Повече за вирусния хепатит > Новини за Хепатит A, B и C в Интернет и другите медии

Свалят цените за Хепатит С наполовина

(1/2) > >>

Силвана Лесидренска:
Два пъти по-ниски ще са цените на новата безинтерферонова терапия на АбВи срещу Хепатит С през следващата година. Това обяви д-р Кирил Николчев, генерален мениджър за България на фармацевтичната компания в интервю за clinica.bg.

В петък сме подали финансовото си предложение в здравната каса, очакваме то да се приеме, допълни той.

Цялата новина: https://clinica.bg/1227-%D0%A1%D0%B2%D0%B0%D0%BB%D1%8F%D1%82-%D1%86%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%B7%D0%B0-%D0%A5%D0%B5%D0%BF%D0%B0%D1%82%D0%B8%D1%82-%D0%A1-%D0%BD%D0%B0%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B0

ralkataaaaaaa:
а дано да одобряват и два пъти повече хора на година...

Buba:
Разгеле, вече си мислех, че излекуването ми ще си остане все такъв мираж, както когато изобщо нямаше нови лекарства .... Не че и наполовина не е ужасно висока цена, а и трябва да почакаме новите критерии за отпускане на лечение, които може да са все така ограничителни.  Благодаря за информацията!

astrancer:
Браво вече по двама на година ще лекуват честита победа !

Силвана Лесидренска:
Тази година около 300-350 човека са лекувани с безинтерфероновите терапии.
Това означава, че през 2017 можем да очакваме около 500-600.
В съседна нам Сърбия нямат никакво лечение за хепатит С, така че аз съм благодарна, че и тези 350 души са получили своя шанс. 

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия