Черният дроб > Хранене при чернодробни заболявания

Да се пие ли газирано безалкохолно при хепатит C?

<< < (2/5) > >>

Емануил Денков:
Благодаря ти за хубавия пост! Таково добро и точно обяснение за безтъчини не бях срещал отдавна! Та какво да ядеш ??? и аз не знам?!?! Някъде се препоръчва за хепатити пълнозърнест хляб на други места е противопоказен, някои казват, че цитрусовите плодове са полезни други вредни ???

Това което може да направиш е да избягваш консумацията на газирани напитки, концентрати, пържени храни, яйцца(жълтъци), гъби...Да консумираш по възможност повече плодове зеленчуци всякакви и в нормални количества. Най-полезен се води един зеленчук артишок (съдържа цинарин - уникално активно вещество намиращо се само в него), но не е разпространен в България, има го само на таблетки като добавка. Другото което знам е че не трябва да лишаваш черния дроб от въглехидрати.

Трябва да се спазва режим на хранене, но не трябва да се прекалява. Науката се развива с такива бесни темпове, че всеки ден се отричат или препоръчват консумацията на определен вид храни при различни социални, болестни,възрастови и др. групи.
Например доскоро се смяташе, че печенето на скара е много полезно, но последни проучвания показват че е канцерогено.

П.С. и аз бях при Антонов и не съм доволен от съветите за режима ми на хранене и живот. Получавах отговори след множество запитвания и то полувинчати.

Поздрави Емо!

bozhichkov:
Емо, БЛАГОДАРЯ ТИ !
Лично към теб имам питане? Насочи ме към специалист гастроентролог или хепатолог и болница :)))
Ако нещо съм научил в този живот, то е 4е 4овек никога не трябва да баде като кон с капаци и винаги да премисля това което му се казва, макар и от лекаря който го лекува.

bozhichkov:
Търся координати и на добър диетолг !
Кажете ми и нещо повече за това дали може да се пие кафе и за шоколада ???

Емануил Денков:

--- Цитат ---Лично към теб имам питане? Насочи ме към специалист гастроентролог или хепатолог и болница Smiley))
--- Край на цитат ---
Ако случа на такъв, който да ме впечатли особено ще ти кажа, но засега съм при д-т Антонов.
Аз лично мисля да се лекувам в чужбина, ако ми се отвори възможност. Просто за хепатит В, базата, методите на лечение и осведомеността са от преди 7-10 години. Не знам как е за хепатит С, там мисля че е по-добре! Питай Радо, Ирка и др. за впечатленията им от Александровка и ВМА! Там мисля, че са по-добри специалисти (от това което чувам)! Наистина прочети малко, посъветвай се и не се впускай в първия специалист казал ти да направиш нещо!

--- Цитат ---Кажете ми и нещо повече за това дали може да се пие кафе и за шоколада Huh
--- Край на цитат ---
Тук цитирам изследване което показва, че според някакво изследване редовното пиене на кафе може да намали риска от цироза или рак на черния дроб на половина, ако се пие редовно кафе. Изследване проведено първоначално на животни, а после при допитване на хора показало, че хората които пиели кафе редовно по 1-2 чаши кафе на ден са изложени на 2 пъти по-малък риск от тези, които не пият кафе.

Не знам до колко е достоверно това, но аз съм от тези които никога не съм пил кафе....

За шоколада всеизвестно е, че малкото количество черен шоколад влияе добре на организма и намалява кръвното налягане. Потърсих в нета но нищо повече от това не можах да открия.....

--- Цитат ---Търся координати и на добър диетолг !
--- Край на цитат ---
Не познавам и такъв, но съм чувал за някакъв преподавател в НСА, който бил ГУРУ в тази област обаче взимал много пари. Предполагам че и около отборите на Левски и ЦСКА трябва да има много добри диетолози. Поразпитай там, ако си от София!

Поздрави Емо!

Stefan:
bozhichkov,

Hapvai si kakvoto ti se iade, ima edna druga tema v foruma v koiato sme obsajdali dietite, procheti kakvo pishe tam. kakto spomenah i v drugia post ne go vzimai mnogo prisarce kakvo iadesh i kakvo ne iadesh. Vsi4ko e OK kato e v umereni kolichestva, mazninite i svinskoto kato cialo se preporachva da se izbiagvat, no tova e po princip po zdravoslovno, dori i da si zdrav. ot druga strana organizma bez maznini nemoje i daje sega kogato sum na lechenie mi preporachvat da iam maznini (kiselo mliako, sladoled, shokolad) zaedno s rivabirina zashtoto pomagat za po dobroto mu razgrajdane. Neznam kak e pri hepatit a i b, mislia che tam moje da e po striktna dietata, no pri c ako spazvash obshtoprietite normi i ne se ulivash s iadeneto na parjeno i svinsko i mazno si ok. zelenchuci i plodove nemogat da ti navrediat. mnogo sa mi stranni tezi preporaki koito doktora ti e spomenal za kakvo da iadesh i kakvo da ne iadesh, moje bi tova e po skoro za hepatit b, no pri c naistina v kraina smetka se okazva che strogite dieti sa po skoro vredni otkolkoto polezni. nauchi kato cialo koi hrani sa po zdravoslovni i gledai da iadesh tiah, no da ne iadesh portokali i greipfruti i da ne piesh kafe ili iadesh shokolad vuobshte mi se struva prekaleno. Mandjite i zelenchucite v bg sa v puti po polezni ot hranata koiato e v usa i zatova mi e mnogo stranno da se minava na po osobena dieta. kakto spomenah ako chernia drob e v naprednal stadii na bolestta - ciroza, togava veche vaprosa s dietite e dosta seriozen.

Nai obshtoto pravilo e: nikakuv alkohol, cigarite sa si vredni po princip za kakvoto i da e, Fast Food (Mc Donalds, KFC) ne sa polezni, parjenata hrana, mnogoto sol... vitamini v koito ima iron (jeliazo) ne triabva da se piat.

a puk za gaziranoto che ne e polezno e iasno, osobeno kolata, ama che ne triabva da se pie... az si pia redovno i nishto mi niama :). dokato sum na lechenie ne se preporachva zashtoto ne ti pomaga da se hidratirash a po skoro obratnoto t.e. vmesto gazirano e mnogo po dobre da pia voda ili drugi technosti. Coca Cola si e vredna za stomaha, ima mnogo caffein i zahar, no v umereni kolichestva ne vijdam nishto losho... Inache kato cialo e hubavo da se izbiagvat tia napitki.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия