Вирусен хепатит - Обща дискусия > Превенция и заразяване

Подробности за ваксината за хепатит Б

<< < (8/9) > >>

Ме:
Здравейте,
Близо 2 месеца след последната доза Енжерикс на съпругата ми резултата за антиХБС е граничен - над 10 под 50. На някой да му се е случвало такова нещо?

Силвана Лесидренска:
 Здравей,

След ваксинация, около 10-15%от хората не успяват да развият антитела. Въпрос на имунна система.
При съпруга ти все пак има минимални, които ще му осигурят временна протекция.
Може да повторите след време ваксинацията,може тогава да се получи.

Ме:
Здравей Силвана,
Става въпрос за съпругата ми. Казваш след време. След колко време? А дали ще има ефект ако направим 4та доза.

Силвана Лесидренска:
Въпросът с ваксините по принцип е доста спорен. Според някои лекари дори и да няма изграден висок титър ( например 1000 единици), или ако титърът е паднал след години, няма проблем да остане така и да не се прави реваксинация.
Според други лекари, е хубаво след като падне на 10ед/мл да се направи реваксинация с една доза.
Аз лично бих ви посъветвала да опитате с още една, четвърта доза след няколко месеца. Но преди това пуснете контрола, може пък да са се появили повечко антитела.

Ме:

--- Цитат на: Ме в Септември 29, 2014, 18:42:11 ---Здравейте,
Близо 2 месеца след последната доза Енжерикс на съпругата ми резултата за антиХБС е граничен - над 10 под 50. На някой да му се е случвало такова нещо?

--- Край на цитат ---
Здравейте,
след близо 8 месеца след последната ваксина антителата на съпругата ми паднаха под 10. Тук http://www.viralhepatitis.ch/en/node/381 пише, че 30-70% от хората, които не са получили антитела след 1 цикъл ваксинация имат шанс да развият антитела след втори цикъл.
Така, че мислим да направим втора порция ваксини. Дано този път да се получи!

Поздрави

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия