Автор Тема:  Моля за мнение за резултати на хепатит Б  (Прочетена 3724 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Katq

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Недиагностициран/а
Здравейте!
Днес се регистрирах, защото останах очерована от този форум на хора със сродни на моя проблем...та такаааа по време на регулярното и задължително изследване за австралийски антиген по време на моята първа бременност (това се случи преди около 9 месеца) получих положителен резултат...но тъй като не вярвам много на лабораториите повторих теста в лабораторията на моя гинеколог - резултат отново положителен... Забравих да кажа, че регулярно всяка година си изследвам АСАТ и АЛАТ, включително и непосредствено преди бременността, повреме на нея пак, както и след като родих...Винаги и всякога (последните 3-4 години) тези ензими са ми били изключително в норма и никога не съм имала и грам съмнение за проблем....

След като родих отново си пуснах изследване за австралийски антиген, заедно с ензимите....ензимите в чудесни стойности, но теста за антигена излезе отрицателен....много се зарадвах...реших, че предните два теста са били грешни или е нещо свързано с бременността....посетих месния гастроентеролог (т.е. от най-близката поликлиника), който без да ме прегледа, само разказвайки му историята си ми каза, че не вярва на нито един от резултатите от тестовете за австралийски антиген и ми каза да си изследвам Anti HBc Total като ми препоръча лабораторията на Вирусологията...ето и резултатите от изследването ми там:
 HBsAg - положителен
Anti HBc IgG - положителен
Anti HBс IgM - отрицателен
HBeAg - отрицателен
Anti HBeAg - положителен

Моля, за мнение какво означават тези резултати....това докато чакам час за д-р Антонов....
Предварително благодаря за вниманието ви!

« Последна редакция: Февруари 21, 2013, 21:28:49 от Katq »

Неактивен anita

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2988
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
Re: Моля за мнение за резултати на хепатит Б
« Отговор #1 -: Март 12, 2013, 16:09:19 »
Хепатит Б не ми е силната страна. Надявам се Силванка или Ванчето да се включат с коментар.

Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен Vancheto

• Модератор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1558
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: Повторно лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
Re: Моля за мнение за резултати на хепатит Б
« Отговор #2 -: Март 12, 2013, 16:56:47 »
Катя, вероятно имаш хроничен хепатит В.
 Нямаш изследване за Anti Hbs, а ако то е положително при всички останали резултати може да се предположи, че си в период на изчистване, ако е отрицателно- най-добре да се изследва виремията или както наричаме това изследване PSR/ПИ СИ АР/, а всъщност за хепатит Б то е HBVDNA
След като минеш при проф.Антонов, вероятно ще ти каже да си планираш час за прием в отделението и с направление № 7 да постъпиш за определяне на вирусния товар.
Изследването струва 150 лв., но като постоиш три дни в болницата по клинична пътека 35, ще заплатиш само таксата за престоя там.
След като излезе резултата ще се обсъди дали е необходима биопсия.
Пожелавам ти отрицателен резултат, което е твърде вероятно като се има предвид, че винаги си била с нормални ензими.
А за бебето взе ли някакви допълнителни мерки - ваксина в кратък период, глобулин?

Ето по тази таблица може да тълкуваш резултатите си:
http://www.hepactive.org/content/articles/diagnostics/laboratory_diagnostics/hepatitis_b

Поздрави,
Ваня

Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007