Автор Тема:  Моята история  (Прочетена 31790 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен joro

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 354
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
Re: Моята история
« Отговор #30 -: Октомври 17, 2010, 14:08:45 »
Ами щом неискаш там, значи ще трябва да се насочиш към София, мисля, че е важно да отидеш при истински специалисти, че туко виж следващия малоумник те прати на автомонтьор, тенекеджия :laugh:, вземи мерки но неприбързвай, местата на които разбират от болестта, не са много

Неактивен Kidney

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 14
  • Kidney Transplant Patient
    • Профил
  • Вид лечение: Софосбувир
  • Резултати: В момента съм на лечениe
« Отговор #31 -: Октомври 17, 2010, 14:21:19 »
Препоръчвам д-р Виолета Цветкова, болница "Св. Иван Рилски", София (до бившия Център по хигиена); преглежда всеки делничен ден от 14 до 17 (докато има пациенти). Работи с направления от НЗОК, както и платено: 30 лв. на преглед.
Също така имам много положителни впечатления от д-р Балабанска в болница "Токуда".  :smile:

Неактивен Rumi_

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1544
    • Профил
  • Вид лечение: Алтернативно
« Отговор #32 -: Октомври 17, 2010, 14:24:19 »
В никакъв случай в Александровска! Руми

Неактивен galq

• Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 906
  • Животът може да бъде и хубав......
    • Профил
  • Статус: Има близък с хепатит C
« Отговор #33 -: Октомври 17, 2010, 14:47:37 »
Аз не съм съгласна с теб ,Руми!Ти може да не си доволна ,но Станимир е доволен от Александровска .Винаги са се държали добре  с него и от началото на лечението до днес не е платил една стотинка/Изключвам първия преглед при професора и болничното легло при престой в болницата./
Галя

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5566
    • Профил
    • My Home Page
« Отговор #34 -: Октомври 17, 2010, 15:12:10 »
Здравей,
Препоръчвам ти да прочетеш тази статия, която ще те ориентира в най-основното за теб в този момент: Позитивен резултат за хепатит С от изследването за вируса, сега какво да правя?.
Много е важно да се насочиш към лекар, който е специалист точно в тази област. Тук можеш да намериш списък с местата в България, където работят такива лекари: Центровете за лечение на хронични вирусни хепатити в България.
Аз бих ти препоръчал да си избереш лекар-специалист от София и да си запишеш час при него. Първото нещо, което трябва да направиш, е да си пуснеш изследване, което да каже дали имаш вируса. Това изследване ще ти пусне лекаря, който си си избрал от горния списък, не си го пускай сам.

Поздрави,
Радо
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен Rumi_

• Профил
« Отговор #35 -: Октомври 17, 2010, 15:29:40 »
Гали,във форума много повече са хората, доволни от доц. Антонов, д-р Балабанска и други. Доста станахме разочарованите от Александровска болница по една или друга причина.  След като имаме и други възможности /аз не потърсих такава/, по добре насочване към другите болници, а избора си е личен. Защо да не изкажа своето мнение? Да, и там са специалисти, но отношението е безобразно! Описала съм всичко, което съм преживяла подробно в постовете си. Тук просто давам съвет. Руми

Неактивен Аника

• Публикации: 1164
  • генотип 1
    • Профил
  • Вид лечение: Софосбувир + Даклатасвир
« Отговор #36 -: Октомври 17, 2010, 17:57:01 »
Така, и аз да си кажа мнението по директно, че май от много деликатност файда няма. Наистина има неща в Александровска, които е по-добре да ги няма. Например хигиената в отделението е под всякакви норми. Да, трудно се свързваш с лекарите. Недопустимо е болен човек да бъде разкарван от другия край на страната. Бих могла и за още минуси да се сетя.
Но аз съм доволна, че се лекувам там, въпреки трудностите, които и аз понякога срещам.
За всеки лекар винаги ще има позитивни и негативни отзиви. Така е било, така и ще бъде. Затова е много трудно да се препоръчва лекар.
Трябва да вярваш на лекарят, който ще те лекува. Аз се доверих на моя инстинкт и не съжалявам. Била съм разочарована от много добри специалисти, макар и в друга област. Страшно е, когато загубиш доверие в лекаря си.

Май оспамихме темата. Направи си консултация с повече от един специалист и прецени при кого ще се чувстваш сигурна!
Поздрави
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."

Неактивен Rumi_

• Профил
« Отговор #37 -: Октомври 17, 2010, 18:18:25 »
Ани, много си права, точно това исках да кажа и аз. Там специалистите наистина са едни от най -добрите, но организацията им на работа явно не е на ниво. Руми

Неактивен tetibulka

• Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2318
  • Осем години.
    • Профил
  • Резултати: Повторно лечение
  • Статус: Има близък с хепатит C
« Отговор #38 -: Октомври 17, 2010, 19:39:46 »
Айбен,
едно е сигурно - имаш невероятен инстинкт за самосъхранение. Не се подаде на успокоения и заблуди и ето сега половината работа е свършена - знаеш, че си срещала вируса на хепатит Ц (защото изследванията показват точно и само това).
Избери си специалист и действай.
Успех и да пишеш пак.

Дани
Hang in there.

Неактивен Kidney

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #39 -: Октомври 17, 2010, 22:30:07 »
Така, и аз да си кажа мнението по директно, че май от много деликатност файда няма. Наистина има неща в Александровска, които е по-добре да ги няма. Например хигиената в отделението е под всякакви норми....

Не съм изчел подробно още целия форум и може би още не не съм стигнал до тема като "хигиената в болничните отделения"...  :sick: ... И ако няма се чудя дали не би могло да бъде открита такава... Моля да извините моя офтопик.

Неактивен Kidney

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #40 -: Октомври 17, 2010, 22:49:15 »
И аз пожелавам на Айбен възможно най-скоро да намери, както се казва "своя лекар", който да установи точната диагноза и подходящо лечение. Все пак една среща с вируса не значи непременно наличие на вирус.
Стискам палци!  :doubleup:

Неактивен ayben

• Немедицинско лице
  • *
  • Публикации: 16
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Недиагностициран/а
« Отговор #41 -: Октомври 18, 2010, 16:02:42 »
Както казах аз съм от гр Варна, неска ходих в терапията при д-р Антония Атанасова и ми каза ,че този резолтат (хепатит C: anti-HCV   (+)  ) ще си баде до края на животами така.Много сам уплашена,незнам вече какво да правя

• Профил
    • My Home Page
« Отговор #42 -: Октомври 18, 2010, 16:15:28 »
Изплашена си, защото не четеш това, което сме те посъветвали и продължаваш да ходиш при лекари, които не се интересуват от теб и не разбират от хепатит. Върни се по-нагоре в темата и изчети внимателно съветите, които сме ти дали.
Трябва да си намериш подходящ лекар, който разбира от хепатит и той ще ти назначи подходящите изследвания.
А това, което ти е казала д-р Атанасова не знам в какъв контекст ти го е казала, дали те е посъветвала и направила нещо по-конкретно, освен да ти каже това. Надявам се, че го е направила все пак.
Наистина, този резултат завинаги ще ти остане положителен, но това нищо не значи. Ако беше прочела този линк: Позитивен резултат за хепатит С от изследването за вируса, сега какво да правя? щеше да си наясно. Имаш положителен резултат от изследване за антитела, това не е диагноза, а още по-малко присъда.
Мини през темата си (не забравяй, че тази тема е посветена на теб и твоя проблем) и хората са си отделили от времето, писали са, давали са ти съвети, имайки желание да ти помогнат. Причината да си уплашена и да не знаеш какво да правиш, е защото не си прочела съветите по-горе, а не защото имаш положителен тест за антитела, сам по себе си той нищо не значи.

Поздрави,
Радо

• Профил
    • My Home Page
« Отговор #43 -: Октомври 18, 2010, 16:43:13 »
Не съм изчел подробно още целия форум и може би още не не съм стигнал до тема като "хигиената в болничните отделения"...  :sick: ... И ако няма се чудя дали не би могло да бъде открита такава... Моля да извините моя офтопик.
Здравей,
Нямаме отделна такава тема, но ако искаш, ти можеш да стартираш такава. Сигурен съм, че и други ще се присъединят  :smile:

Поздрави,
Радо

Неактивен joro

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 354
    • Профил
« Отговор #44 -: Октомври 18, 2010, 16:50:52 »
Има хора дето просто си пишат, и те незнаят защо, то е обяснено на дълго и широко, центровете за лечение, но не „аз ще ходя в терапията”  :whistle:както съм написал, по-горе „бягай на тенекиджия” ама какво да направи един тенекиджия освен да те „изчука” :angry3:, имам усещане, че тук не всичко е написано, и тази история със тази обеденост, че имаш хепатит и с психиатъра, има и предистория, всъщност няма значение, каквато и да е предисторията, хепатит Ц е лечим. Ако веднъж прекараш шарка, в организма ти остават за винаги антитела, и ако се пусне тест за тях, ще е положителен, а както се знае всички сме карали шарка, и теста за антитела би бил положителен на всички, това обаче не значи, че сме болни от шарка и ще мрем от нея. Вземи отиди до някои истински лекар (хепатолог), ще се почувстваш доста по спокойна. Ако съм те обидил с нещо се извинявам, не е нарочно, ами толкова си мога, и аз като в терапията  :laugh:

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007