Автор Тема:  Въпрос?!  (Прочетена 3782 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен hristov1488

  • Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 21
  • Пол: Мъж
    • Профил
  • Вид лечение: Интерферон
  • Резултати: В момента съм на лечениe
  • Статус: Хроничен хепатит B
Въпрос?!
« -: Май 20, 2013, 19:21:17 »
Здравейте на всички :smile: Значи 7 месец съм на лечение с интерферон и вече имам доста проблеми с яденето.. Най - вече по обяд или вечеря , повдига ми се супер много.. Смятам да почна пак да ходя на фитнес , но с по - леки тренировки и евентуално да си купя добавки или протеини, та въпроса ми е дали могат да навредят на лечението. За последните месеци отслабнах с 5 кг. г.д.

Неактивен eli13

  • Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • *****
  • Публикации: 1188
  • Пол: Жена
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Релапс на хепатита след лечение
  • Статус: Хроничен хепатит C
Re: Въпрос?!
« Отговор #1 -: Май 21, 2013, 00:18:43 »
Христов, ти, мисля, и преди беше писал за този проблем.
Нямаме обяснение.
По принцип интерферонът не дава такъв страничен ефект. Ние го имаме от рибавирина, но ти не вземаш рибавирин. Странно е и това, че толкова време не отшумява това твое гадене.
Ти къде се лекуваш и споделил ли си този проблем с лекуващия лекар? Правил ли си някакви допълнителни изследвания в тая връзка? Все пак, така и така сме под наблюдение на гастро-отделението.

Неактивен Орфей

  • Немедицинско лице
  • Степен на активност - Докторант
  • ******
  • Публикации: 657
  • Пол: Жена
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
Re: Въпрос?!
« Отговор #2 -: Май 21, 2013, 08:04:09 »
Въпреки това, което казва Ели 13 интерферонът е силен медикамент и нищо чудно да дава гадене, но се съмнявам фитнесът да помогне. Организмът ти е натоварен, а фитнесът е допълнително натоварване. ПКК правил ли си си, как са там резултатите?

Неактивен hristov1488

  • Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 21
  • Пол: Мъж
    • Профил
  • Вид лечение: Интерферон
  • Резултати: В момента съм на лечениe
  • Статус: Хроничен хепатит B
Re: Въпрос?!
« Отговор #3 -: Май 21, 2013, 15:06:07 »
За това мисля да почна фитнес , а и да взема някакви добавки поне , ако мога да си възвърна няколко килца , че не се понасям така , имам чувството , че съм изсъхнал :Д  . ПКК да всеки месец си следя показателите. АСАТ 148 , АЛАТ - 102  , ГГТ - 81 , Лимфоцити - 51.4 %  , Тромбоцити  - 133% , другите са ми в норма имам и някои дето са с ниски показатели. АСАТ и АЛАТ  от както съм започнал лечението са ми високи , тя и лекарката ми каза , че й така трябва да бъдат. Др. Балабанска ми е лекуващия лекар.

Неактивен eli13

  • Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • *****
  • Публикации: 1188
  • Пол: Жена
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Релапс на хепатита след лечение
  • Статус: Хроничен хепатит C
Re: Въпрос?!
« Отговор #4 -: Май 21, 2013, 15:15:41 »
А, това за д-р Балабанска е добра новина!
Питай я непременно за гаденето - казвам го не само за да се подобри твоят комфорт, но и да върви сигурно лечението ти.
Високите ензими при теб май наистина са желан ефект - ти си с хепатит Б.
Все пак аз също съм против фитнеса, независимо от загубата на килограми. Важно е да си пазиш силите. Не е сега моментът да харчиш енергия и да заякваш. Скоро ще ти свърши лечението и ще имаш пълната възможност да наваксаш.

 


СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007