Други чернодробни заболявания > Чернодробна стеатоза и стеатохепатит

Възможно ли е да имам хепатит

(1/4) > >>

ЯН БИБИЯН:
Здравейте!
Правих си изследвания на черния дроб
Януари
(алат-184, асат-60.4, ггт-282,6)

Май
(алат-113.4, асат-43, ггт-160.1)

Юли
(алат-105.4, асат-44, ггт-165.8)

Между Януари и Май в период от 40 дни пих Хепамерц. Правих си тест за хепатит Б и Ц, които са отрицателни. Ехографията ми показва Стеатоза и разширен черен дроб около 2 см.
Русенските лекари се двоумят като диагноза между хепатит и цироза.
Въпросът ми е: може ли да имам хепатит при отрицателен тест, може ли цирозата да се установи от ехограф?
Според вас какви още изследвания са необходими за установяване на заболяване?
Моля за помощ!
Благодаря предварително!

Мери_:
Здравей!

След като имаш завишени ензими и установено с ехография увеличение на черния дроб - значи наистина имаш хепатит.
--- Цитат ---Хепатит (на лат. "Hepatitis") е възпаление на черния дроб
--- Край на цитат ---

Друг е въпроса каква е причината за това.
Има различни видове хепатит - ето тук са описани всички видове - http://www.hepactive.org/content/articles/general_information/hepatitis_types

Вирусните хепатити са само една част от всички видове хепатит. Това, че нямяш вирусен хепатит В и С е добре, но трябва да се установи каква е причината за състоянието на черния ти дроб. Ако лекарите в Русе не успеят да установят причината за високите ензими те съветвам да се ориентираш към лекар-специалист от София.

Поздрави,
Мери

irka:
Щом лекарите в Русе се колебаят, отивай при специалистите в София. Явно нещо не му е наред на твоя черен дроб, и колкото по-бързо разбереш какво му е, толкова по-бързо може да реагираш.

Поздрави!

ЯН БИБИЯН:
Благодаря за отговорите ви! Но след прочетеното относно други видове хепатити , съвсем се обърках....утре ще си направя нови изследвания за хепатит Б и Ц.Вчера ми изписаха трансметил.Лекарката ми се съмнява за хепатит или цироза. Има ли смисъл да правя нови изследвания за хепатит Б и Ц при положение че старите са от Януари тази година и са отрицателни.Поздрави от Русе. :flowers:

dimizano:
Здравей само с догатки не мисля, че ще си помогнеш.  Със съмненията за цироза, които ти е поставила лекарката от Русе мисля,че е наложително консултация с хепатолог и то по скоро.Това е мое мнение.Желая ти успех  :congrats:

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия