Автор Тема:  Още един към кюпа ....  (Прочетена 4805 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Иво Илиев

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 4
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Хроничен хепатит C
Още един към кюпа ....
« -: Март 05, 2015, 10:40:27 »
Здравейте,
Казвам се Иво на 32 г. И аз като мнозина от вас станах неволно носител на вируса хепатит "Ц".
Преди 2 години ми го откриха по време на рутинни изследвания, вероятно заразяването е от татуировка, която съм направил преди 6-7 години. Единственото което си спомням от тогавашните изследвания беше, че е хепатит "Ц"  генотип 3.
Тепърва ми предстои ходене по мъките. Преди 2 седмици бях при професор Чернев, който ми даде бележка с няколко изследвания (понеже старите изследвания не мога да ги открия):
Хепатит "Б"
Хепатит "Ц"
Хив
THC

Това явно са изследванията нужни за старт на процедурата. Днес ходих да ги пусна. Другата седмица ще му ги занеса и след това ще ми трябва направление номер 7 за хоспитализация, и после направо към "София МЕД" за изследвания/прегледи.

Миналата седмица си пуснах и биохимия:
ASAT : 36
ALAT : 55
GGT : 105

И билирубина ми беше съвсем леко завишен, но не си спомням точно с колко.

Твърдо съм решен да се подложа на лечение тази година. Чернев ми каза, че лечението в моя случай продължавало 26 седмици.

Супер притеснен съм не само от това, което ми предстои, а и от неприятните усещания, които вероятно поражда вируса.
Доста често съм изнервен - безпричинно, от време на време ме болят  ставите по цялото тяло. Та това като цяло засилва тревогите ми. Напоследък доста чета за хепатита и колкото повече разбирам за последствията от него толкова повече се засилват лошите мисли.
Най - лошото е, че имам 2 прекрасни момчета, чийто баща така се е вкарал във филма, че нито може да им обърне адекватно внимание, нито да поиграе с тях, нито да поговори като баща със син, понеже само тази болест му е в главата и това не му дава мира.....

Това беше моята кратка, хаотична изповед.

П.С. Радвам се че има хора с които мога да споделя бремето си.

Неактивен ivan86

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Студент
  • Публикации: 209
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
Re: Още един към кюпа ....
« Отговор #1 -: Март 05, 2015, 10:55:42 »
Здр Иво, това е най благоприятния подгенотип не се притеснявай толкова, аз съм генотип 1 и се лекувах 48 седмици, така че не се притеснявай толкова  и това ще отмине, затова е този форум да се подкрепяме горе главата ще се оправиш  :congrats: :congrats: :congrats: :congrats: :congrats:

Неактивен Ния

• Немедицинско лице
  • Публикации: 112
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Неуспешно
« Отговор #2 -: Март 05, 2015, 15:05:27 »
Здравей Иво, и това ще отмине.  Познато ми е това усещане -мислите просто се забиват като пирони в главата ти и не ти дават мира....,хубавото е,че като тръгнеш по каналния ред ,  колелото се задвижи , мине време и най -вече, че имаш  възможноста да  споделяш и получаваш инфо от този форум- ще се успокоиш. Аз в началото се страхувах да общувам с близките си, бях се прежалила, самосъжалявах се и не намирах смисъл в нищо. Първия шок преживях , като разбрах че съм носител на хепатит С. Разбрах при кръводаряване. Втори шок-. когато започнах да чета за болеста, изпаднах в ужас колко е сериозно и какви са последствията, НО с времето осъзнах, че трябва да се взема в ръце и да се боря заради  прекрасния си син, осъзнах , че не съм само аз , че мога да се излекувам или да бъда носител с години и че трябва всеки един ден да го изживея пълноценно , да не спирам да опитвам. За съжаление лечението ми беше неуспешно и това ме вбеси,но не се отказвам :carate: Това , което не ми даваше мира е сигурноста на близките ми , след като разбрах, че  заразяването може да стане  от четки за зъби ,самобръсначки, принадлежности за маникюр. Естествено,че всеки си има, но...... все пак . Мислех си дали не съм  объркала пък нещо сънена сутрин ,абе филма ми беше пълен :) Натиснах мъжа ми и го изследвах   :) Сега вече с времето нещата се уталожиха и на моменти буквално забравям за  гадинката. Горе главата , първата стъпка вече  е факт- взел си решение да се лекуваш.  Радвай се на  момчетата си и смело напред, пък каквото сабя покаже :) Можеше и с години да не разбереш .... така , че сме късметлии в това отношение :)  Тук аз получих най-полезната , подробна информация , получих съпричастност и подкрепа. Желая ти успех  :congrats:

Неактивен Иво Илиев

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #3 -: Март 05, 2015, 19:01:58 »
Благодаря за насърчителните слова, хора. След като прочетох постовете ви като че ли ми "просветна" малко. Ще поддържаме връзка оттук насетне. На теб Ния пожелавам уследващата терапия да бъде успешна!
П.С.
Срещите в началото на месеца все още ли са актуални?

Неактивен Силвана Лесидренска

• Global moderator
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 3023
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: Повторно лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
« Отговор #4 -: Март 05, 2015, 19:35:06 »
Здравей Иво,

Всеки последен петък от месеца, за март се пада дата 27-и. Заповядай, много ще се радвам да дойдеш и да си поговорим.

Аз виждам поне три хубави неща в твоя случай:

1. най-най-хубавото е, че си генотип 3. Изтеглил си възможно най-дългата клечка. Ще се лекуваш наполовина на останалите.
2. попаднал си на лекар, който няма да ти каже " нищо ти няма", а ще имаш шанса да се лекуваш. В някои държави се чака с месеци само да стигнеш до специалист.
3. имаш подкрепата на нас, което не е малко :). Можеш да ни питаш по всяко време каквото ти дойде на ум, можеш да четеш нашите истории и да попиваш опита, можеш да се оплакваш и мрънкаш на воля, без някой да те съди. Представяш ли си колко хора се лекуват, без да има с кого да споделят чувствата си?

Така че- горе главата и напред.  :doubleup:

Неактивен лиана

• Немедицинско лице
  • Публикации: 111
    • Профил
  • Статус: Недиагностициран/а
« Отговор #5 -: Март 05, 2015, 20:51:01 »
Здравей Иво  :smile:

Много е важно според мен да се успокоиш. Всеки от нас е минал през огромния неочакван и тежък първоначален шок, но с времето емоциите се поуталожват и можеш да гледаш по трезво на ситуацията. Както и съфорумците вече са ти писали при теб има доста плюсове. Най-важното е, че вируса е открит навреме, свързал си се с един от най-добрите специалисти в областта и лечение има.

Колкото до страничните ефекти от вируса, сигурен ли си че това което усещаш не е до някаква степен самовнушение. И аз в началото, когато ужаса и паниката ме бяха обзели усещах какво ли не. Умора, болка в ставите, нервност и т.н. Четях непрекъснато и се филмирах за какво ли не. След направени по-подробни изследвания се успокоих, че поне в момента съм добре и вируса не е нанесъл големи поражения. След това си дадох и една голяма почивка от четене за хепатит С, дори и форума не следях и смятам, че това ми помогна много в психологичен аспект. В момента нямам болки в ставите  :smile:, умора и раздразнителност имам от време на време, но то кой е спокоен на днешно време, работа, битови неуредици, има си от какво да си изнервен от време на време  :smile:

Успокой се наистина, радвай се на семейството си и всичко ще бъде наред. Започнал си да действаш и да решаваш проблема, просто си трябва малко време.

Освен това си попаднал на най-подходящото място, където ще получиш подкрепа и информацията, която ти е нужна.
Успех  :flowers:

Неактивен Иво Илиев

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #6 -: Март 06, 2015, 12:04:40 »
 Силвана,
Благодаря за поканата ще направя всичко възможно да дойда на срещата (само ако може да ме ориентираш къде точно се провежда тя). И е хубаво че ме накара да се замисля за "плюсовете" в моя случай. Ще се видим и ще поговорим по - подробно за нещата, защото наистина имам много въпроси, които напират, но не ми се ще да ги споделям под формата на нули и единици.  :laugh:

Лиана,
Здрасти и на теб. По принцип от няколко години знам за заболяването си и съм свикнал с мисълта - гледам да не се впрягам много, но напоследък (от миналото лятото насам) се случиха доста неприятни за мен неща, които ме накараха да се замисля за своя живот и колко е важен той за децата и съпругата ми.  Бях доста депресиран, самовглъбен, взиращ се постоянно в себе си и в усещанията си. Получавах изтръпвания, бодлички (парестезии) и т.н. После започнаха болките в ставите, в кръста и т.н. Ходих в ИСУЛ (неврология) понеже взе да ме гони яко хопохондрията... и докторите там от "ЗОР" решиха да ме хоспитализират за да може да ме прегледат безплатно. Правиха ми пълни кръвни изследвания, скенер на главата, ЕМГ (2 пъти). Най - смешното беше, че ми разшириха и зениците първо за някакво изследване на очни дъна и после ме накараха да си подпиша документите, а аз сляп като къртица  :laugh: . Както и да е. Всички изследвания бяха наред с изключение на хепатита, което не беше новост при мене. На ЕМГ ми намериха някакви Л4, Л5 прешлени с леко намалена проводимост (каквото и да означава това), при всеки 2 - ри се наблюдавало. Изписаха ме и ме пратиха на Психиатър! Взех направление и право при нея (все пак не исках да полудея толкоз млад). Поговорихме с нея, оплаках и се хубаво и тя стигна до извода, че това е пост травматичен стрес, който се подсилва от състоянието ми (хепатита) и мислите покрай него. В крайна сметка диагнозата беше тревожно разтройство придружено с маскирана депресия...бла бла. Пих някакви хапчета известно време (под контрол на докторката придружени с редовни изследвания - биохимия). Просветна ми, депресията изчезна. И един прекрасен (3 месеца по - късно) реших да спра лекарствата на собствена воля. Казано - сторено. Спрях ги и преживях невероятен ужас. Не съм знаел, че рязкото спиране има супер много странични ефекти или както докторите го наричат "Ефект на отнемане". Минах и през това, всичко мина за около 3 седмици. Почнах да живея нормално без да изпадам в такива състояния. На рождения ми ден януари пийнахме, хапнахме - културно.  И на следващия ден се събудих с болки в ставите и в кръста, които продължиха няколко дни пак и изпаднах пак в подобно състояние. Симптомите ту изчезват, ту се появяват. Това ме накара да започна лечение и след това историята я знаете. Сега не знам на какво се дължат тия симптоми, дали се дължат на маскираната депресия или са породени от хепатита, но искам да се изчистя и да започна живота си нормално.

Май се поувлякох в разказа си :)

• Global moderator
    • Профил
« Отговор #7 -: Март 06, 2015, 16:54:20 »

Неактивен Иво Илиев

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #8 -: Март 06, 2015, 17:13:25 »
Еха, на 10 минути от нас, благодаря :)

• Global moderator
    • Профил
« Отговор #9 -: Март 06, 2015, 17:19:19 »
Направо по чехли.. :)

До 27-и тогава.

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007