Автор Тема:  Какво да правя?  (Прочетена 47179 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен another_ill

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Ученик
  • **
  • Публикации: 44
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: В момента съм на лечениe
  • Статус: Хроничен хепатит B
Re: Какво да правя?
« Отговор #60 -: Октомври 24, 2012, 23:21:25 »
another_ill,
Ти си с хроничен хепатит Б  и за отрицателния е-антиген се приема, че хепатитът е преминал в един по-неактивен стадий.
Ваксините се слагат за предпазване, а ти вече си заразен, така че ваксината за хеп.Б е безсмислена, а за хеп.С ваксина няма.
Лечението с нуклеозид/таблетки/ няма страничните ефекти на интерфероновото леченние.
Не можеш да заразиш плода, жена ти щом е ваксинирана-също.
Препоръчва се първо-децата, после лечението, така- за всеки случай.Все пак интерферона си е агресивно лечение и там е задължително да минат поне 6 месеца след лечението преди да се правят деца, а при нуклеозидите просто няма достатъчно опит.

Много благодаря! Точно това исках някой да ми каже. Още нещо ... Ако вирусното натоварване стане над 10 000, ще имам ли възможността да избера интерфероново лечение и ако то е успешно, би ли означвало това, че вируса е напълно изчистен? До колкото разбрах нуклезоидите само го подтискат и забавят, но не го премахват. И с интерферона ли е така? Към момента, до колкото разбрах никой няма да ми назначи интерферон, ако натоварването е ниско. А биха ли ми назначили лечения с въпросните нуклезоиди при ниското вирусно натоварване? Знам, че за всички тези неща е добре да питам лекаря, но информацията от там е изключително оскъдна с много уклончиви отговори и нищо конкретно.
Благодаря още веднъж за отговорите!

Неактивен Vancheto

• Модератор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1558
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: Повторно лечение
« Отговор #61 -: Октомври 25, 2012, 11:43:18 »
За да се пристъпи към лечение се претегля много добре ситуацията в момента и даже се прави прогноза за в бъдеще, много е сложно при хеп.Б.
Трябва да се запознаеш с цялата информация, защото решението за едно лечението или нелечение трябва да бъде твое, лекарите предлагат, но живота и здравето ти са си твои.Или както стана вече тривиално да се казва"информиран избор"те чака.
10 000 коп. сам по себе си не са достатъчна причина за лечение, но ако поддържаш високи нива на ензимите, ако биопсията ти показва високо увреждане, тогава -да.
В друг случай-може да имаш и милиони коп.,но ензимите да са в норма, нямаш чернодробно увреждане или е минимално такова-тогава лекаря може да препоръча само по-стриктно проследяване и т.н,  сложна ситуация....

Аз лично не познавам хора, които са изчистили вируса на хеп.Б с интерферон, но да не отнемам надеждите на хората.
Имаше два случая във форума, които твърдяха, че са изчистили вируса с нуклеозиди, саменто и хранителни добавки.......
Нуклеозида потиска вируса до неоткриваеми нива, което нас ни устройва, защото не ни уврежда дроба.
Интерферона също може да постигне такъв ефект, но обикновено е за определен период след лечението.Хубавото му на интерфероновото лечение е, че е за една година, но лошото са страничните ефекти и постефекти.

Затова....влизай в сайта и започвай да четеш

http://www.hepactive.org/content/articles/fact_sheets/hepatitis_b

:chat:
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен another_ill

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
« Отговор #62 -: Октомври 25, 2012, 22:18:12 »
Ей това е!
Много много много ти благодаря за цялата информация и за всички отговори Ванче  :love5:
Благодаря и на всички останали:)

Неактивен another_ill

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
« Отговор #63 -: Юни 20, 2013, 19:11:37 »
Здравейте приятели :)
От доста време не съм писал, но около моя хепатит няма нищо интересно (за щастие). Пия Урзофалк и ензимите ми бавно вървят надолу. Обаче отново имам няколко въпроса, на които се надявам да ми отговорите. Ще се опитам да бъда максимално кратък :) И така:
1. Мога ли да заразя някого с целувка. Знам, че има отделна тема по въпроса (даже няколко), и че на теория е възможно, тъй като вируса се открива и в слюнката но ... Бих искал вашето мнение дали има реална вероятност, особено ако последните ми два ПСР-а са НЕ СЕ ОТКРИВА (за период от 6 месеца).
2. До колкото си спомням инкубационния период на вируса е около 2 седмици. Така ли е наистина? Ако на теория съм заразил човек, теста ще бъде ли положителен след 2 седмици или трябва да мине повече време?
3. Ако се направи ваксина срещу хепатит Б, след колко време ще се изгради имунитет?
И последно - прочетох, че в И.Рилски до края на месеца се правят безплатни изследвания със специален апарат. Дали има смисъл да се запиша за едно такова изследване?
Благодаря предварително и успех на всички :)

Неактивен roni_c

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Кандидат-студент
  • Публикации: 87
    • Профил
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
« Отговор #64 -: Юни 20, 2013, 23:12:03 »
Здравей,ще се опитам да бъда кратък и да отговоря на въпросите ти.Относно въпрос 1-според мен нямаш място за притеснения.Вирусът се открива в слюнката само при много високо вирусно натоварване от сорта на милиарди копия на милилитър кръв,я в твоя случай вирусът не се засича в кръвта,та камо ли в слюнката.За въпрос номер две нямам достатъчно информация,за да ти отговоря,а за въпрос номер три мога да ти дам информация от личен опит. Моята приятелка се ваксинира по схема с комбинирана ваксина срещу хепатит А и Б,която включва няколко инжекции в продължение на една година.Мога да кажа,че след последната инжекция вече имаше много висок титър на антителата.Две години след ваксинацията пак проверихме титъра и се оказа,че все още е задоволително висок.Разбира се това е стандартната ваксинация,съществува и по-скоростна схема,но какъв е резултатът,могат да кажат хора,които са се подложили на нея.Относно фиброскана също не мога да бъда полезен,защото не съм се подлагал на манипулацията.Поздрави!

Неактивен eli13

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Публикации: 1188
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Релапс на хепатита след лечение
  • Статус: Хроничен хепатит C
« Отговор #65 -: Юни 21, 2013, 12:15:45 »
Да, запиши се непременно за фиброскана. То само другата седмица остана. Мисля, че беше във вторник и петък, от 14.00ч.
Свържи се със Силвана да те запише.

Неактивен another_ill

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
« Отговор #66 -: Февруари 17, 2014, 18:50:07 »
Здравейте,

Току що си видях резултата от последния PSR. Пише: "Не се открива", но като цяло бланката изглежда малко по-различно - има някакви стойности, които преди не бяха там. Може ли някой да каже какво представляват?

Благодаря предварително!

Test (profile) name     Result   Measurement   Reference values
HBV DNA LCycler Real Time PCR   *   Профил   Виж по-долу
HBV DNA   1 907 (3,28)   c/ml (lg)   Не се открива
HBV DNA calc   381 (2,58)   IU/ml ( lg)   

Неактивен meri64

• Немедицинско лице
  • **
  • Публикации: 38
    • Профил
« Отговор #67 -: Февруари 18, 2014, 13:12:39 »
Ако изследването е правено в Иван Рилски там наистина има промяна в бланките и под референтни стойности пише "не се открива". Мисля, че "не се открива" касае референтните стойности. Резултатът според мен е:
HBV DNA   1 907 (3,28)   c/ml (lg) 
HBV DNA calc   381 (2,58)   IU/ml ( lg)   

Неактивен another_ill

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
« Отговор #68 -: Февруари 18, 2014, 20:04:14 »
Да, в Рилски е правено. Това означава ли, че имам репликации и колко са всъщност?

Неактивен ivka81

• Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 608
  • генотип 1b
    • Профил
  • Резултати: Успешнo
« Отговор #69 -: Февруари 21, 2014, 11:42:43 »
381 IU/ml това е резултата ти, вирусът се открива. Аз поне така го разбирам.
 Но всъщност какви са посочените референтни?

Не търси пътя!Отиди там, където го няма и остави следа....

Неактивен another_ill

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
« Отговор #70 -: Февруари 22, 2014, 19:22:31 »
381 IU/ml това е резултата ти, вирусът се открива. Аз поне така го разбирам.
 Но всъщност какви са посочените референтни?

Благодаря за отговора! Ами няма посочени референтни стойности. Просто на тяхно място са сложили надпис НЕ СЕ ОТКРИВА ...

Неактивен ivka81

• Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 608
  • генотип 1b
    • Профил
« Отговор #71 -: Февруари 24, 2014, 15:43:01 »
Искай мнението на специалист...

Не търси пътя!Отиди там, където го няма и остави следа....

Неактивен another_ill

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
« Отговор #72 -: Март 02, 2016, 17:00:10 »
Здравейте,

Налага ми се да проведа лечение с антибиотик, но на листовките (Левофлоксацин и амоксицилин съдържащите за които четох) пише да не ги приемам ако съм имал хепатит, както и че е възможна появата на хепатит като страничен ефект. Въпроса ми е какво да правя и има ли опасност хепатита ми да се активизира (неактивен хепатит Б) от приема на тези антибиотици конкретно и на антибиотици изобщо? Лекарката, която ми ги изписа знае, че имам хроничен хепатит, както и че чернодробните ми ензими са високи (двойни от много дълго време насам и едва напоследък паднаха - само АЛАТ е около 60). Моля ако някой се е лекувал с антибиотици след като е разбрал за хепатита да сподели. Предполагам, че всичко е теоретично, но след като за здрав човек има вероятност да се сдобие с хепатит, означава ли това, че при мен вероятността е по-висока? Благодаря предварително!

Поздрави,
another_ill

Неактивен Аника

• Публикации: 1164
  • генотип 1
    • Профил
  • Вид лечение: Софосбувир + Даклатасвир
« Отговор #73 -: Март 02, 2016, 17:11:23 »
Здравей,
В такива случаи се преценява съотношението полза-вреда. Когато лекар, който ти изписва АБ знае за състоянието на дроба ти, той трябва да е преценил, че изписаният АБ е подходящ за теб.
Ако това може да те успокои, лично аз съм била 8 месеца на АБ, но се налагаше.
Успех
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."

Неактивен Ме

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Кандидат-студент
  • Публикации: 53
    • Профил
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Недиагностициран/а
« Отговор #74 -: Март 02, 2016, 17:56:21 »
Здравей,
кой ти е казал, че хепатитът ти е неактивен, при тези високи ензими?

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007