Автор Тема:  Нов член - еленаа  (Прочетена 7656 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен elenaa

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 7
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Статус: Недиагностициран/а
Нов член - еленаа
« -: Октомври 16, 2008, 16:28:18 »
Здравейте!
От 9 месеца покачвам температурата си до 37.1-2 следобед около 4, 5 часа. преди това ми е нормална около 36.7 и след 7 часа също се нормализира. правих си какви ли не изследвания - за пневмония - снимка - нищо не откриха, на гинеколог ходих - също нищо, на зъболекар ходих - пак нищо, на УНГ - имах по едно време синузит, но сега не ме боли. А също имам болки под последните ребра от време на време. Минават за около 2 - 3 мин. Ходих също на гастроентеролог - постави ми диагноза прегъната жлъчка (Било си по рождение уж- тя не е ли от дясно, и възможно ли е от нея да ме боли и от двете страни) Посъветваха ме да си направя изследвания за хепатит. Само такива не съм си правила. Въпроса ми е при хепатит може ли да имам такава температура и такива болки? А със снимката на белите дробове не се ли вижда дали имаш хепатит?
« Последна редакция: Октомври 16, 2008, 20:42:22 от Мариана Стефанова »

Неактивен danihaleva

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 438
    • Профил
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: В момента съм на лечениe
  • Статус: Има близък с хепатит B
Re: нов член - еленаа
« Отговор #1 -: Октомври 16, 2008, 16:54:33 »
Добре дошла!Пожелавам ти да не получаваш диагноза Хепатит.За да си сигурна,направи си изследване за Австралийски антиген първо струва окало 10лв.След това поискай от личният си лекар направление за чернодробни,СУЕ,урина поне.След резултатите ще се види дали има някаква вероятност за хепатит.Щом като има възпаление има и температура.Това се случва също и при жлъчка и жлъчни пътища.Не оставяй нещата така независимо от диагнозата.Всяко нелекувано заболяване води до усложнения или хронифициране.

Успех!Дани
Аз знам,че нищо незнам

Неактивен Jina

• Немедицинско лице
  • Публикации: 389
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
« Отговор #2 -: Октомври 16, 2008, 17:15:36 »
Здравей Елена  :wink3:
а със снимката белите дробове не се ли вижда дали имаш хепатит?
С ехограф може да се види дали имаш уголемен черен дроб,но само чрез кръвно изследване се разбира дали имаш или не хепатит.
И да вмъкна само,че тука в Бургас правят безплатни изследвания-хепатит В и С,спин и др. в ХЕИ-то/има си специален кабинет/.,не знам от кой град си,но предполагам и другаде е така.Та ако не ти се дават пари може да се възползваш.
Дано открият защо се чувстваш така и да не е нещо сериозно.
Успех  :good:

Давай на всеки твой ден шанса да бъде най-добрият в живота ти!

Неактивен ehristova

• Немедицинско лице
  • Публикации: 385
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
« Отговор #3 -: Октомври 16, 2008, 20:12:07 »
Здравей и добре дошла във форума!
За да изключих хепатита трябва да си пуснеш кръвни изследвания за хепатитните маркери- В и С.
В момента тече кампания за безплатни изследвания. Провери в ХЕИ в града ,в който живееш.
Можеш да видиш и как са ти АСАТ и АЛАТ,които се проверяват с кръвни изследвания. Правят ги във всяка лаборатория.
Искрено ти пожелавам всичко да е наред
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен elenaa

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 7
    • Профил
« Отговор #4 -: Октомври 16, 2008, 20:25:55 »
Здравейте
Благодаря за бързите отговори. Правих си стандартни изследвания на кръвта - лекарката ги видя и каза че не вижда нищо нередно. Някакви специални изследвания на кръвта ли трябва да си направя освен това изследване за Австралийски антиген. Иначе съм от Пловдив. Най-добре ще е май да попитам в нашето ХЕИ за тези изследвания за хепатитни маркери- В и С.
« Последна редакция: Октомври 16, 2008, 20:44:13 от Мариана Стефанова »

Неактивен Мери_

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2373
    • Профил
  • Вид лечение: Интерферон
  • Резултати: В момента съм на лечениe
  • Статус: Хроничен хепатит B
Re: Нов член - еленаа
« Отговор #5 -: Октомври 16, 2008, 20:52:56 »
Здравей и добре дошла във форума! :flowers:

Прегънатата жлъчка може да доведе до образуване на камъни в нея и до жлъчни кризи. Това, че имаш от 9 месеца температура малко над нормалната може да се дължи на някакъв възпалителен процес. Не е задължително това да е вследствие на хепатит. Но за да си сигурна си направи изследване за хепатит В, С и спин. Мисля, че ги правят безплатно и в ХЕИ Пловдив (Сега вече се нарича РИОКОЗ)

Успех!
Мери

Неактивен pumuckl

• Степен на активност - Студент
  • Публикации: 150
  • Acute
    • Профил
  • Вид лечение: Спонтанно излекуване
  • Резултати: Не е провеждано лечение
« Отговор #6 -: Октомври 16, 2008, 21:44:18 »
Индивидуално е. Аз когато бях болен от хепатит Б, инфекцията се беше разпростряла и върху жлъчката. Казаха и че жлъчният мехур се е инфектирал. Даваха ми антибиотик. Казваха и че стомахът бил замесен. Въпреки инфекциите на дроба и жлъчката нямах никакви болки. Дори не се чувствах особено отпаднал. Показателите ми обаче /ензими, билирубин/ бяха много високи. През цялто време се чувствах добре, въпреки че ме водеха най-зле. Другите болни се шегуваха, че трябвало да ме изписват направо, макар да бях оранжев. Стана ми наистина кофти когато започнаха да изписват пациенти, които бяха  постъпили в болницата заедно с мен или дори след мен. На тяхно място дойдоха други. Боллките ми бяха причинявани единствено от нескопосаните абокати.

Неактивен bibitka

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Студент
  • Публикации: 174
    • Профил
« Отговор #7 -: Октомври 18, 2008, 10:06:01 »
Здравей, Елена!
От 9 месеца покачвам температурата си до 37.1-2 следобед около 4, 5 часа. преди това ми е нормална около 36.7 и след 7 часа също се нормализира.
Преди тези 9 месеца мерила ли си пак така редовно температурата?

Защо те питам ли? Защото трябва да се има предвид, че телесната температура на всеки човек има своя пик през следобедните часове, отчита се повишаване с около 0,5 градуса. Така че най-вероятно тревогите са ти напразни, което най-искрено ти го пожелавам. :doubleup:
Според мен е най-добре да мериш температурата само 1 път на ден и то сутрин.

Неактивен anita

• Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2988
    • Профил
« Отговор #8 -: Октомври 18, 2008, 10:34:12 »
Здравей!
Добре дошла във форума.
Аз имах същия проблем преди 9 месеца. Близо 4 месеца поддържах температура 37-37.5 , най вече в следобедните часове. Правиха ми кръвна картина,чернодробни изследвания. Тогава се установи, че са завишение ензимите, пусхнаха ми и за хепатит и така разбрах, че имам хепатит С. След това ходих на ендокринолог, снимка на бял дроб, ехограф. Всичко си беше в нормата. Така и не се разбра от какво правя температура. В един прекрасен ден тя изчезна от самосебе си. Не съм доволна, че не се разбра, но какво да се прави........ :bored:
сега се чувствам добре. Продължавай да си правиш изследвания. Мен лично JP-то ме прати на интернист и  той започна да ми дава направления за различни специалисти и на принципа на елиминацията да отхвърля причините за температурата.
ПОжелавам ти успех

Неактивен katia

• Немедицинско лице
  • Публикации: 298
    • Профил
  • Вид лечение: Интерферон
« Отговор #9 -: Октомври 20, 2008, 15:38:05 »
И на мен ми казаха, че имам прегъната жлъчка. Изписаха ми Цинарикс, а също и Витамин Е и ми казаха при болки да пия Ношпа.

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007