Автор Тема:  Хепатит "С" + асцит + декомпенсирана цироза + диабет тип 2 + отстранена жлъчка  (Прочетена 45452 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен popeto

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 4
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Недиагностициран/а
Здравейте,
Става въпрос за майка ми, на 70 години е. През 2000 година и бе премахната оперативно жлъчката, при което в болницата откриват че има Хепатит "С". През последните три месеца три пъти бе хоспитализирана в болница, като последния път бе крайно трагично положението и. В момента има остро изразен асцит, който се опитваме да овладеем. След последното хоспитализиране лекарите предписаха следните лекарства:
1. Трансметил - заместващ жлъчните функции
2. Хепкарсил -
3. Спиролактон
4. Инсулин, от един месец

Спиролактона по принцип не действа. По лекарско предписание Фурантрила е предписан по 40 мг през ден. Но по мое наблюдение Фурантрила действа ако е поне 120 мг еднократно, за момента само той спомага да уринира по-обилно, ако не се приема уринирането е крайно ограничено.

Приема и по две капсули сутрин Мумие (Мумио) + едни малко измислени според мен прахчета от село Гигинци, които се пият сутрин по едно, час преди ядене.

В момента храните сме ги свели само до: прясна извара + суроватката и, яйчен белтък по 2-3 на ден, малко месо (понеже постоянно и се повдига), малко супа, попара с прясно мляко, чай от бял трън, обезсолено сирене и АБСОЛЮТНО НИЩО ДРУГО.

За момента лекуващите лекари се въздържат от източване със сонда.

Понеже не мога всичко точно и подробно да изложа с думи, прилагам и копие от последната епикриза за общото и състояние от 20.02.2009 - http://gluh.data.bg/p/files/download/13682324/Epikriza.jpg

Очаквам вашите бързи мнения и съвети, понеже сегашното и положение е крайно критично.
« Последна редакция: Февруари 25, 2009, 21:47:01 от popeto »

Неактивен tedibon

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1341
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Интерферон
  • Резултати: Релапс на хепатита след лечение
  • Статус: Има близък с хепатит B
Здравей и добре дошъл!

Очевидно е ,че майка ти е в доста напреднала форма на цироза!Имаш ли представа от какво и се повдига?може би,като за начало трябва да предотвратите повдигането,за да може поне нещо да яде!Трансметила по принцип действа на всеки индивидуално,някои се повлияват,други не!
Хепатопротекторите подпомагат работата на черния дроб,но при нея като гледам докъде се е стигнало,не знам !Прахчетата са нещо наистина странно-ето мнението на доц.Антонов-специалист в областта на хепатитите:

Общо взето, това, което те правят е, че те използват кортикостероидите, хидрокортизон, вие го знаете - едно бяло прахче, на хапче, което се стрива, и се дава на пациента. Пациентът естествено нищо не знае, защото това ужким е билка, но той вижда само един бял прах. Тъй като хидрокортизона е кортикостероид, той повишава тонуса, премахва ензимите и пациентът се чувства фантастично. И докато си пие бялото прахче, той е добре. Когато спре да пие прахчетата, обаче той веднага се влошава, и разбира се, пак тича да си купи още.

Ако почетеш във форума има много информация,която ,убедена съм ще ти изясни картината!

Но,все пак мисля ,че след като цирозата е толкова напреднала,е добре да се консултирате с диетолог,защото при тези пациенти ,храненето с белтъчни храни,трябва да бъде много предпазливо!

http://hepatitis-bg.com/forum/index.php?topic=1470.0

Поздрави,Теди

Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен danihaleva

• Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 438
    • Профил
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: В момента съм на лечениe
Здравей и от мен!Незнам колко дена е лежала майка ти в болница,но със сигурност асцида не може да изчезне така лесно.Спиронолактона действа,но зависи също и от дозата.Не си написал как приема диуретиците.Не може безкрайно да се увеличават дозите,трябва да има баланс,защото ако Фурантрила е прекалено много би изхвърлил Калия,който е много важен за сърцето.При Спиронолактона ефекта е противоположен-евакуира Натрия,който свързвайки се с водата я задържа в организма и се получават отоци.Учудва ме друго,влива ли са и Глюкоза нали е диабетичка.Разкажи ни по подробно за престоя и в болницата.
Аз знам,че нищо незнам

Неактивен popeto

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
много благодаря и на двама ви,който ми писахте.за сьжаление в този форум явно никой не разбира,4е контактува с много болни хора,на който трябва да се обрьща внимание,всяка души4ка иска да еобгрижвана и аз като нов 4лен исках сьвети в труден момент заштото знам,4е майка ми рано или кьсно щте си отиде от този свят,но останалите тук с ''ц''хепатит явно не разбират за какво става дума .крайно време е да разберете ,4е това не е просто поредният интернет портал,това е изповедалня мили хора.питам какво правят организаторите ,каде са великите професори,кой тук е сьпри4астен кьм мойта мька -впоследствие и ва6ата.благодаря ви за невниманието.

Неактивен Мери_

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2373
    • Профил
  • Резултати: В момента съм на лечениe
  • Статус: Хроничен хепатит B
Здравей, popeto!

Искам само да уточня, че този форум е създаден и се поддържа съвсем на доброволни начала само от пациенти и тук не можеш да очакваш да получиш отговор от някой професор или лекар.
Почти всеки във форума се е докоснал до жесктоката болест, част от хората са на лечение, на други им предстои да започнат такова. Форумът е създаден с цел взаимопомощ, поддържа се от неговите администратори и модератори, които са били или в момента също са на лечение!
Състоянието на майка ти е доста тежко и не мисля, че форума е мястото, където очакваш да получиш отговори за този тежък случай. Моят съвет е да потърсиш мнението на някой от най-добрите специалисти в областта на хроничните хепатити - проф. Чернев от Александровска болница, доц. Антонов от клиника "Иван Рилски" или доц. Кацаров от ВМА.
Тук можеш да прочетеш за всеки от тях - http://hepatitis-bg.com/forum/index.php?board=12.0

Поздрави,
Мариана

Неактивен Силвана Лесидренска

• Global moderator
  • Публикации: 3162
    • Профил
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: Повторно лечение
Re: Хепатит "С" + асцит + декомпенсирана цироза
« Отговор #5 -: Февруари 27, 2009, 21:20:19 »
Здравей Попето,

Искам да започна с това, че тук няма нито велики професори,нито организатори. Всички ние, модераторите, сме засегнати от хепатита- равносметката е- един нелекувал се, един излекуван,един на лечение, и един с неуспешно лечение. Казвам ти това, за да разбереш ,че никой от нас не е безучастен,нито пък сляп за болката ти, защото сме минали по трънливият път, но не сме лекари и не можем да дадем съвет във вашият случай.
Най-добре е, да не губите време,а както Мариана те е насочила, да се свържете с проф. Чернев от Александровска болница, доц. Антонов от клиника "Иван Рилски" или доц. Кацаров от ВМА, защото те имат най-голям опит с тежките случаи.

КЪСМЕТ!!!!!!!!

Неактивен anita

• Публикации: 2988
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
Разбирам как се чувстваш, но за съжаление ние чудеса не можем да сътворим. Тук всички сме като теб - болни и близки на болни.  Всички в даден момент сме търсили съчувствие и съвет и не мога да твърдя, че не сме го получили.
Явно не си разбрал целта на форума. Той е създаден от болни за болни. Тук само обменяме информация. Всеки споделя как протича лечението му. За съжаление лекари тук няма - можем само да информираме за лекарите хепатолози и координатите им. Смея да твърдя, че тук е събрана толкова много информация за болестта и лечението й,където никъде другаде няма да намериш в български сайт.
Случая с майка ти е много тежък и за пръв път се описва тук за такъв. Знам, че си гневен и безсилен срещу съдбата. В такъв момент е виновен целия свят. Знам какво е, защото аз го изпитах край смъртното легло на майка си се молех за чудо. А тя си отиде толкова млада...
Малко хора са ти писали, защото не обичаме да се повтаряме и да ти даваме един и същ съвет, а той е да потърсиш най добрите лекари , които са посочили моите съфорумци.

Лично аз незнам какво повече да ти кажа освен да продължаваш да се бориш майка ти да получи най-адекватно лечение.

Пожелавам ти успех

Неактивен migle

• Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 789
  • Усмихвай се на живота
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон
Здравей, Попето

Искам да кажа, че мога да си представя как се чувстваш и ти съчувствам.За отговори на въпросите си наистина трябва да се обърнеш към специялист.Ние тук нищо неможем конкретно да ти кажем.
Аз няколко пъти четох поста ти, но какво да пиша като незмам.
Знам, че си гневен на съдбата, но никой от нас не е виновен за състоянието на майка ти.
Пожелавам ти късмет и успех
Меги

Неактивен tetibulka

• Публикации: 2318
  • Осем години.
    • Профил
  • Вид лечение: Софосбувир
  • Статус: Има близък с хепатит C
Здравей,
наистина нещо не си разбрал - това е форум на хората, които непрекъснато живеят с хепатита - или е в тях самите, или в най-близките им хора или и двете.
Ако някой знае как се чувстваш, то това е всеки един от този форум.
Аз отлично зная за какво става дума. Може всеки ден да ставам и да се водя битката с привидна лекота - като че е сутришна гимнастика, но в себе си зная, че някой ден и моят съпруг вероятно ще има проблемите на майка ти. Само се надявам това да стане, едва когато е на нейната възраст.
Прочетох публикацията ти малко след като я пусна. Какво можех да ти кажа - нещата изглеждат много тежки. Може би...ти знаеш какво следва. Съжалявам.
Дани
« Последна редакция: Февруари 28, 2009, 15:29:56 от tetibulka »
Hang in there.

Неактивен popeto

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
СКРЪБНА ВЕСТ ЗА ЕДНА МАЙКА
« Отговор #9 -: Май 17, 2009, 21:11:19 »
С голяма болка ви съобщавам че на 12,май,2009 година, след повече от десетгодишно боледуване от хепатит С почина майка ми.

След половин годишна отчаяна борба с всевъзможни лекарства, диети, грижи и любов, стана това което никой не иска да повярва че ще се случи до последно.
Предполагаме че е заразена от първата вълна в България защото през 2000 година, когато майка ми е на 61 години, и бе премахната жлъчката в Бургас. Тогава и откриват, че е заразена с хепатит Ц и диагностицират чернодробна цироза. След това постъпи за биопсия в Стара Загора където потвърдиха диагнозата с много завишени стойности на ASAT, ALAT, билирубин. И поради това че България тогава бе в голяма антихуманна ” каша” (както и сега) създадена от „великите комунисти”, които никога не им е пукало за стойността на човешкия живот, здравната система отказва на майка ми (която им е оправяла финансовите бакии  40 години) лечение с Интерферон.
Следват години на периодични изследвания и едно формално лечение с Легалон и Карсил (за нейно успокоение).
В края на 2008 година настъпи асцита. Февруари 2009 влезе в болница с прекома, стабилизираха я общо взето и изписаха инсулин. След 10 дни я приеха отново с прекома , същата вечер изпадна в кома. По абсолютна случайност на следващата сутрин в момента на поставянето на катетъра тя излезе от комата, предполагам от силната болка. След седмица пак я изписаха в същото състояние както и предния път. За няколко часа ми се наложи да ставам едва ли не гастроентеролог, микробиолог и други …лог. Търсих по какви начини може да се стимулират клетките на черния дроб, след като лекарите ни натякваха само Хепкарсил, Трансметил и диуретици. След дълго ровене и четене из нета установих, че лецитина е изключително важен за клетките на черния дроб и мозъка. Направихме дневна програма с редуване на Есенциале форте Н, Карсил, Трансметил, прахчета Хепа мерц , Инсулин, витамини в по-големи дози (Е, Д, А, В комплекс, центрум силвър за възрастни).
Така в продължение на 2 месеца и половина с постоянни болки в корема тя все повече се залежаваше и отпадаше. Накрая отказваше да яде, хранехме я насила, опитвахме по всякакъв начин да я държим в съзнание, докато към 3-4 май 2009 година спряхме всички хапчета, стомаха и се  успокои - тя също, но след няколко дни изпадна в прекома. Тъй като виждахме че това е краят не искахме да я мъчим с ново влизане в болницата и т.н. На 11 май изпадна в кома и на 12 май на обед си отиде, мирно и кротко.  Надяваме се поне с малко да сме облекчили мъките и.
БОГ ДА Я ПРОСТИ.

БОРЕТЕ СЕ ПРОТИВ СИСТЕМАТА С НОКТИ И ЗЪБИ, НА ВСЯКА ЦЕНА, ЗА ДА НЕ ВИ ЛИШАВАТ ОТ ПОЛАГАЩИТЕ ВИ СЕ ГРИЖИ И МЕДИКАМЕНТИ, ВСЕКИ ЗАСЛУЖАВА ДА ЖИВЕЕ.
КРАЙНО ВРЕМЕ Е ДА СЕ РАЗБИЕ ТАЗИ АНТИХУМАННА МЕДИЦИНСКА МАФИЯ.
БЪДЕТЕ УПОРИТИ И СМАЖЕТЕ СИСТЕМАТА, ЗА ДА НЕ ВИ СМАЧКА ТЯ, ЕДИН ПО ЕДИН.

Неактивен Erma

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Студент
  • Публикации: 200
    • Профил
  • Резултати: Успешно завършенo - чака резултати
Re: СКРЪБНА ВЕСТ ЗА ЕДНА МАЙКА
« Отговор #10 -: Май 17, 2009, 21:28:07 »
Искрени съболезнования за загубата ти! Светла памет на скъпата ти майка, а на теб желая много здраве и сила, за да продължиш напред!
Ерма

Неактивен niki85

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 310
  • Хепатит B
    • Профил
« Отговор #11 -: Май 17, 2009, 21:29:36 »
Моите съболезнования...
А оносно системана,да найстина всеки трябва да се бори с нея иначе ще продължава да ни мачка
Ако видиш някого без усмивка, дай му своята!

Неактивен Eli

• Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 705
    • Профил
    • Счетоводна кантора Елвада
  • Статус: Има близък с хепатит C
« Отговор #12 -: Май 17, 2009, 21:38:12 »
Моите най-искрени съболезнование за загубата ти!!
"Животът е решение, а не компромис"

Моите албуми: http://bit.ly/df4dMR

Неактивен anita

• Публикации: 2988
    • Профил
« Отговор #13 -: Май 17, 2009, 22:20:15 »
Моите искрени съболезнования. Знам какво  е да загубиш майка, също така и близък с цироза.
Съжалявам, че не ти бяхме полезни с нужната информация, но явно вече е било прекалено късно за майка ти. Помня как очакваше да ти дадем обнадеждаваша информация, но никой от нас не я имаше.
Нашата цел е на принципа на взаимопомощ да си помагаме с информация, която никъде не откриваме. Опитваме се да алармираме за опасността от хепатита и да накараме хората да се изследват. Да знаят как да се предпазват или да започнат своевременно лечение.
Зная, че не можеш да върнеш майка си, но можеш да  спасиш друг живот борейки се с хепатита в памет на твоята майка.

Неактивен tedibon

• Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1341
    • Профил
« Отговор #14 -: Май 17, 2009, 22:25:03 »
Бог да прости милата ти майка!

Съчувствам ти и знам какво изпитваш ,аз загубих своя баща преди 2 месеца,също така след 10 години,в които,никой от лекарите не си направи труда да търси истинската причина за състоянието му,лекуваха усложненията,пораженията,и в крайна сметка може би ще излезе алергична реакция,към контрастното вещество на скенера!

Моите най-искрени съболезнования,аз се успокоявам с мисълта,че ако можеше да се направи още нещо в неговия случай,то би удължило страданието му!

Вечна им памет,Теди

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007