Автор Тема:  Liv.52  (Прочетена 24780 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен june12

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Кандидат-студент
  • Публикации: 89
    • Профил
Liv.52
« -: Март 05, 2013, 18:35:39 »
Мили приятели,
от 2 седмици се лекувам с Бараклуд.Приятели индийци ми пратиха Лив 52/Хималая/,като ме уверяват,че не е само хепатопротектор,но и антивирусен растителен продукт.Искат да ми пратят и ЛИВИТ 1.Имате ли информация истина ли е това,мога ли да ги взимам заедно с Бараклуд?Някой ползвал ли ги е?
Поздрави на всички!

Неактивен Силвана Лесидренска

• Global moderator
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 3162
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: Повторно лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
Re: Liv.52
« Отговор #1 -: Март 05, 2013, 21:19:14 »
Здравей,

ЛИВ 52 е хепатопротектор, но не е антивирусен препарат. Аз съм го пила, имаше ефект при смъкване нивата на ензимите, но и Бараклуда ще ги смъкне ( ако са високи). Ниската му цена обаче ( под 2 лв) ме усъмни в качествата му и го спрях. Не знам доколкото е чист продукт, както и не съм запозната с Ливит 1. По-добре ще подейства на дробчето ти една медена вода сутрин ( чаша хладка вода с една лъжица мед), както и правилно, балансирано хранене с много плодове и зеленчуци ( без цитруси и моркови).

Неактивен june12

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #2 -: Март 05, 2013, 23:52:36 »
Благодаря,Силвана!Моите приятели от Индия скоро заминават за САЩ и няма да мога да ги ползвам,ако Лив.52,ЛИВИТ1 и LiverCare биха ми помогнали.Твоето предложение за пчелен мед е прекрасно,но аз,като бивша пчеларка,не харесвам никой мед,било от магазина,било от "приятели".Усещам и най-малката фалшификация и съм много отчаяна.Нямам сили вече да се грижа за кошери.Както казват "Комиците":"А едно време какъв мед имаше...".
Прегръщам те,мила Силвана!Пред теб има дълъг и щастлив живот-бори се за него!
Изпращам същите пожелания на всички,допринасящи за коректността и помощта на Форума ни!       :flowers:

Неактивен Силвана Лесидренска

• Global moderator
  • Публикации: 3162
    • Профил
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: Повторно лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
« Отговор #3 -: Март 06, 2013, 09:17:27 »
Здравей отново,

Лив52 можеш да си го купуваш и от тук, ако решиш, но за Ливит 1 и Ливър кеър не видях информация на български. Довечера ще разуча повече и ще ти пиша. :)

А мед си купувам от село, съседите имат кошери :) Няма такъв аромат и вкус..:) Ако ти можеш да си намираш домашен мед, би било чудесно.

Неактивен june12

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #4 -: Март 06, 2013, 23:26:53 »
Страхувам се,че не намерих български лекар или друг консултант,който да е запознат с тези индийски хепатопротектори.Дали няма да си навредя повече като се самолекувам?!Аз съм много дисциплиниран човек,но узнавайки диагнозата си,изневерявам на принципите си да вярвам само на науката.И Стив Джобс смятал,че с билки ще пребори рака и отказвал медикаментозното лечение,но...сгрешил.
А пчелния мед е боготворен от мен,затова преди години се занимавах с производството му и сега съм много придирчива и взискателна и не мога да си харесам.С тенекии продавах на софиянци,които оценяваха автентичността му и все още ме търсят...но не знаят,че съм много болна и не мога да произвеждам.Не мога да се понасям вечно охкаща и пъшкаща от гадене,виене на свят,нервност,болки в подребрието и ...страх от смъртта.На 65 не би трябвало толкова да ме е страх и се мъча да мобилизирам философското си мислене за живота и смъртта.
Благодаря,мила Силвана,за съпричастността ти към мен и другите във Форума!

Неактивен ralkataaaaaaa

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 577
    • Профил
  • Вид лечение: Боцепревир + пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: В момента съм на лечениe
  • Статус: Хроничен хепатит C
« Отговор #5 -: Март 07, 2013, 13:23:08 »
 :flowers:june12 не се отчайвай,и моите резултати не са добри,и аз имам болка вдясно и много често ме налягат черни мисли,но се старая да не се предавам,защото имам две деца и много искам да съм жива да си видя внуците. Сега четох за страничните ефекти при лечението,но не ме е страх от тях. Моля се да ме одобрят колкото се може по скоро,за да започна да се лекувам,пък нека ми пада косата .Ние сме заразени с тази болест без да сме го искали и без да имаме вина,но може би това е едно изпитание за самите нас.Аз не съм била от силно вярващите хора,но сега доста често влизам в църква,за да си запаля свещичка и това донякъде ми помага в този страх от неизвестното.Много ми помага и този сайт,когато ме налегнат гадни мисли влизам тук и чета за хората,които всеки ден се борят със страничните ефекти на лечението и не се предават.Или пък се събирам с приятелки, на които все още нямам смелостта да им призная от какво съм болна,и се смея с тях по няколко часа.Понякога започвам да меся питка или да измайсторя някоя торта,въпреки,че не мога да си хапна от нея,но това ме разсейва за няколко часа.Много ми помагат и разходките сред природата.Сега съм започнала да сея цветя ,имам десетина сандъчета на балкона и така ми минава времето.Така,че не се отчайвай,има много неща,за които си струва да се борим. :flowers: :flowers: :flowers:
Животът - това е изкуството да се научиш да вървиш, въпреки стискащите обувки...

Неактивен june12

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #6 -: Март 09, 2013, 23:15:24 »
Благодаря ти Ралкатааааааа!Ти си по-смела от мен и така трябва да бъде,защото си нужна на децата си и бъдещите внуци!И моите ме обичат много и искат да са винаги до мен,но ,знаеш ли,аз съзнавам,че съм опасна за тях и с мъка обмислям да се усамотя в таванската ни стая,за да не ги заразя.Те не дават и дума да става,но често ми тече кръв от носа,устата,пукат ми се непрекъснато капилярчета по ръцете особено,защото искат да им готвя любимите им ястия и сладкиши.
Дано започнеш лечение по-скоро,а не като мен твърде късно!
Успех,добра поносимост и тотално изгонване на жестокия вирус,ти желая от сърце!

Неактивен eli13

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1188
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Релапс на хепатита след лечение
« Отговор #7 -: Март 10, 2013, 01:17:33 »
Джун, здравей.
От известно време следя темата ти постоянно и ми се струва, че вече е време да ти пиша.
Първо, приятно ми е да се запознаем.
Второ, надявам се да станем приятелки.
И трето, щом си тук, ще имаш разбирането и подкрепата на много хора, така че дръж се за нас, както и за близките ти и върви напред.
Искам да ти кажа, че е ненужно и неправилно да се отдалечаваш от онези, които обичаш и те обичат, в този момент. Това, че от време на време ти тече кръв от носа или ти се пукат капиляри, съвсем не означава, че има опасност да ги заразиш. Опасността съществува тогава, когато човек не е наясно със заболяването си и поради това не взема необходимите превантивни мерки. Сигурна съм, че ти го правиш, така че няма причина за безпокойство.
Няма причина и за отчаяние.
Заболяването ти е напреднало, както разбирам, но това не означава, че ще се сбогуваме с живота, скъпите ни хора и неща.
Всъщност, в Исляма например е казано, че болестта е благословия от Бог. Може би е много трудно това да се разбере от хората, но е вярно. Болестта прави така, че да оценим истински всичко ценно в живота, за което не знам защо нямаме очи и сърце, когато сме здрави. Същевременно тя развива у нас качества, каквито не сме имали или поне не са били толкова силни допреди това.
Започнала си борба, а по време на борба не се унива. Няма и да се предаваме. Лекарството, което си статирала, в скоро време трябва да даде резултат, като сложи на мястото му този проклет вирус.
Междувременно ще те моля да се грижиш добре за тялото си, а всички ние ще се грижим за добрия ти дух.
Пиши по-често, може и по-дълго. Обърни внимание, че идва пролетта. Ако знаех къде си, бих ти подарила букет от пролетни лалета.
Прегръщам те.

Неактивен june12

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #8 -: Март 10, 2013, 19:26:32 »
О,скъпа Ели!Дали не си психолог/психоаналитик,психиатър/,или имаш голяяяямо сърце и душа?!Понеже сме анонимни,и аз не мога да те прегърна и лично благодаря!Целувки не си позволявам въобще,защото смятам,че ще заразя ...
Като по-прагматичен човек от старото поколение,ще си позволя да не се съглася,

Неактивен june12

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #9 -: Март 10, 2013, 19:51:25 »
Прощавай,по невнимание изпратих недовършеното си писмо!Продължавам:Болестта била благословия от Бога,за да осмислим живота си и т.н.А защо изпраща болести на бебета и малки деца?Какви грехове са натрупали те?Но дори и Бог да ни праща болестите,то е доста късно да променим нещо,особено ако сме тежкоболни.Сега,когато смъртта чука на вратата ми,моята утеха са близките и добронамерените хора,както и философските разсъждения за живота и смъртта!Ето затова аз ценя много високо твоята и на другите от Форума подкрепа!Не в Бог,а в Хората!Прости ми за атеистичните мисли,дано не съм те наскърбила!Различни фактори оказват влияние върху оформянето на мисленето на различните хора,нали?
В момента заедно с Бараклуд приемам хепатопротектора ЛИВИТ1.Започнах да си следя с лакмус алкално-киселинното равновесие на урината и слюнката.Утре ще си направя кръвно-газов анализ /за моя сметка/,за да не допусна появата на лактатна ацидоза.Правя това,защото приемам много големи количества калций и млечни продукти,водещи до дисбаланс .
Прегръщам те и аз силно,искрено и ти желая 100% оздравяване!
До скоро!

Неактивен eli13

• Профил
« Отговор #10 -: Март 10, 2013, 20:27:53 »
Здравей, Джун.
Защо Бог изпраща заболявания и на децата, това не мога да кажа, нито го разбирам, както и още множество неща, които се случват на този свят. Смъртта също е трудно разбираема.
Предполагам, че всичко това ще ни се изясни на един следващ етап, но дотогава е добре да останем с вяра и обич.
Вярата и обичта към близките и въобще - към хората, е вяра и обич към Бога, които той приема с блаженство - така си мисля аз.
За да престана да звуча като някакъв теолог, ще ти кажа, че е напълно достатачно в твоето сърце да има любов и топлина, за да е смислен животът ти и да си заслужава борбата. Вече усещанията на всеки от нас за Бог и вселена са различни, но това като че ли не е особено съществено.
Мога ли да знам защо приемаш толкова много млечни продукти? С тях трябва да се внимава, особено ако са на основата на кравето мляко. Това го казвам, понеже до неотдавна посещавах курс по аюрведическа кухня  :girl_haha:
Според аюрведа кравето мляко е най-силният продукт в природата и поради това индийците го използват особено премерено и предпазливо. Например самото прясно мляко учителят каза, че непременно трябва да се консумира след залез слънце и в количество до 150мл. дневно. Друг е въпросът, че пак според него нито едно прясно мляко от наличните на пазара в момента, не е истинско, което е много тъжно.
Като стана дума за аюрведа, бих ти препоръчала една тяхна универсална рецепта за нещо наистина полезно. То е маслото ги. Приготвя се много лесно, като се слага масло в тенджерка с по-дебело дъно, разтопява се и  започва да се вари на много тих огън. През това време се обира с лъжица пяната отгоре му и се отстранява. След около 15-20 минути маслото се избистря, като по дъното на съда стават видими едни бели парченца - протеини. Тогава се сваля от котлона, прецежда се неколкократно през ситна цедка или тензух и се поставя в съд, който се затваря добре. Съхранява се в долап или друг шкаф, на хладно.
Въпросното масло е с неограничен живот, в Индия дори имат масла на 10 века, но тях ги използват за лекарства. Докато нашето си го ползваме за хапване и за готвене. Това е единствената мазнина, която на 180 градуса се представя отлично за разлика от олио, зехтин и всички останали и по този начин приготвените с нея ястия на огън са не просто безвредни, но и много полезни за организма.
Ако искаш, можеш да опиташ. Самото масло, от което се приготвя ги-то, си проличава като качество в хода на приготовлението. Ако маслото мирише лошо, не става за нищо и трябва да се изхвърли. Нормалната миризма е много приятна, сладка и апетитна. Такъв е и ароматът на готовия продукт.
« Последна редакция: Март 10, 2013, 20:44:30 от eli13 »

Неактивен ralkataaaaaaa

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 577
    • Профил
  • Вид лечение: Боцепревир + пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: В момента съм на лечениe
« Отговор #11 -: Март 11, 2013, 22:55:29 »
 :flowers: Ели 13,винаги е удоволствие за мен да чета позитивните думи,с които ни успокояваш. :flowers: пожелавам на всички ни да оздравеем ,но докато това стане,поне имаме къде да си изливаме душите без да се притесняваме ,че ще ни мислят за заразно болни  :shocked1: :shocked1: :shocked1: Миналата седмица ходих на хирург ,защото имам камък в жлъчката и ме наболява и го попитах кога да се оперирам и той ми каза,че в момента съм с хепатит и било опасно за него да ме оперира,защото можело да се пореже  :shocked1: :shocked1: :shocked1: Явно ще си нося камъка още доста време  :mocking: Страх ме е да кажа на приятелките си,че съм болна,защото може би ще започнат да ме избягват ,не че ще остана сама,децата ми и съпруга ми много ми помагат и обичат ,майка ми също много се грижи за мен :love5: Така,че няма смисъл да се отчайваме,пък и лично на мен смелостта на Ели13 ми помага да се взема в ръце .Пожелавам ви лека и спокойна нощ. :flowers: :flowers: :flowers:
Животът - това е изкуството да се научиш да вървиш, въпреки стискащите обувки...

Неактивен eli13

• Профил
« Отговор #12 -: Март 11, 2013, 23:16:05 »
Ралка, да ти кажа, всички сме били ошашавени първоначално като сме узнали за хепатита.
Но с времето човек свиква с тая мисъл, а и като се огледа вижда, че животът си върви ръка за ръка с болестите и трудностите.
Постепенно почваш да го приемаш и колкото по-бързо стане това, толкоз по-добре.
Аз вече преспокойно съобщавам за хепатита навсякъде, където отида - в нови компании, нови кръгове, на нови хора.
Правя го по-често с цел да ангажирам вниманието на съответните хора да вземат да се изследват, а понякога просто така го споменавам в някаква връзка. Както например това, че имам брат или каква професия работя, или в кое училище съм учила.
Забелязвам, че реакцията на хората е точно такава, какъвто е анонсът. В последно време явно толкова съм задобряла в анонсирането, че вече съвсем нормално се приема тая информация. Просто за мен в сегашно време този факт не е от значимите, що се касае до моята личност, повече ми е важен, за да може да се помогне на хората. Например да ги убедим да се ваксинират против хепатит Б или въобще да проверят статуса си за хепатити. Защото аз навремето само благодарение на изрично изследване, което направих ей така - по съвет на приятели, разбрах, че имам хепатит Ц. Иначе всичко беше ама толкова нормално, че по-нормално нямаше как да бъде. Никакви симптоми, ензими в границите, изобщо - 6. А все пак е по-добре човек да е в час дали има или не хепатит овреме.
Рзабира се, и по-късно да научи, пак е от полза. Винаги е по-добре за хепатита да се знае, отколкото да не се знае. Нашето основно оръжие срещу тая болест е информираността.

Неактивен june12

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #13 -: Март 12, 2013, 00:59:25 »
Мила Ели,храня се с много млечни храни,защото имам остеопороза.Преди 5 години бях в тежка форма,готова за инвалидния стол.С помощта на много скъпи лекарства,голямо количество Калций и витамин Д,много и разнообразни млечни продукти,въпреки напредващата ми възраст,се върнах на остеопениа/начална форма/.Скъпите лекарства не можеха да са ползотворни,ако нямаш Калций в кръвта,които те улавят и складирват в костите.Вярно е,че едно лекуваш-друго увреждаш.Тогава не знаех,че имам хепатит и цироза.
Напълно си права за Аюрведа,за "претопеното масло".Преди 1 ден говорих с приятелка от Индия,последователка на Ошо,която искаше да ми даде рецептата за приготвяне на маслото "ги".Аз отложих този разговор за друг път и сега ти я изпревари.Аз съм технолог по хранителна промишленост и съм работила повече като лаборант-химик и напълно съм съгласна,че с претопяването маслото се освобождава от вредните мастни киселини.Знам сложната формула на белтъците и разбирам как се мъчи дробът ми да ги разгражда...знам,че млечната захар се разгражда до млечна киселина,чието вредно действие/лактатната ацидоза/е ужас за мен.Поради това започнах да си изследвам 1 път седмично киселинността на урината и слюнката с лакмус и си записвам всичко,за да следя.Определено ще се лиша от прекомерни количества мляко,за да помогна на дроба,дори с цената да се влоши костната ми плътност.Успешно лечение на всички!        :chat2: :flowerpower:

Неактивен anita

• Публикации: 2988
    • Профил
  • Резултати: Успешнo
« Отговор #14 -: Март 12, 2013, 15:32:32 »
Много интересна тема и разсъждения сте заформили. Ели както винаги е на ниво.
june12, много интересни неща сподели от твоя професионален опит.
Надявам се максимално да забавиш развитието на болеста.

Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007