Автор Тема:  Здравейте, на лечение съм  (Прочетена 33783 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен milen0460

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Кандидат-студент
  • Публикации: 67
    • Профил
  • Вид лечение: Интерферон + рибавирин
  • Резултати: В момента съм на лечениe
  • Статус: Хроничен хепатит C
Re: Здравейте, на лечение съм
« Отговор #30 -: Ноември 18, 2009, 01:24:59 »
Мерси за пожеланията и подкрепата.И тук маи ги правят на третия месец тиа ПСР.Антибиотиците вече ги започнах,доста ме успокои като ми каза че мога да ги пия.А за резултатите от биопсията,те са от 2004та година,след това сам правил едно неуспешно лечение.Надявам се, да не са се променили много за 5 години и сега при повторния опит да успея.Това което не знам ,са другите изследвания какво значат хемоглобин и др такива, ниски ли са високи ли са,просто доктора ми казва, този път ще успееш и това е.Може би тактиката му е такава,без излишни притеснения.Незнам това сигурно е доктор супероптимист.Едно е сигурно сега вече всеки пат ще му искам резултатите.Надявам се да са добри,въпреки че първите два месеца ги започвам с антибиотици.Още веднъж МЕРСИ за положителната подкрепа,желая ти успех и много късмет.Милен.

Неактивен galq

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 906
  • Животът може да бъде и хубав......
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Има близък с хепатит C
« Отговор #31 -: Ноември 18, 2009, 07:25:46 »
Здравей ,Милене!
От това ,което аз разбирам като резултати само левкоцитите са ти малко ниски ,но и те са в норма.По принцип следят тромбоцити,левкоцити,еритроцити ,хемоглобин ,АСАТиАЛАТ.Това искат на мъжа ми да диктува по телефона.Ако така ги задържиш трябва да черпиш :wink2:

Неактивен anita

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2988
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
« Отговор #32 -: Ноември 18, 2009, 13:24:29 »
Милене, резултатите би трябвало да ги дават заедо с референтните стойности и сам да си ги сравняваш дали са в норма. Ако не ги дават  поискай ги от лекаря или можеш да намериш информация в интернет. Сега нямам време да ровя и да ти посоча сайт.

Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5566
    • Профил
    • My Home Page
« Отговор #33 -: Ноември 18, 2009, 18:10:00 »
Здравей Милене,
Първо да кажа няколко думи за биопсията. От това, което си публикувал най-важното е каква е фиброзата. Доколкото виждам, ето този текст на испански е за фиброзата:
Цитат
ЕXPANSION FIBROSA DE ALGUNAS AREAS PORTALES CON O SIN SEPTOS FIBROSOS CORTOS
, който на английски се превежда горе-долу така:
Цитат
AREAS OF SOME FIBROUS ЕXPANSION PORTALS WITH OR WITHOUT SHORT FIBROUS SEPTA
което значи, че имаш наличие в някои от порталните пространства на къси фиброзни септи. Гледайки системите за оценка на хистологичната активност, по Метавир би трябвало да си с фиброза Ф2 или Ф1 с преход към Ф2.
Но това в момента не е най-важното, защото вече си започнал лечение. Най-важния критерий при лечението обаче се явява именно ПСР-а. Има установени принципи на работа в целия свят и не знам и не е възможно в която и да е държава да лекуват хроничен хепатит C с интерферон и рибавирин и да не пускат ПСР на 3-ия месец от лечението, това са общоустановени стандарти при лечението. Именно от резултата от това изследване зависи например дали има смисъл да продължиш с лечението до края.
Затова, изискай това изследване от лекуващия те лекар, защото е неправилно и недопустимо той да не ти направи такова на 3-ия месец.

Поздрави,
Радо
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.

Неактивен milen0460

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #34 -: Ноември 18, 2009, 20:25:09 »
Мерси за отговора Радо.Може би от лекарствата понякого сам малко изтеричен и прекалявам.Сега вече ми е ясно почти всичко за изселдванията и доктора си работи много добре.Аз сега започвам втория месец,рано ми е за ПСР, все още и тои ще доиде надявам се да е добре.А за биопсията правена ми е в края на 2004 от тогава може да са се случили доста неща,надявам се повече добри.Все пак съм минал едно лечение, неуспешно, но четох че може да е подобрило състоянието на дроба.Надявам се и аз както всеки.А иначе това лечение го започнах малко екстремно,с антибиотици сега отново вземам такива,но е наложително няма как.Надеждата умира последна,в моя случаи даже не умира аз съм сигурен че ще успея да се преборя с това.А ако не този път това ще стане в бъдеще с някакви други медикаменти.Просто ще го махна, пък ако ще и това да е последното нещо което ще направя.Още веднъж БЛАГОДАРЯ,на теб и на всички които ме подкрепят, а и на тези които публикуват статии,сега научих много за болестта.Уверен съм

Неактивен Радослав Русинов

• Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5566
    • Профил
    • My Home Page
« Отговор #35 -: Ноември 18, 2009, 20:39:07 »
Здравей,
Пожелавам ти успех в лечението и се радвам на оптимизма ти! Оптимизмът е много важна част от лечението и ти пожелавам да запазиш същия висок дух докрая на лечението, със сигурност това може само да ти помогне!
А относно предишното лечение, възможно е наистина то да е помогнало за стопиране на фиброзата, а защо не и да е обърнало процеса. Това лечение също ще повлияе на фиброзата допълнително, за да я върне и намали още повече, което е само в твой плюс.
Стискам палци за пълна победа в битката с вируса!

Поздрави,
Радо
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.

Неактивен milen0460

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #36 -: Декември 14, 2009, 19:22:51 »
Здравейте.Започнах третия месец от лечението засега съм добре,но имам малак проблем с косата.Започна да оредява с доста барзи темпове отгоре направо си капе.Това не ме притеснява, защото не е най важния от страничните ефекти, но работата която работя ми изисква малко по добър външен вид.Ако някои знае за някакъв вид шамплан или препарат за косопад МОЛЯ да ми пише.Сигурно няма да съм първия и последния с този вид проблем но за жалост моя го имам.Пожвлавам успех на всички и весели празници. :congrats: Вечно ваш и бързо странно оплешевяващ Милен.

Неактивен Силвана Лесидренска

• Global moderator
  • Публикации: 3025
    • Профил
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: Повторно лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
« Отговор #37 -: Декември 14, 2009, 19:42:11 »
Здравей,

За съжаление проблема с косата не е подминал и теб, но това е може би най-честият страничен ефект който се проявява при всички- аз поне досега не съм чула за лекуващ се, който да не се е оплакал от косопад. В зависимост от финансите които можеш да отделиш, борбата срещу него започва от 5лв с Тривитаминол, минава през 60лв за ампули Анастим и стига до 80лв за РФ-80 ампули на рене Фуртерер.
Разбира се, това не са единствените препарати, но са изпитани от нас :) заедно с тези които поствам по-долу; зависи от теб на кой вариант ще се спреш, но имай впредвид , че грижата за косата е комплексна- хубаво е и шампоана,балсама ( ако ползваш) да са също против косопад  , а не само ампулите. Така ефекта ще е по-силен.

Успех от мен и  :doubleup:

Силвана

1. http://hepatitis-bg.com/forum/index.php?topic=403.msg24971#msg24971
2.http://hepatitis-bg.com/forum/index.php?topic=244.msg1821#msg1821
3.http://hepatitis-bg.com/forum/index.php?topic=1827.msg23674#msg23674
4.http://hepatitis-bg.com/forum/index.php?topic=399.msg1888#msg1888

Неактивен milen0460

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #38 -: Декември 14, 2009, 20:50:08 »
Мерси за полезната информация.Още утре ще започна да тарся тези ампули.Да се надяваме ,че след завършването на лечението всичко ще си доиде на мястото.То при мен коса много, но то4но на едно определено място,така е оредяла че преличам на папата.Отжсякаде гъста буина коса по средата мноого рядка голям смях пада в къщи с това лечение.Благодаря още веднъж за съветите надявам се да ги открия тук в Испания тия продукти.Но,доколкото разбирам,това е козметика за косопад точно.Сигурно и други подобни ще вършат работа в случаи,че не открия тези.Мерси още веднъж и успехи във всички начинания. :congrats:

Неактивен milen0460

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #39 -: Декември 15, 2009, 12:50:05 »
Здравейте.Днес ходих до аптеката да питам за ниохсин против косопад,не бяха го чували.Купих си PILEXIL шампоан и ампули.Незнам дали ми предложиха  нещо добро но ще опитам.Ако някои е чувал нещо за тази марка да пише.Поздрав :bye2:и и успех на всички.

Неактивен milen0460

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #40 -: Декември 18, 2009, 14:31:54 »
Здравейте,днес ми излязоха резултатите от лечението след втория месец. ЕРИТРОЦИТИ 3.92'' ,  ХЕМОГЛОБИН 12.5'' ,  ХЕМОТОКРИТА 36.3'' ,  VCM 92.5 ,  HCM 32 ,  CHCM 34.6 ,  ADE 14.1 , ЛЕВКОЦИТИ 2.9'' ,  НЕУТРОФИЛИ 34.3'' ,  ЛИМФОЦИТИ 48.5'' , МОНОЦИТИ 14.9'' , ЕОЗИНОФИЛИ 1.8 , ТРОМБОЦИТИ 207 ,  VPM 7.7 ,  VSG 27'' , BIOQUIMICA AUTOMATIZADA     GLUCOSA 75 ,  UREA 29 , CREATINA 0.89 , ACIDO URICO 5 ,  BILIRRUBINA TOTAL 0.65 ,  PROTEINAS TOTALES 7.5 ,  GOT 31 ,  GPT 50'' ,  FOSFATASA ALCALINA 94 ,  GAMMA GLUTAMIL 35 , LACTATO 327 ,  COLESTEROL TOTAL 165 ,  TRIGLICERIDOS 206'' ,  COLESTEROL HDL 39'' ,  COLESTEROL LDL 102 ,  HORMONAS SUERO    TSH 4.87 ,  TIROXINA LIBRE 0.62  Това са ми изследванията този път имам много отклонения но да се надяваме, че следващия всичко ще е наред.Сега съм започнал третия месец който както разбрах е един от най важните за вирусното натоварване.Успех на всички и весели празници.      :congrats:
« Последна редакция: Декември 18, 2009, 19:27:58 от milen0460 »

Неактивен Мери_

• Публикации: 2373
    • Профил
  • Вид лечение: Интерферон
« Отговор #41 -: Декември 19, 2009, 14:59:49 »
Здравей, Милене!

Изследванията ти не са розови, но дано повече да не падат левкоцитите. При мен падаха до третия месец и след това се заковаха на цифрата 4 до края на лечението.
Желая ти отрицателен ПСР в края на 3 месец!

Поздрави,
Мери

Неактивен milen0460

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #42 -: Декември 19, 2009, 22:48:35 »
Здравей,мерси за отговора.То първите два месеца ми се наложи да погълна доста антиботици,може и от това да са паднали тези левкоцити.Нищо не съм загубил още от сега нататък само ще ги вдигам нагоре.А и лекуващия нищо не ми каза,всичко било наред.Така че надявам се всичко да е ок на следващите изследвания.То между другото не може ли да се пие нещо или да се яде незнам май бях чел нещо.Аз обаче съм сигурен,че ще се оправя това е най жажното не се предавам.Още веднаж мерси за отговора и успех. :flowers:
« Последна редакция: Декември 20, 2009, 06:51:08 от milen0460 »

Неактивен Мери_

• Публикации: 2373
    • Профил
  • Вид лечение: Интерферон
« Отговор #43 -: Декември 20, 2009, 16:13:55 »
Здравей, отново!

Ето ти един цитат от Левкопения и тромбоцитопения при лечение с Интерферон
Цитат
При левкопения препоръчваме прием на витамини от група В за стимулиране на кръвотворенето - Невробекс 2 или 3 пъти дневно по 2 табл. /или витамин В комплекс/, както и витамин С - 500 мг дневно. Необходимо е пълноценно хранене, прием на достатъчно белтъчна храна - месо, мляко и млечни продукти, също богати на витамини плодове и зеленчуци. Допълнително пациентите се съветват да приемат ядки - сурови или печени бадеми, лешници, фастъци, орехи за стимулиране на кръвотворенето.

Падането на левкоцитите под 2,00 е опасно, а твоите все още са над тази критична граница! Надявам се при теб да не се случи!

Поздрави,
Мери

Неактивен milen0460

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #44 -: Декември 20, 2009, 19:10:20 »
Мерси за хубавия отговор,много ме успокои.Излиза че мога да иам всичко,но нямам много апетит.Ако искам да си покача показателите ,ще трябва да дам и малко от себе си.В смисъл да започна да се храня по добре.При мен проблема е и съня,също и това,че никога не ми се спи,и преди и след като започнах лечението.Просто мнго се движа не се спирам такъв съм си по рождение,и мисля,че и това ми пречи също.Резултатите са ми лоши,но за сметка на това се чувствам отлично и не знам,ще започна да се храня по начесто,защото аз не съм от тия дето пият витамини не ми харесват лекарствата.За месото ям го смо варено нали не можем да ядем печено и пържено така,4е не ми е много приятно но и с това ще се примеря.Колкото до ядките,до сега съм се пазел от консумацията им,незнаино защо съм си мислел че са вредни за хепатита.Весели празници на всички да сте живи и здрави. :love5:
« Последна редакция: Декември 21, 2009, 03:56:18 от milen0460 »

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007