Повече за вирусния хепатит > Терминология, статии и обща информация за болестта

Нежелани ефекти при лечение на хепатит B и С

(1/1)

Мери_:
В таблицата, която съм прикрепила са описани страничните ефекти при лечението на хепатит B и хепатит С с pegasys. Информацията е от сайта на Roche http://roche.bg
При лечение на болни с хепатит B страничните ефекти са доста по-слабо изразени. Нека да успокоим малко болните с хепатит B, на които им предстои лечение тепърва!!!
Успех на всички, на които им предстои лечение!!!

Силвана Лесидренска:
Благодаря ти Мери ,полезна е :) листа с нежеланите реакции става все по-дълъг..  :-[

Мери_:
Това, че  листа с нежеланите реакции е дълъг изобщо не означава, че всичко описано ще ти се случи! Идеята ми беше да ви успокоя, че лечението на хепатит B протича много по-леко и с много по-малко странични ефекти отколкото при С.

Силвана Лесидренска:
разбирам,но както всички знаят,неизвестното малко или много плаши.Човек си въобразява какво ли не че ще му се случи,нормално е. най-малкото никога не съм си мислела, че ще изпадна в такова положение.. хепатит Б, никаква биричка  ;D ;D ;D може би защото в болницата ме уверяваха,че с диета  ще оздравея за 6 м, и че не мога да стана хронична. както и да е, отплеснах се от темата- мерси за инфото отново Мери  ;)

Навигация

[0] Списък на темите

Премини на пълна версия