Автор Тема:  Моята история  (Прочетена 31790 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Kidney

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 14
  • Kidney Transplant Patient
    • Профил
  • Вид лечение: Софосбувир
  • Резултати: В момента съм на лечениe
  • Статус: Хроничен хепатит C
Re: Моята история
« Отговор #45 -: Октомври 18, 2010, 17:56:49 »
Не съм изчел подробно още целия форум и може би още не не съм стигнал до тема като "хигиената в болничните отделения"...  :sick: ... И ако няма се чудя дали не би могло да бъде открита такава... Моля да извините моя офтопик.
Здравей,
Нямаме отделна такава тема, но ако искаш, ти можеш да стартираш такава. Сигурен съм, че и други ще се присъединят  :smile:

Поздрави,
Радо

Благодаря, Радо! :smile: Позволявам си да зачекна този въпрос наистина:

http://hepatitis-bg.com/forum/index.php?topic=3090.0

Поздрави и от мен!  :smile:
« Последна редакция: Октомври 18, 2010, 18:05:04 от Kidney »

Неактивен ayben

• Немедицинско лице
  • *
  • Публикации: 16
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Недиагностициран/а
« Отговор #46 -: Октомври 22, 2010, 16:00:10 »
Здражеите отново,пак ми искат 200 лева за някакжи изледвания които резолтати ще покажат,дали имам XEПATИT Ц но не мога да си ги позволя,сега пак ще се иследжам за асат и алат.Това е за сега

Неактивен Vancheto

• Модератор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1558
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: Повторно лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
« Отговор #47 -: Октомври 22, 2010, 16:11:35 »
Тези Асат и Алат защо въобще си ги правиш?!
 Аз пак те връщам към този линк.Радо ти го е препоръчал, но явно не си го прочела Позитивен резултат за хепатит С от изследването за вируса, сега какво да правя?

Не ти трябват Асат и Алат.

Трябват ти:
-направление за специалист, който работи по програмата за лечение на хепатит
Избери си го от тук Центровете за лечение на хронични вирусни хепатити в България.

-той ти пуска всички необходими изследвания за уточняване на състоянието ти БЕЗПЛАТНО

-ако си носител на хеп.С, тръгваш по пътеката за получаване на БЕЗПЛАТНО лечение.

Поздрави,
Ваня
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5566
    • Профил
    • My Home Page
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
« Отговор #48 -: Октомври 22, 2010, 16:11:50 »
Здравей отново, Аибен!
Ти явно се подиграваш с нас! От време на време минаваш през форума, пускаш пост в темата си, и си излизаш, без да четеш и да се интересуваш от отговорите.
Искат ти 200 лева точно за изследването, което ще каже имаш ли хепатит C, или не. Можеш да си пускаш АЛАТ и АСАТ колкото искаш, но и след многократни изследвания те няма да ти покажат нищо повече, освен стойностите на чернодрбните ензими. За да разбереш имаш ли хепатит C е нужно скъпото изследване. Между другото, това изследване, за което ти искат 200 лева, в София струва 150 лева.

p.s. Все пак, за да спреш да ни се подиграваш, ще напиша едно лично съобщение, което ще ти се наложи да прочетеш.

Поздрави,
Радо
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.

Неактивен ayben

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #49 -: Октомври 24, 2010, 15:51:30 »
Варна  УМБАЛ „Св.Марина”
 ул.”Хр.Смирненски” 1
Клиника по Гастроентерология
проф. Искрен Коцев
д-р Антония Атанасова
д-р Лили Грудева
д-р П.Николов
д-р Д. Ганчева
Точно тука ходя
И сам си напражила тези изледвания които ме посаветвахте ама?

Неактивен qiqi

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 845
    • Профил
« Отговор #50 -: Октомври 24, 2010, 16:10:58 »
Че всички добри хепатолози са в София съм съгласна,но във Варна не мисля,че тези който си написала не знаят какви изследвания се правят,колко се плаща и т.н.А пък и тук във форума мисля,че някой беше похвалил проф.Коцев.
Последно за какво ти искат тези въпросни 200лв.,за ПСР или кръвни изследвания?
В крайна сметка става въпрос за здравето ти и ако нямаш друга алтернатива ще си платиш,както не веднъж сме правили и ние.
Според мен си абсолютно не запозната,не че аз съм била,но се опитах да прочета това -онова и с помоща на хората от форума,ми се изясниха нещата.Има много инфо тук.Много смело използваш имената на тези лекари.И ако не си здравно осигурена естествено че ще си плащташ.И още нещо,ти да не би да си преписала този пост от линка(центрове за лечение на хронични вирусни хепатити).
Дано скоро ти се изясни ситуацията около теб.

• Профил
    • My Home Page
« Отговор #51 -: Октомври 24, 2010, 16:24:02 »
Добре, нека да уточним каква е цялата история, защото аз вече и изгубих следите.
Още преди да започнеш да пишеш във форума, си ходила при д-р Антония Атанасова (от екипа на проф. Коцев), която ти е казала, че нямаш хепатит, и ти е поставила диагноза "депресия" и те е пратила на психиатър?
Тук веднага изниква един въпрос, д-р Атанасова пуска ли ти тези две изследвания (HBsAg и anti-HCV), за да установи дали имаш или нямаш хепатит, или директно ти постави диагнозата депресия?
Ако тогава не ти ги е пуснала, а директно ти е поставила диагнозата депресия, тогава това говори много лошо за д-р Атанасова. И ако наистина е станало така, тогава това значи, че със сигурност не трябва да ходиш пак при нея.
Има и друг вариант, д-р Атанасова да ти е пуснала тези две изследвания, но тогава и двете да са били отрицателни. Това би означавало, че в момента караш или изкарваш остър хепатит C.
Следващият етап е, когато ти вече се регистрира във форума, и след нашите съвети сама си пусна тези две изследвания (HBsAg и anti-HCV), от които излезе положително anti-HCV изследването. След като излезе този резултат, следваше да се насочиш към специалист, който би трябвало да разбира от хронични вирусни хепатити. Ние, разбира се, винаги насочваме към някой от Центровете за лечение на хронични вирусни хепатити, където работят лекари, които имат опит с тези заболявания. В случая обаче д-р Атанасова е точно от този списък!  :shocked1:
След като ти е излязъл положителния резултат от anti-HCV изследването ти си отишла пак на преглед при нея. Тя ти е казала, че трябва да си пуснеш ПСР и това ще ти струва 200 лева. С това, което ти е казала мога да се съглася, защото наистина следващата стъпка е да си пуснеш това изследване. С цената му трудно мога да се съглася, защото в София тези изследвания вече струват 150 лева. Да не говорим, че това изследване може да мине по Здравна каса.
Ако правилно съм проследил историята ти, заключението е че може би в центъра във Варна явно няма да ти помогнат. За съжаление, повечето отзиви във форума от екипа на проф. Коцев са отрицателни (особено в отношението им към пациентите).
Съветвам те да си запишеш час в някой от центровете в София:
- доц. Антонов, доц. Желев от болница "Иван Рилски"
- д-р Балабанска, д-р Цонев от болница "Токуда"
- проф. Чернев, проф. Петрова от Александровска болница
- доц. Генов от ИСУЛ
- доц. Кацаров, д-р Симонова, доц. Ханджиев, д-р Милашка от ВМА-София
След като отидеш и се срещнеш с някой от тези лекари, те ще поемат твоя случай и ще ти направят всички необходими изследвания.
Ако имаш въпроси, или аз съм объркал нещо в историята, не се притеснявай и ме поправи.

Поздрави,
Радо

Неактивен ayben

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #52 -: Октомври 24, 2010, 16:37:34 »
Добре, нека да уточним каква е цялата история, защото аз вече и изгубих следите.
Още преди да започнеш да пишеш във форума, си ходила при д-р Антония Атанасова (от екипа на проф. Коцев), която ти е казала, че нямаш хепатит, и ти е поставила диагноза "депресия" и те е пратила на психиатър?
Тук веднага изниква един въпрос, д-р Атанасова пуска ли ти тези две изследвания (HBsAg и anti-HCV), за да установи дали имаш или нямаш хепатит, или директно ти постави диагнозата депресия?
Ако тогава не ти ги е пуснала, а директно ти е поставила диагнозата депресия, тогава това говори много лошо за д-р Атанасова. И ако наистина е станало така, тогава това значи, че със сигурност не трябва да ходиш пак при нея.
Има и друг вариант, д-р Атанасова да ти е пуснала тези две изследвания, но тогава и двете да са били отрицателни. Това би означавало, че в момента караш или изкарваш остър хепатит C.
Следващият етап е, когато ти вече се регистрира във форума, и след нашите съвети сама си пусна тези две изследвания (HBsAg и anti-HCV), от които излезе положително anti-HCV изследването. След като излезе този резултат, следваше да се насочиш към специалист, който би трябвало да разбира от хронични вирусни хепатити. Ние, разбира се, винаги насочваме към някой от Центровете за лечение на хронични вирусни хепатити, където работят лекари, които имат опит с тези заболявания. В случая обаче д-р Атанасова е точно от този списък!  :shocked1:
След като ти е излязъл положителния резултат от anti-HCV изследването ти си отишла пак на преглед при нея. Тя ти е казала, че трябва да си пуснеш ПСР и това ще ти струва 200 лева. С това, което ти е казала мога да се съглася, защото наистина следващата стъпка е да си пуснеш това изследване. С цената му трудно мога да се съглася, защото в София тези изследвания вече струват 150 лева. Да не говорим, че това изследване може да мине по Здравна каса.
Ако правилно съм проследил историята ти, заключението е че може би в центъра във Варна явно няма да ти помогнат. За съжаление, повечето отзиви във форума от екипа на проф. Коцев са отрицателни (особено в отношението им към пациентите).
Съветвам те да си запишеш час в някой от центровете в София:
- доц. Антонов, доц. Желев от болница "Иван Рилски"
- д-р Балабанска, д-р Цонев от болница "Токуда"
- проф. Чернев, проф. Петрова от Александровска болница
- доц. Генов от ИСУЛ
- доц. Кацаров, д-р Симонова, доц. Ханджиев, д-р Милашка от ВМА-София
След като отидеш и се срещнеш с някой от тези лекари, те ще поемат твоя случай и ще ти направят всички необходими изследвания.
Ако имаш въпроси, или аз съм объркал нещо в историята, не се притеснявай и ме поправи.

Поздрави,
Радо
Радо 
Точно си разбрал,това е цялата история

• Профил
    • My Home Page
« Отговор #53 -: Октомври 24, 2010, 16:48:52 »
Ясно, един последен доуточняващ въпрос. Д-р Атанасова пуска ли ти anti-HCV изследването, преди да ти постави диагнозата "депресия"?

Неактивен ayben

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #54 -: Октомври 24, 2010, 16:53:49 »
Ясно, един последен доуточняващ въпрос. Д-р Атанасова пуска ли ти anti-HCV изследването, преди да ти постави диагнозата "депресия"?
Никакви изследжания не са ми пускали.За това сьм тука ,да ме посаветвате

• Профил
    • My Home Page
« Отговор #55 -: Октомври 24, 2010, 17:10:26 »
Значи е сигурно, че повече при д-р Атанасова не трябва да ходиш! Тя е показала, че не може да се справи с твоя случай!  :doc:
Моят съвет е да си избереш някой специалист от София и да си запишеш час при него. Ще трябва да си платиш пътуването до София, но за сметка на това ще можеш да разчиташ, че се консултираш със специалист, който си разбира от работата. Ако си вземеш направление за гастроентеролог от личния лекар няма да ти се наложи да плащаш прегледа при него. В този случай обаче ше ти се наложи да почакаш повече, обикновено поне месец, защото часовете за прегледи с направление са заети със седмици напред. Ако не се чувстваш добре и не искаш да чакаш, тогава ще трябва да си платиш прегледа. Но пък ако си здравно осигурена, най-вероятно лекаря, при който ще отидеш ще ти пусне ПСР изследване по Здравна каса и няма да се наложи да си го плащаш.

Поздрави,
Радо

Неактивен kitaeca1970

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 272
    • Профил
  • Статус: Има близък с хепатит C
« Отговор #56 -: Октомври 25, 2010, 14:20:42 »
Значи,д-р Атанасова може да е недружелюбна и отвеяна,но в никакъв случай не е некомпетентна.При всички престои в терапията сме били при нея,за това го твърдя,а и имам вече достатъчно бази за сравнение.Ти си пускала девет месеца изследвания за антитела,така поне аз разбрах, и те винаги са били отрицателни,това по препоръка на д-р Атанасова.След което тя решава,че имаш депресия.Регистрираш се във форума ,разбираш какви са точно изследванията,пускаш си ги сама и това за хеп.Ц излиза положително.Правилно д-р Атанасова ти е казала,че трябва да си пуснеш изследването ПСР за да се види имаш или нямаш хепатит,колкото до цената не знам точно колко е ,но каквато и да е без това изследване и всеки ден да пускаш АСАТ и АЛАТ ползата е нулева.Така ,че няма какво да чакаш и да се чудиш пускай го и да видим какво ще излезе.И пак казвам, д-р Атанасова не е лош специалист и много добре си знае стъпките по които се върви при диагностика на хепатити,няма как да ти е лепнала диагноза депресия без да е пуснала преди това вирусни маркери.Не ми с връзват нещата нещо.

• Профил
    • My Home Page
« Отговор #57 -: Октомври 25, 2010, 17:12:16 »
Тук вече конспирацията стана пълна. И аз не знам на кой да вярвам вече.

Неактивен tedi

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1168
    • Профил
« Отговор #58 -: Октомври 25, 2010, 17:40:51 »
Бе айбане,друсана ли си,или кво???!!!!
Коя по-точно ти е историята,щото аз виждам няколко варианта е изброил Радо???
Що отговаряш с по едно изречение??
Въопще възприемаш ли нещо от това,което ти се пише?
Имаш ли здравни осигоровки?
Баси, 4 страници си дудняме едно и също,а аз имам усещането че нищо не възприемаш,поне такива индикации даваш!

Неактивен bibi123

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 265
    • Профил
  • Вид лечение: Интерферон + рибавирин
« Отговор #59 -: Октомври 25, 2010, 17:45:51 »
 :laugh:Ох четох чèтох и ме разсмяхте :laugh:Атанасова е мн добър специалист,не разбирам като кажете в София та София,Варна с какво са по занемарени специалистите,е може да е една клиника както трябва(терапията)но си е баш на място.Точно тези дето си написала аубен,са си ПРОФЕСИОНАЛИСТИ!Аз не съм при Атанасова ,но я знам като Изклучително добра !Аз съм при Грудева,каквото е направила си е било :doubleup: :good:правилно,да не говорим за Проф.Коцев,не само че е мн ама мн добър..обучава в София студенти,студенти идват от София,пътува и в Чужбина,и т.н.и да седна и прочета тука в форума,че не били добри,,Ами отивай в София,или кадето си искаш,то да седиш и да се вайкаш,баси лечението караш,или пък как действаш,ами явно си си в депресия..незнам какво да ти кажа друго,Варналии са излекувани в Варна,на пръсти са тези дето пътуват до София,и са излекувани,да не мислиш че оня ден се пръкнали тез доктори в Варна и решили да лекуват :laugh: :laugh:тцтцццццц

Поздрави биби
« Последна редакция: Октомври 25, 2010, 17:56:47 от bibi123 »

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007