Автор Тема:  Здравейте, на лечение съм  (Прочетена 33778 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Vancheto

• Модератор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1558
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: Повторно лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
Re: Здравейте, на лечение съм
« Отговор #15 -: Ноември 03, 2009, 20:05:32 »
Как търпиш 10 дни с това разстройство,  бе човек  :shocked1:
Отиди на гастроентеролог за да ти се направят необходимите прегледи и изследвания и ако не намерят причина, тогава може да се припише тази реакция на лечението за хепатит, но нямам спомен друг да е имал такива оплаквания в резултат на прием на интерферон или рибавирин.
Е то в тази статия е описано, че е възможно да се получи диария от интерферона, но трябва да се вземат мерки така или иначе  
http://hepactive.org/content/articles/treatment/HCV_Treatment_Side_Effect_Management/Symptoms_Related_to_Eating_and_Nutrition
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен milen0460

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Кандидат-студент
  • Публикации: 67
    • Профил
  • Вид лечение: Интерферон + рибавирин
  • Резултати: В момента съм на лечениe
  • Статус: Хроничен хепатит C
« Отговор #16 -: Ноември 03, 2009, 20:16:59 »
В Испания сам и тука системата е малко мудна за да отида на гастроентеролог ще триабва доста да почакам.Но маи ще се наложи, защото наистина е неприятно.Сега ще прочета статията която ми изпрати.Мерси за отговора, ще се справим със всичко нямаме друг избор, това е наи готиното в цялата ситуация. :angry3:

Неактивен Vancheto

• Профил
« Отговор #17 -: Ноември 03, 2009, 21:34:18 »
А не може ли да отидеш на някакъв спешен кабинет или бърза помощ, нещо такова.
В България си имаме кабинет за неотложна помощ за такива случаи, който работи от 19ч.до 7ч.
Казваш, че си се почувствал много зле/ в което не се съмнявам, при условие, че от десет дни тичкаш до тоалетната /и предполагам дежурния лекар там ще предприеме нещо  :medicine:
Не знам, ама не стой така човече  :fight2:

Неактивен milen0460

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #18 -: Ноември 04, 2009, 04:53:51 »
Прав си ще направя нещо по въпроса,но при всички положения ще се справя с проблема.Не се плаша аз съ :congrats:м непоправим оптимист

Неактивен milen0460

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #19 -: Ноември 05, 2009, 10:54:25 »
Здравейте.   
На лечение съм от три седмици и поотслабнах доста. Искам да попитам може ли по време на лечение с интерферон и рибаварина да се спортува и да се приемат хранителни добавки като протеин например.
Каква диета е препорачителна,има ли неща от които трябва да се пазя освен пържено и мазно.
Аз си мисля, че ако спортувам ще имам повече апетит, но не знам дали не греша.
Каква е ролята на приема на вода по време на лечението и какви количества са препоръчителни.
« Последна редакция: Ноември 05, 2009, 11:10:11 от Радослав Русинов »

Неактивен Vancheto

• Профил
« Отговор #20 -: Ноември 05, 2009, 13:26:21 »
"Съществуват много начини за изчисляване на минималната дневна нужда от вода на един здрав човек. Докато се лекувате от НСV трябва да пиете поне необходимото дневно количество, а вероятно и повече в зависимост от съвета на вашия лекар. Един от начините за изчисляване на вашата минимална дневна нужда от вода, е да разделите на две телесното си тегло във фунтове. Полученото число представлява унциите, които трябва да консумирате ежедневно. Например, лице, което тежи 150 фунта (1 американски фунт = 453.6 гр., 150 американски фунта = 68 кг.) трябва да пие 75 унции вода всеки ден (малко над 2 литра вода дневно). "

"Полезни съвети за предотвратяване загубата на тегло:

·        Посъветвайте се с диетолог относно избора на здравословни храни
·        Избирайте храни с високо съдържание на калории и протеини
·        В допълнение към водата пийте бистри сокове за повече калории
·        Добавяйте мляко на прах към обикновеното мляко,  млечни шейкове, ястия, супи, яйца, картофено пюре, зърнени варива и пудинги
·        Намазвайте с фъстъчено масло филийките хляб, царевичните питки, вафли, палачинки, плодове и целина
·        Добавяйте сварени бобени зърна и твърдо сварени яйца в супи, ястия и макаронени изделия, в които вече има месо или сирене
·        Опитайте продукти, предназначени за повишаване на теглото като хранителни добавки, протеини на прах, разтворими напитки, десертни блокчета и висококалорични пудинги."

Това са все цитати от тази статия http://hepactive.org/content/articles/treatment/HCV_Treatment_Side_Effect_Management/Symptoms_Related_to_Eating_and_Nutrition

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5566
    • Профил
    • My Home Page
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
« Отговор #21 -: Ноември 05, 2009, 14:01:58 »
Само да добавя, физическите натоварвания може да са умерени, но не трябва да са тежки. Това важи и за случаите, когато човек е с хроничен хепатит и не е на лечение. Така, че трябва да си внимателен в това отношение и да намериш баланса. Обездвижването също не е препоръчително, затова трябва да се правят физически усилия, но да са умерени.
Относно пиенето на добавки за вдигане на килограмите, не пий нищо преди да си се консултирал с лекуващия лекар. Ако той ти разреши, тогава можеш да използваш такива неща, макар че аз смятам, че това е излишно.

Поздрави,
Радо
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.

Неактивен milen0460

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #22 -: Ноември 11, 2009, 05:12:35 »
Здравеите,   Успях да си набавя малка част от изследванията които са ми правили в Испания, но не разбирам нищо.ще се радвам,ако някои успее да разбере нещо от това което ще побликувам.Въпреки че резултатите са много стари, искам да се опитам да проследя историята на моето заболяване.     
нещо от рода на време на протромбина 12.2 секунди  ,   индекс на QUICK 89.4% , FIBRINOGENO 248.6 mg/dl ,APTT 30.9 секунди това са резултатите от HEMOSTASIA не знам какво означава тази дума. Това са изследвания правени във бърза помощ, бях пиинал доста в продължение на два три дена, и ме заболя отзад гарба в дясно помня.Отидох във бърза помощ но не разбирах езика.Беше 10/10/2003 приблезително тогава разбрах че сам болен от хепатит ц.След което,влязох във една експириментална програма в началото на 2005 година, разделена на две групи.Парвата група се третира със Viramidina, 600 mg /3 капсули/ два пъти на ден заедно със interferon pegilado един път седмично.
Втората група се третира със Ribavirina 600 mg /3капсули/сутрин и 400 mg /3капсули като едната не е истинска/вечер заедно със interferon веднъж седмично Нито доктора нито пациентите знаят в коя група пренадлежат и със какво се лекуват.Леченито ми от 48 седмици премина неуспешно.Сега от 3 седмици започнах ново лечение, този път знам езика, лекуват ме с PEGASYS 180 на седмица и COPEGUS 200mg 2 по три на ден продукти на roche.Сега вече след всеки кръвен анализ,ще искам резултатите и ще ги публикувам.
« Последна редакция: Ноември 11, 2009, 05:50:56 от milen0460 »

Неактивен milen0460

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #23 -: Ноември 11, 2009, 05:20:00 »
Още едно изследване отнася се за SEROLOGIA HEPATITIS вирусно натоварване /RT-PCR/ 23900 UI RNA/ml
Изследванията са правени на03/02/2004

ХЕМАТОЛОГИЯ ,   еритроцити 4.90 , левкоцити  6.9 , тромбоцити 261
КРЪВНА БИОХИМИЯ , 
GLUCOSA 76
UREA 51
CREATININA 1.0
ACIDO URICO 4.2
COLESTEROL TOTAL 151
TRIGLICERIDOS 53
G.O.T. /AST/ 39
G.P.T. /ALT/ 76
BILIRRUBINA TOTAL 0.90
ЖЕЛЯЗО 170
и това е от 03/02/2004

Забележка от модератор:

Не е е наложително стартиране на нова тема за резултатите от изследванията, а е желателно да се пише единствено в тази, с цел по-лесно проследяване на историята.
« Последна редакция: Ноември 11, 2009, 06:08:59 от milen0460 »

Неактивен tetibulka

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2318
  • Осем години.
    • Профил
  • Вид лечение: Софосбувир
  • Статус: Има близък с хепатит C
« Отговор #24 -: Ноември 11, 2009, 06:55:34 »
Ето това вирусно натоварване /RT-PCR/ 23900 UI RNA/ml изглежда много добре.
Като чета внимателно датите, излиза, че това е вирусното ти натоварване преди лечението ти. Нисичко е било.
Но на практика в момента това нищо не означава, защото едно натоварване може да се качи десеторно за един-два месеца.

Казваш, че първото ти лечение е минало неуспешно, т.е. в края му си имал още от гадината - нямаш ли спомен колко е било това още, или пък някакъв документ?

Нямаш ли начин да намериш изследванията, които са ти правили сега - непосредствено преди началото на новата терапия. Ако не, то по-добре да изчакаме първите, които ще ти направят сега.

А как си със страничните ефекти - вероятно не са непоносими, щом не започваш с тях?

Дани
Hang in there.

Неактивен milen0460

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #25 -: Ноември 11, 2009, 12:39:42 »
Здравеи Дани.    Страничните ефекти засега са контролеруеми в смисъл не ги осещам.Само дето имам едно разстроиство, други за сега не изпитвам.А за резултатите които публикувам по горе наистина са доста старички, но се надявам на 17ти този месец да ми дадат новите които ще публикувам веднага.Лечението ми води един доктор, които изобщо не ми вдъхваше доверие,но се оказа че е един от наи добрите в Испания.Ровеики се в тукашни саитове за болеста му видях името казва се Dr.Moises Diago.Всеки път когато съм ходел при него винаги ми е казвал добре си, дроба ти е малко вазпален и нищо повече.Мисля ,че аз самия не сам подходил настоятелно и не съм искал никога резултатите от кръвните анализи ,които са ми правили през годините.А те не са никак малко, за жалост разполагам само с по горните които качих снощи.Не знам в какво състояние ми е дроба, като изключим вечното дробати е леко възпален което сам получавал от лекуващия при мои небрежен вапрос, докторе как е дроба ми.Това е общо взето с моето положение ,незаитересованост от моя страна последните 5 години.Сега първия месец не очквам големи резултати ,имаики предвид че първата седмица ми са наложи да вземам антибиотик,личния ми лекар имаше съмнения за инфекция на пикочните канали.Лош късмет това съвпаднна  с началото на лечението, но аз оставам оптимист.От саита разбрах 4е е важно след третия месец как реагирам.А  за горните изсл. старички са но искам да науча историята на моето заболяване.Поне сега ще си искам редовно изследванията, благодарение на вас и саита станах по заинтересован.Поздрави.Милен :bravo2:

Неактивен milen0460

• Немедицинско лице
    • Профил
Re: Здравейте
« Отговор #26 -: Ноември 16, 2009, 20:33:10 »
Здравеите. Утре  сутринта имам среща с лекуващия лекар,този път ще си искам изследванията.Надявам се всичко да е ок и утре да публикувам, едни добри резутати от парвия месец.Малко ме притеснява факта ,че в началото на леченито, първата седмица се наложи да приемам антибиотици,но може и да не  засегнат резултатите.След това пак имах разстроиство, поради което бях на диета 10тина дена, от което може да ми паднат някои показатели.Но остават още два месеца, а и аз сам винаги оптимистично настроен, :bye2:  така че успех на всички и само напред.

Неактивен milen0460

• Немедицинско лице
    • Профил
Re: Здравейте, parvi rezultati
« Отговор #27 -: Ноември 17, 2009, 16:14:04 »
Здравейте, днеска ми излязоха резултатите след първият месец:
ЕРИТРОЦИТИ 4.23     ХЕМОГЛОБИН 13.2    ХЕМАТОКРИТА 39.1    VCM 92.4fl    HCM 32.2 pg 
CHCM 33.8 g/dl         ADE 13.5%              ЛЕВКОЦИТИ 3.7   НЕУТРОФИЛИ 37.3%       ЛИМФОЦИТИ 46.1%
МОНОЦИТИ 15%   ЕОЗИНОФИЛИ 0  БАЗОФИЛИ 0   ТРОМБОЦИТИ 198     VPM 7.4 fl    VSG 18 mm/h. 
БИОХИМИЯ:
GLUCOSA 77 mg/dl,    UREA 26 mg/dl,     CREATININA 0.93 mg/dl,    ACIDO URICO 4.7 md/dl,   BILIRRUBINA TOTAL 1.11 mg/dl,
PROTEINAS TOTAL 8 g/dl,    ALBUMINA 4.5 g/dl,    SODIO 140 mEq/L,   POTASIO 4.4 mEq/L, GOT 33 U/L    GPT 64 U/L, FOSFATASA ALCALINA 101 U/L
GGT 40 U/L   LACTATO DESHIDROGENASA 362 U/L.
ПРОУЧВАНЕ НА ЛИПИДНИЯ МЕТАБОЛИЗЪМ
 COLESTEROL TOTAL 155 mg/dl, TRIGLICERIDOS 75 mg/dl, COLESTEROL HDL 38 mg/dl, COLESTEROL-LDL 100 mg/dl.   

Интересното е, че нямам изследване направено на вирусното натоварване което мен лично ме учудва. Явно тук в Испания програмата на лечение е по- различна, защото навсякъде в сайта чета, че за моят генотип 1б е много важно вирусното натоварване след първият месец. А аз дори нямам направено такова. Успях дори да си взема изследванията от биопсията която ми е правена през 30/08/04, ще се опитам да преведа.

ПРОБИ>  А  ) Б  4ЕРЕН ДРОБ NOS  ЦИЛИДЪР 2.5 СМ.      ОПИСАНИЕ MICROSCOPICA BIOPSIA HEPATICA>  GRADACION DE ACTIVIDAD> ЛЕКА /1/, ОТСЪСТВА СЛИВАщ НЕКРОЗА/0/, ФОКУСНО LITICA НЕКРОЗА ОТ 2 ДО 4 НА 10X ЦЕЛ/2/,  ВАЗПАЛЕНИЕ ПОРТАЛ> УМЕРЕНО/2/, ЕXPANSION FIBROSA DE ALGUNAS AREAS PORTALES CON O SIN SEPTOS FIBROSOS CORTOS/1/.
ДИАГНОЗА>АКТИВЕН ХРОНИЧЕН ХЕПАТИТ/VHC+/С ИНДЕКС НА АКТИВНОСТ 6.

Не знам до колко точно се получи превода на биопсията, така като го гледам и аз не го разбирам. Но това е в друга държава и с тези медицински термини, надявам се някой нещичко да разбере и ако е така да ми обясни. Това е от мен.Цял месец чаках тези резултати, а накрая не мога да разбера нищо, най- вече защо нямам пуснато вирусно натоварване. Както и да е, продължавам напред без да се предавам, остават ми само някакви си 11 месеца лечение.

Успех на всички и никои да не се предава. САМО НАПРЕД. :scream:
« Последна редакция: Ноември 17, 2009, 16:41:00 от Силвана Лесидренска »

Неактивен milen0460

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #28 -: Ноември 17, 2009, 18:20:28 »
Само да допълня,че отново личният ми лекар днес ми изписа антибиотик за лечение на абцес перианал.Антиботика се казва AUGMENTINE 875/125 mg и съдържа AMOXICILINA/TRIHIDRATO/875mg и ACIDO CLAVULANICO/SAL DE POTACIO/125mg не знам от коя група е този антибиотик,но вече нямам доверие на личния лекар а с лекуващия нямам връзка виждам го само за резултатите от кравния анализ.В указанито на тези антибиотици,пише да не се приемат от хора със сериозни заболявания на черния дроб.Което доста ме обарква и все още не мога да се реша да ги започна.От друга страна обаче са ми предписани от лекар и изобщо бласкам си главата и  се чудя какво да правя.Вече нищо не ме учудва в тая Испания,в кръвния ми анализ след парвия месец няма стоиност на вирусно натоварване личния лекар само иска да ме тапче с антибиотици изобщо купона е пълен.А и аз откакто почнах това лечение вече месец постоянно ми излизат други болести.Миналия месец триябваше друг антибиотик да пия то както е трагнало не мога да си изчисля в кое време кое хапче да пия голяма баркотия. А ха даже има и рима хахахаха. :dance:,ще взема да хвъ,рля монета и каквото излезе.Никога не сам пил антибиотици и точно сега когато започнах това лечение маи ще ги опитам всички.Може и да открия някои нов метод за лечение, интерферон, рибаварина и антибиотик хахахахахахахаха :laugh:.Казаха ми да ги пия на 8 часа по едно, аз маи ще ги ударя на 12 часа и не 8 дена  а само 4тири примерно еи така да видя какво ще стане.То лечението си има и забавно занимателна част което също е добре , преди кога щях да пиша и чета толкова .Дано не сам оттегчил или обидил никога с моите остроумия.Поздрави Милен. :laugh1:

Неактивен anita

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2988
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
« Отговор #29 -: Ноември 17, 2009, 18:24:12 »
Здравей!

Според мен фиброзата показва минимално увреждане. Няма място за притеснение.
В Бг ПСР правят на третия месец от лечението.
Предполагам, че Ради ще е по обстоятелствен в обясненията, на мен това не ми е отдава.
Успех в лечението и следвашия път да пишеш за отрицателен ПСР :congrats:
Спокойно антибиотика не е от групата на тетрациклините и не е опасен за черния дроб.

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007