и в това, че може да се справи. Направи нужното, което лекарите съветват, но и не забравяй твоята нагласа относно нещата, защото там медицината не може да помогне. Дръж ни в течение!  :wink3:
Страници: [1] 2 3 ... 10

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007