Вирусен хепатит - Лечение > На лечение съм

Моят опит с лечението на хепатит C

<< < (2/8) > >>

ninka:
Радо ,възхищавам ти се За силата и смелостта  да преминеш през всичко това .Аз лично не намирам воля у себе си заради това се чувствам жалка .Имам проблеми със сърцето откакто правих опити да си лекувам хепатита с билки  :-[
Получих страшна аритмия поду ми се цялата лява ръка ,посиня . Това продължи с месеци едва се оправих .Но и до ден днешен не пия кафе ,алкохол пуша по малко цигари .Защото иначе сърцето ми побеснява 150-170 удара в минута .Ужасно гадно .От това пък получих паническо разтройство и изобщо ужас . Не съм готова психически да понеса още едно такова нещо необуздано да се случва с тялото ми .
Имам въпрос - интерферона всъщност лечението с него вид химиотерапия ли е ?
Генотиповете хеп С 3 ли са ? Има ли инфо за тях и как се установява кой генотип носиш - с кръвни изследвания ли и къде могат да се направят ?
извинявам се за нахалството .
Ако човек не може да се лекува има ли някакво поддържащо лечение ,което да му спести някоя друга година мъки .Дииети да кажем начин на живот .

irka:
ninka, много неприятно се е получило с тези билки! Аз не бих посмяла да си правя такива експерименти! А един приятел непрекъснато ни увещава как ако сме си били пили от собствената си урина ще се оправим! :o Аз му казах първо да ни покаже как става номера! ;D

--- Цитат на: ninka в Февруари 02, 2007, 16:09:03 ---
Генотиповете хеп С 3 ли са ? Има ли инфо за тях и как се установява кой генотип носиш - с кръвни изследвания ли и къде могат да се направят ?

--- Край на цитат ---

Аз поне знам, че са 3 генотипа. А кръвното изследване е ПСР. На мен ми го пуснаха от Военна болница, където ми правиха и биопсията безплатно. Друг е въпроса колко време ще чакам резултата! ???

Аз от своя страна съм готова да се подложа на лечение, ама само да ми го отпуснат!

--- Цитат на: ninka в Февруари 02, 2007, 16:09:03 ---

--- Край на цитат ---

Ами и аз си задавам този въпрос напоследък, ама така като чета какви са му страничните ефекти, май да!

Stefan:
Ninka i Irka,

skoro chetoh edna diskusia v foruma na www.hepcassoc.org i tam se kaza 4e tova lechenie ne e himioterapia. prosto interferona i rivabirina sa mnogo silni lekarstva, koito imat i silni stranichni efekti, no kato cialo e napulno razlichno neshto ot himioterapiata. pove4eto hora rabotiat prez cialoto vreme na kursa na lechenie. osven umorata ima i drugi nepriatni stranichni efekti, no nai trudnoto dokolkoto razbiram e depresiata i psihi4eskite. ne sum se lekuval zatova nemoga da govoria s podrobnosti, no znam edno 4e imam li vazmojnost vednaga 6te zapo4na lechenie.

Радослав Русинов:

--- Цитат на: ninka в Февруари 02, 2007, 16:09:03 ---Радо ,възхищавам ти се За силата и смелостта  да преминеш през всичко това .Аз лично не намирам воля у себе си заради това се чувствам жалка .Имам проблеми със сърцето откакто правих опити да си лекувам хепатита с билки  :-[
Получих страшна аритмия поду ми се цялата лява ръка ,посиня . Това продължи с месеци едва се оправих .Но и до ден днешен не пия кафе ,алкохол пуша по малко цигари .Защото иначе сърцето ми побеснява 150-170 удара в минута .Ужасно гадно .От това пък получих паническо разтройство и изобщо ужас . Не съм готова психически да понеса още едно такова нещо необуздано да се случва с тялото ми .
Ако човек не може да се лекува има ли някакво поддържащо лечение ,което да му спести някоя друга година мъки .Дииети да кажем начин на живот .

--- Край на цитат ---
Здравей пак, Нинка :)
Благодаря ти :)
Виждам отново песимизъм в думите ти, затова пак ще кажа, има лечение, носиш вируса само от 9 години и в никакъв случай не трябва да приемаш диагнозата си като присъда. Можеш да направиш много неща за да се пребориш и най-вече - имаш наистина много време за да го направиш. Затова не мисля, че трябва да се отчайваш, първо се опитай да разбереш повече за сегашното си състояние и след това вече проучи как стоят нещата с лечението и т.н.
Това, че имаш този проблем с аритмията е много неприятно и той би могъл да ти попречи при интерфероновото лечение. Трябва нямаш сериозен сърдечен проблем, за да можеш да го започнеш. Но не знам дали твоят проблем е от тези, които са противопоказни за интерфероново лечение, това може да го каже някой кардиолог. Аз мога да споделя, че и аз по принцип имам лек сърдечен проблем и специално ходих на кардиолог, за да ми позволи той да започна лечение. Думите му бяха, че е много по-важно да се лекувам от хепатита, отколкото проблема ми и че той няма да ми попречи да започна лечение. На третия месец след като бях почнал лечението ходих пак на преглед при него, за да се уверя, че всичко е наред и т.н. Затова трябва да се консултираш с кардиолог и той ще може да ти каже по-конкретно.
Относно диетите и здравословния начин на живот, това е дълга тема и не мога да отговоря еднозначно. Има само едно задължително нещо, което трябва да спазваш - никакъв алкохол. Може би трябва да започнем отделна тема за диетите и да подискутираме по нея.
Има една много подробна статия (на английски обаче), която точно говори за това каква диета може да спазват хората, които имат хроничен хепатит. Мога да сложа линка, ако искаш, само трябва да я потърся.

Поздрави,
Радо

ninka:
Ако намериш време ще съм ти благодарна .На мен ми казаха -люто ,пържено , шоколад ,кафе , цигари и както каза никакъв алкохол.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия