Автор Тема:  Здравейте, на лечение съм  (Прочетена 33766 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Силвана Лесидренска

• Global moderator
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 3025
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: Повторно лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
Re: Здравейте, на лечение съм
« Отговор #45 -: Декември 20, 2009, 19:25:43 »
Защо пък да не можеш печено месо??? Напротив, само пърженото не е препоръчително, но за печеното няма никакви проблеми.

Неактивен milen0460

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Кандидат-студент
  • Публикации: 67
    • Профил
  • Вид лечение: Интерферон + рибавирин
  • Резултати: В момента съм на лечениe
  • Статус: Хроничен хепатит C
« Отговор #46 -: Декември 21, 2009, 04:15:37 »
Незнам,аз винаги съм си мислел,че печеното месо на скара не е много полезна храна.Но това не е важно,показателите ми не са добри и това е,но от друга страна се чувствам добре.Лекуващия лекар не отбелязва нищо смо пита как се чувствам,а аз се чувствам добре и отговарям положително на въпроса.Публикувам резултатите в саита,получавам отговор че не са розови и започвам да задавам въпроси за левкоцити и други с една дума уча се.Дотук всичко е нормално,но аз започвам да си задавам въпроси,защо резултатите са лоши а аз се чувствам добре,къде греша какво не е наред.Може би е храната може да е и режима,начина на живот.Единствените по съществени странични ефекти са косата и леко теглото други проблеми нямам но кръвните резултати са си там каквито са а те не са добри.Объркаващо е но няма лесно знаеше се от самото начало,затова не се отчаивам а напротив нещо вътрешно ме кара да си мисля че сам в правилната посока .ще изкарам леченито до край,другото не зависи от мен затова и не ме притеснява.От мен едно голямо благодаря за вниманието и отговорите на моите въпроси :flowers:

Неактивен Мери_

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Публикации: 2373
    • Профил
  • Вид лечение: Интерферон
  • Статус: Хроничен хепатит B
« Отговор #47 -: Декември 21, 2009, 10:49:50 »
Не мисля, че трябва да се притесняваш за резултатите си. Всеки е минал през такива стойности на левкоцити, диференциално броене и т. н. Първите три месеца са най-трудни от гледна точка на това, че организмът по някакъв начин реагира на лекарствата, които получава и е нормално кръвните показатели да не са в норма. Някои са изкарвали цялото лечение с ниски левкоцити и диференциална кръвна картина извън нормите и въпреки това са постигали целта да изчистят напълно вируса. Важното е показателите да не падат под критичните стойности, а при теб това не се е случило. Излишно се притесняваш, може би никой до сега не е изкарал това лечение с перфектни кръвни показатели.

Единственото нещо, което можеш да направиш е да се храниш по-често с богата на белтъчини и витамини храна. Няма проблем да ядеш печено месо на скара или на фурна! Не се лишавай от него.

Успех ти желая и весели празници!

Поздрави,
Мери

Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен milen0460

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #48 -: Декември 21, 2009, 17:06:57 »
Мерси за отговора.Наистина се чувствам добре затова не сам толкова притеснен.А за месото вече започнах да го ям,ясно е,че и аз трябва да дам нещо от себе си ако искам резултата да е добър.Оптимист съм за лечението то просто няма как да мине гладко без някакви усложнения или странични ефекти.Уча се да не се притеснявам толкова и да не обраъщам много внимание на страничните деиствия. :congrats:

Неактивен milen0460

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #49 -: Декември 30, 2009, 06:03:06 »
ЗдравеЙте,излезе ми някакъв обрив то4но под клепа4а на дясното око,някой сблъсквал ли се е с подобен проблем.Сигурно е нещо свързано с интерферона адския сърбел.А и в краищата на устата ми са излезли едни депресии,нещо като рани4ки.Запо4вам да осещам интерфеона след два месеца и половина ле4ение,мисля.То нямаше да е 4естно без страни4ни деиствия.Силно се надявам да нау4а много неща от това преживяване.В едно съм обеден напълно,ле4ението ще е полезно във вси4ки слу4ай.Аз продължавам по същия на4ин досега не обръщам много внимание на слу4ващото се.Весели празници на вси4ки   :congrats: много ми харесва тази иконка по4ти винаги я слагам накрая много е свежа.

« Последна редакция: Декември 30, 2009, 06:09:14 от milen0460 »

Неактивен Eli

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 705
    • Профил
    • Счетоводна кантора Елвада
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Има близък с хепатит C
« Отговор #50 -: Декември 30, 2009, 11:05:11 »
Здравей Милене,

Аз си мисля, че е най-добре да се консултираш с дерматолог.
Той най-добре може да ти каже какъв е обрива и дали следва с нещо да го лекуваш. :good:
Пожелавам и на теб весели новогодишни празници и изпълнена с вълшебства Нова Година, която да ти донесе успешен край на лечението!!  :flowers:

Поздрави,
Ели
"Животът е решение, а не компромис"

Моите албуми: http://bit.ly/df4dMR

Неактивен milen0460

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #51 -: Януари 09, 2010, 05:57:18 »
Здравейте.Имам един кратак въпрос, някои да знае лек за сухост в устата.Просто от една седмица незнам какво става с мен постоянна сухост в устата устните горят и така.Късам се да пия вода ходя по малка нужда по 100 пъти и нищо.Най-лошо е по време на сън ако изобшо може да се нарече така просто се събуждам от сухост в устата не мога и да се изплюя вече.Ако някои знае лек за тази напаст моля да ми отговори.Желая на всички здраве и успехи през тази 2010 година.

Неактивен pamche

• Публикации: 980
    • Профил
« Отговор #52 -: Януари 09, 2010, 06:13:35 »
Здрсти Милене ,
И при мен я има тази сухост  в устата ,преди беше доста силно изразена , сега е горе доло поносима и аз пия много вода и пак я чувствам , преди много ми съхнеха и очите и си слагах овлажняващи капки за тях ,но от известно време са доста по добре .

Желая ти успех с леченеито , колкото до спането  :wink3: има дни дето си спя като къпано бебе ,  има дни дето се будя постоянно .
« Последна редакция: Януари 09, 2010, 06:26:36 от pamche »
Известен с това , че не е известен !

Неактивен ralka

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 366
    • Профил
« Отговор #53 -: Януари 09, 2010, 12:25:01 »
Здравей,

Изглежда сухотата в устата е нормална по време на лечение. И аз имам същият проблем, който решавам с 4/5 литра вода на ден, дори си нося в чантата винаги една малка водичка и ментови бонбони. Да и аз ходя често до тоалетна, но след толкова вода няма начин, но пък това си е най-малкият проблем по време на лечението, пий си водата и да не ти пука. :girl_wink:

Ралка

Неактивен milen0460

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #54 -: Февруари 04, 2010, 20:18:51 »
Здравейте. Ето ги и моите резултати след третия месец.     еритроцити 3.75, хемоглобин11.9, хематокрита35.6, левкоцити3.2, неутрофили32.3, лимфоцити51.7, моноцити14.5, тромбоцити196, вирусно натоварване HVC <15 UL/ml Това е надявам са да са добре и продължавам напред.Има страни4ни действия но е нормално няма да се оплаквам сега.Поздрави на вси4ки и успехи много и всякакви. :congrats:
« Последна редакция: Февруари 05, 2010, 02:44:32 от milen0460 »

Неактивен milen0460

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #55 -: Февруари 05, 2010, 02:57:45 »
Сега гледаики тези резултати и на други хора в саита си мисля,4е съм малко аними4ен.И това ще мине важното е да варя напред без да се замислям.Остава доста затова и не се настроивам никак просто знам 4е трябва да завърша ле4ението.4есто си повтарям доре съм това ле4ение не е нищо особенно и такива разни неща.Не се предавайте с тази болест не свършва света.А и не е толкова страшна колкото я описват,просто не и обръщаите внимание и това е напук на супер гадните страни4ни деиствия,колкото по гадни са,толкова пове4е ме надъхват. :carate:  :congrats:

Неактивен irka

• усмихната
  • Публикации: 734
    • Профил
  • Вид лечение: Телапревир + пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешно завършенo - чака резултати
« Отговор #56 -: Февруари 05, 2010, 14:38:01 »
На мен изследванията ти ми изглеждат много добре, като за след 3ти месец.  Предполагам, че вече ще спрат да падат, така че като за човек на лечение с интерферон си о.к!

Давай смело напред! :congrats:

Неактивен milen0460

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #57 -: Февруари 05, 2010, 19:40:01 »
Мерси днеска всъ+ност разбрах,4е нямам вирус сега трябва да задаржа така  година.

Неактивен anita

• Публикации: 2988
    • Профил
« Отговор #58 -: Февруари 05, 2010, 23:50:48 »
Това е повод за почерпка. ПОжелавам :congrats: да е така и след 6 и след 12 месеца. След 2 години също.

Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен milen0460

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #59 -: Февруари 08, 2010, 03:44:29 »
Мерси,пожеллавам на вси4ки успешни резултати.Аз продължавам напред пък каквото стане.Спокоен съм възможните изходи са два,целта е да се завърши ле4ението.Една година не е малко време,накрая ще го мисля.4ао,успехи :congrats:

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007