Автор Тема:  Нужда от информация  (Прочетена 20383 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен nurv

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 4
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Статус: Недиагностициран/а
Нужда от информация
« -: Април 24, 2008, 01:33:45 »
Здравейте приятели,
Изключително много се радвам на този форум и общността събрала се около него. Повода да се регистрирам и пиша е честото споменаване на хепатит и стоматолог в едно изречение. Аз съм с доста неприятни усложнения на един зъб и в продължение на четири месеца вече ходя всяка седмица по два пъти на зъболекар за манипулации и промивки. Специалиста, при който ходя ми бе препоръчана от лична лекарка, а и ако съдя по натоварения и график е ценена от много хора. Кабинета се намира в ДКЦ, а също има практика и в частна денонощна клиника. Доста кръв се изля от мен, както и доста инструмент мина "през мен". Напоследък чувствам една доста неприятна болка точно под плаващите ребра (зад тях). Болката е постоянна и не знам дали е свързана с дробовете. Нямам, засега, някакви сериозни нарушения на редовния ми дневен ритъм. Има се предвид, че от доста месеци спя по 4-5 часа и не обръщам внимание на някакви средни наразположения. Доста обяснителен станах, но просто искам, ако имате желание разбира се, да коментирате тези болки. Когато се появиха беше от типа срязваща болка, след раздвижване минаваше. След това спря да минава и стана доста неприятна постоянна, продължаваща до час. Според личната ми лекарка е на нервна почва. Ще съм благодарен ако можете да коментирате.  :love:

Неактивен tedibon

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1341
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Интерферон
  • Резултати: Релапс на хепатита след лечение
  • Статус: Има близък с хепатит B
Re: Нужда от информация
« Отговор #1 -: Април 24, 2008, 07:37:46 »
Здравей и добре дошъл!
Едва ли някой ще се наеме ,да коментира твоята болка,друг не може да почувства това ,което ти усещаш!Моят съвет е :ако от първото ти посещение при докторката вече са изминали два-три месеца ,и ако никога не си си правил изследвания за хепатити-отиди в най-близката лаборатория и си пусни ако щеш и за трите вида хепатити-А ,В ,С!Когато бъдат готови , пак ще ни  пишеш ,пожелавам ти всичко да е наред,да са били напразни притесненията ти!

Поздрави ,Теди
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен Jina

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 389
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
« Отговор #2 -: Април 24, 2008, 10:32:54 »
Здравей и добредошъл във форума :)
Аз също понякога усещам болка отдясно към черния дроб.Забелязала съм че я усещам когато съм уморена или недоспала.
Преди около 2-3 месеца ходих при лекарката ми и тя ми каза че било "неврологично"  :-\
А колкото до зъболекарите толкова съм се наплашила   :angry2:   :angry1:  че ако ми се наложи посещение не знам какво ще правя ...

Поздрави  ;)
Давай на всеки твой ден шанса да бъде най-добрият в живота ти!

Неактивен anita

• Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2988
    • Профил
« Отговор #3 -: Април 24, 2008, 11:39:41 »
Здравей!!!

Добре дошъл във форума. За твое успокоение пусни си едни изследвания за хепатит  В и С ще ти струват около 40-45 лв. , првят ги във всяка лаборатория.

Поздрави

Неактивен Eli

• Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 705
    • Профил
    • Счетоводна кантора Елвада
  • Статус: Има близък с хепатит C
« Отговор #4 -: Април 24, 2008, 13:07:11 »
Здравей и добре дошъл и от мен  :)

Присъединявам се към мнението на Анита, че е хубаво за твое лично успокоение да си пуснеш изследвания за хепатит. /може би по-скоро, ако наистина мислиш и се притесняваш по повод проблема хепатит-стоматолог/.
По отношение на болката в гърдите мога да споделя с теб моя опит от възпален нерв в областта на ребрата. Болката е ужасна и дори ти пречи да дишаш.  :-\ Преди години бях настинала в една фитнес зала. Бях се изпотила и след това при статичните упражнения ме беше надухал климатика. В продължение на няколко дни имах непоносима болка в областта на ребрата, дори ме болеше, когато дишах. Реших, че може да съм се разболяла от пневмония и отидох на лекар. Моята лична лекарка тогава ми изписа Нифлурил гел 3% /едно бяло мазило с успокояващо действие/. След два дена нищо ми нямаше. Бих ти го препоръчала, но е хубаво да се консултираш с лекар-специалист!!  :)

По отношение на зъболекарите... :angry2:  хммм, аз също много се притеснявам напоследък, но пък съм на мнение, че няма как човек да живее стерилно. Не се вкарвай във филм без причина!!  ;)

Ще чакаме да разкажеш как се развиват нещата при теб!

Поздрави,
Ели
"Животът е решение, а не компромис"

Моите албуми: http://bit.ly/df4dMR

Неактивен ehristova

• Немедицинско лице
  • Публикации: 385
    • Профил
« Отговор #5 -: Април 24, 2008, 14:01:49 »
Здравей и от мен! Добре дошъл във форума!
Чувала съм изказвания от рода "черния дроб не боли".  Не мога да коментирам , въпреки че се лекувам от хепатит С вече осми месец. По-скоро мисля, че е тежест в областта на черния дроб, а не болка.
Тази тежест може да е в резултат на някаква друга причина, не е задължително да е хепатит. Така, че можеш според мен да си направиш изследвания, за да видиш какво е положението на АСАТ, АЛАТ, гама ГТ и след това да се посъветваш със специалист.
« Последна редакция: Април 24, 2008, 18:45:15 от Мариана Стефанова »

Неактивен nurv

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #6 -: Април 24, 2008, 17:14:58 »
Здравейте,
Много ме радва отзивчивостта ви! Относно моята болка, не съм се изразил добре тази нощ. Тя е предимно от ляво, но се получава и от дясно. Понякога е като стягане, болка при дишане. Друг път само тежест. Като се има предвид, че се тествам вече 4 години на екстремни условия физически + умствени натоварвания никакви проблеми не ме съмняват. Първата ми мисъл бе за лаборатория. Имам опит микробиологията и в такива филми съм се вкарвал там, че не е истина. Не може такива патологии да същетвуват! Личната ми лекарка упорито твърди, че няма заболяване (тя не ми спестява изследвания никога) а просто ме умолява да си вкарам по-приличен режим на живот. Болката ми се получава, отшумява. Няма е със седмици и после се появява. Не е нещо константно. Просто напоследък ми се активизират и стари контузии от Джудо и фитнес, а като цяло съм доста мнителен към всяка болка. Хубаво е че мога да си "поговоря" с Вас. Благодаря Ви, че сте тук!

Неактивен tedibon

• Публикации: 1341
    • Профил
  • Резултати: Релапс на хепатита след лечение
  • Статус: Има близък с хепатит B
« Отговор #7 -: Април 24, 2008, 17:20:23 »
Добре е,че имаш такава лекарка,браво!

При такива травми,мисля е нормално от време на време да напомнят за себе си!

Тук сме много отзивчиви и готови за съдействие,макар и виртуално!

Неактивен Jina

• Немедицинско лице
  • Публикации: 389
    • Профил
« Отговор #8 -: Април 24, 2008, 17:21:27 »
Не знам дали има някакъв проблем,надявам се всичко да е наред...но мислил ли си да си почиваш повече,ако си наистина изморен физически и психически организма си иска своето-почивка  :)
Давай на всеки твой ден шанса да бъде най-добрият в живота ти!

Неактивен pumuckl

• Степен на активност - Студент
  • Публикации: 150
  • Acute
    • Профил
  • Вид лечение: Спонтанно излекуване
  • Резултати: Не е провеждано лечение
« Отговор #9 -: Април 24, 2008, 20:37:02 »
Ако е предимно отляво, вероятността да е от дроба е малка.

Неактивен anita

• Публикации: 2988
    • Профил
« Отговор #10 -: Април 24, 2008, 21:05:18 »
Това за отляво не го спомена в началото. Едва ли е от дроба. Най добре е да си наложиш малко по щадяш режим. Препоръчаи си почивка.

Неактивен Мери_

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Публикации: 2373
    • Профил
  • Резултати: В момента съм на лечениe
  • Статус: Хроничен хепатит B
« Отговор #11 -: Април 24, 2008, 21:53:34 »
Здравей и добре дошъл във форума!

Усещането за проблем в областта на черният дроб може да се определи като тежест или тъпа болка. Най - лесният начин да сме сигурни, че имаме чернодробен проблем е, ако лежейки на дясната си страна усещаме леко притискане и тежест под ребрата, а лежейки на лявата си страна не усещаме същата тежест и притискане.

И моят съвет е да си осигуриш повече почивка и за да си спокоен, докато си почиваш, си пусни изследвания за хепатит В и С, или поне чернодробни ензими - АСАТ и АЛАТ.

Поздрави,
Мери

« Последна редакция: Април 25, 2008, 09:42:40 от Мариана Стефанова »

Неактивен sneji

• Немедицинско лице
  • Публикации: 312
    • Профил
  • Резултати: В момента съм на лечениe
« Отговор #12 -: Април 25, 2008, 09:42:32 »
Здрасти и от мен.Присъединявам се към мненията на другите.Само искам да допълня,че ако си пуснеш изследване на чернодробните ензими и има покачване това не значи,че задължително имаш хепатит,покачване на ензимите може да има и от медикаменти,а на теб явно напоследък ти си е налагало малко повече да употребяваш такива,поради факта,че ходиш на стоматолог.Така,че както казва Ели не се вкарвай във филма сам,успокой се дай си време за отдих както физически така и психически,пусни си изследвания каквито ти си решиш имам впредвид на ензими или за хепатите и след като са ти готови резултатите тогава като видиш ще си наясно имаш ли проблем или нямаш,нещо временно ли е или е нещо по сериозно.Това е от мен засега всичко добро и чао.И ако си пуснеш изследване за хепатите там ти пожелавам само минусчета :-*.

Неактивен nurv

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #13 -: Май 29, 2008, 15:20:27 »
Здравейте отново!
Моите перипети минаха и през операция  :bravo: Излседвания не съм пускал още, но ще го направя максимално скоро. Забелязвам, че ако употребявам по-малко течности болката я има, както и проблеми с бъбреците. Ако си пия 2-3 литра на ден течност няма грижи. Все пак ще пусна едни изследвания. Благодаря Ви за пореден път, че Ви има.  :love:

Неактивен Vancheto

• Модератор на форума - немедицинско лице
  • Публикации: 1558
    • Профил
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: Повторно лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
« Отговор #14 -: Май 29, 2008, 15:45:13 »
Здрасти, nurv!

Да разбирам ли, че операцията ти няма нищо общо с болката и тя продължава?
Ти прави ли АСАТ и АЛАТ, а  през ехограф мина ли?

То май твоите проблеми клонят към бъбреци, не към черен дроб.
Я дай да видим изследванията и пак ще говорим.

А пък на личната си лекарка кажи, че почивката може и да помага, но не лекува.Трябва да се търсят причините докрай и да се вземат мерки.

Обикновено лекарите като не могат да установят причината за нещо, го отдават на нервна почва.Много удобно, бих казала.
Казвам го, защото джипито на моя син го лекува неуспешно доста време за болки в корема и повръщане и накрая каза" на нервна почва".Аз обаче му "издействах"една гастроскопия, която установи две язви в началото на стомаха.

Хайде, пак ще се "видим"
Дерзай

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007