Автор Тема:  моля за инфо  (Прочетена 20918 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен stanimirko

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 8
    • Профил
моля за инфо
« -: Юли 27, 2007, 23:27:06 »
Здравейте.
 Казвам се Станимир и съм на 37 год., преди седмица си направих стандартни кръвни изследвания в "Токуда" за хепатит В и С. Теста показа положителен резултат за хепатит В и отрицателен за хепатит С. Последваха кръвни изследвания АСАТ, АЛАТ, ГГТ, Билирубин и АФ в "Кандиларов". Резултатите показват, че всичко изследвано е в референтните стойности.
 Бих искал да направя консултация с добър специалист, за да зная какви мерки да взимам. Очевидно е, че вие сте доста запознати, особено радо, ирка и мадагаскар, а и всички останали, разбира се. Силно ме вълнува и дали бих могъл при сегашната ми ситуация да се ваксинирам против хепатит С.
 Интиресувам се дали някой има информация за въздействието на билкови прахчета от народен лечител от с. Гигинци, Пернишко. Аз лично съм чул добри думи за проф. Захари Кръстев, клиника "Св.Иван Рилски".
 Също се интересувам за състоянието на моята приятелка. Спешно ли е и тя да си направи изследвания?
 А дали не е разумно да повторя изследванията за хепатит и на друго място?
 Благодаря предварително на всички, които биха се отзовали, защото отскоро навлязохме в темата и сме доста шокирани и уплашени от мащаба на болестта и безумието на хората.
 Не знаем кога и къде сме се заразили, но това май не е от значение в момента.

Неактивен Емануил Денков

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 352
  • хепB
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
Re: моля за инфо
« Отговор #1 -: Юли 28, 2007, 00:41:47 »
Здравей и добре дошъл във форума :)!
Бих искал да направя консултация с добър специалист, за да зная какви мерки да взимам.
Похвално е че искаш да вземеш мерки срещу вируса на момента...
Аз бях при д-т Антонов в Св Иван Рилски и съм доволен, но другите са били при други специалисти и те могат да те посъветват къде да отидеш!

Силно ме вълнува и дали бих могъл при сегашната ми ситуация да се ваксинирам против хепатит С.

За съжаление няма как да се ваксинираш против хепатит С! Едниственото което може да направиш е да се ваксинираш против хепатит А да избегнеш евентуален допълнителен стрес за черния дроб. Описал съм подробно във форума за ваксинирането против хепатит А тук! Най-често задавани въпроси и отговори отностно ваксината! Накратко бие се на 2 пъти, като втората се бие след 6 месеца и е много ефективна ваксината - почти на 100%.

А дали не е разумно да повторя изследванията за хепатит и на друго място?
Аз лично горещо ти препоръчвам освен ако не са се проявили симптоми или имаш родител болен от хепатит В. Даже и в този случай повторното тестване в друга лаборатория е задълително! След това, ако пак излезе положителен резултат трябва да си пуснеш и HBeAg - да разбереш дали вируса се реплицира и уврежда дроба (увреждането може да се определи само с биопсия, но ако се реплицира много е нормално поне малко увреждане да има), но общо взето гастроентерологът ти ще ти каже какви изследвания да си пуснеш и какво да правиш.
Също се интересувам за състоянието на моята приятелка. Спешно ли е и тя да си направи изследвания?
Да! Задължително е! Ако не е ваксинирана и сте заедно (независимо дали вземате предпазни мерки или не) повече от 6 месеца е много вероятно, ако си хроничен носител на вируса и тя да е такава. Но има много фактори от рода на кой, кога, къде и как се е заразил и пр. Но е задължително да си пусне тест за хепатит В! Възможно е да не се изясни нищо (кой, кога, къде и от кого се е заразил), но да успокоя така е в 90% от случаите - само може да се гадае....

Благодаря предварително на всички, които биха се отзовали, защото отскоро навлязохме в темата и сме доста шокирани и уплашени от мащаба на болестта и безумието на хората.
Не знаем кога и къде сме се заразили, но това май не е от значение в момента.
Да всички сме така (предполагам), жалко е че това е почти винаги единственият начин да се разбере за сериозността на хепатит В и С. Няма за какво да благодарш, нали за това сме тук да си подадем нужната информация, която ни се спестява по една или друга причина - незнание, незаинтересованост, нехание, нежелание....
Ако имаш още въпроси задавай спокойно ;)

Поздрави Емо!

Неактивен stanimirko

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #2 -: Юли 28, 2007, 10:01:43 »
Здравей, Емо.
Благодаря ти за заинтригуемостта и от нашия случай. Тъй като си доволен от д-р Антонов от "Иван Рилски", бих те помолил ако имаш негови координати да ми ги дадеш, за да уговоря среща за консултация с него.
За идентични изследвания и в друга лаборатория и аз се бях замислил, така че ще ги направя.
За ваксинирането срещу хепатит А искам да те попитам за инфо каква ваксина би препоръчал и къде да ми я поставят.
За билковите прахчета от с. Гигинци, в понеделник пътувам в района и мисля да взема, но още нищо няма да пия, за да не повлияе на кръвните резултати. Ако някой от клуба иска, може да дойде, защото имам място в колата и ще поразпитам само.
Поздрави от нас.

Неактивен Емануил Денков

• Немедицинско лице
  • хепB
    • Профил
« Отговор #3 -: Юли 28, 2007, 18:56:37 »
Здравей, Емо.
Благодаря ти за заинтригуемостта и от нашия случай. Тъй като си доволен от д-р Антонов от "Иван Рилски", бих те помолил ако имаш негови координати да ми ги дадеш, за да уговоря среща за консултация с него.
Мисля че няма да е удоно да му звъниш на личния телефон - работи в 2 клиники и мисля че има над 300 пациента на легло и безбой му звънят постоянно, въпреки че е разбран човек и то изключително по мои наблюдения. Ако си от София мини през Св Иван Рилски и си запиши час(8-ми кабинет беше ако не се лъжа)! Може и хепатита ти да не е хронифицирал и да не си за гастроентеролог, тоест да си още в остра фаза ако го имаш изобщо. Ако си от където и да е другаде в България, иди при JP-то си поискай направление за местен гастроентеролог да ти направи всичките необходими изследвания и после да те препрати за д-т Антонов в София. Така беше при мене.
Цитат
За ваксинирането срещу хепатит А искам да те попитам за инфо каква ваксина би препоръчал и къде да ми я поставят
Както горе ти казах вече съм описал тук във форума Въпроси и отговори за ваксина против хепатит А в първия пост. Иначе процедурата е следната. Обаждаш се на JP-то за намеренията си, отиваш до местна аптека (ако там няма отиваш в друга) и си поръчваш ваксина HAVRIX на GlaxoSmithKline за възрастни - струва около 60 лева едната. Както казах ваксинацията се състои от два броя ваксини, като втората е след 6 месеца и се поръчва тогава, а не 2-те заедно. Отиваш при лекаря да ти постави ваксината и си готов.

Иначе би ми било много интересно да видя какво ще ми каже билкаря от село Гигинци, но пернишко ми е доста далеч. Надявам се да споделиш опита си от срещата с него, може да е от помощ на много хора ;)

Поздрави Емо!

Неактивен stanimirko

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #4 -: Юли 28, 2007, 20:18:23 »
Здравей отново, Емо.
Прочетох материалите ти за ваксинацията против хепатит А. Извиняваме се, че задаваме вече обсъждани въпроси, но времето не достига да се запознаем с всички материали. Мерси за търпението в това отношение.
Ние сме скептици за ефектите от билковите прахчета, но тъй като ще пътуваме в този район ще се отбием и в с. Гигинци. Това е засега от нас.
Поздрави.

Неактивен bozhichkov

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Студент
  • Публикации: 105
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешно завършенo - чака резултати
  • Статус: Хроничен хепатит C
« Отговор #5 -: Юли 28, 2007, 23:36:14 »
Извинявай, че се намесвам, но за праховете съм категорично ЗА !
Относно доцент Антонов,аз не съм във възторг !!!

Неактивен stanimirko

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #6 -: Юли 29, 2007, 00:06:45 »
Намесвайте се всички, това е целта на форума. Предполагам, че ще се насоча към проф. Чернев от Александровска. Попаднах на него преди 5 год., когато ме лекува от язва и съм с добри впечатления. От форума разбрах, че мога да се обърна към него и заради хепатита.
В понеделник вечер ще споделим повече за с. Гигинци, ще вземем и прахчета, но няма да избързваме с приемането им.
До скоро и благодарим на всички.

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5566
    • Профил
    • My Home Page
  • Резултати: Успешнo
« Отговор #7 -: Юли 29, 2007, 00:42:33 »
Здравей и от мен :)
Виждам, че Емо вече ти е отговорил доста подробно, аз специално искам да се изкажа за прахчетата. След като от толкова много места се чуват може би наистина помагат, но те преследват различни цели, те са нещо като хепатопротектори, подсилват черния дроб и му помагат във възстановяването от увреждането.
Но няма как тези билки да се борят с вирус, който е толкова малък, че може да се размножава в стотици хиляди копия в един милилитър кръв. За да стане ясно за размерите - една капка вода е приблизително един милилитър, може да приемем че и за кръвта ще е приблизително толкова.
Това ще го споменавам всеки път, когато се спомене за изчистване на вирус с билки.
Прахчетата помагат на черния дроб, а вируса се намира в целия кръвен поток, но просто уврежда главно черния дроб. Интересно ми е какво ще каже билкаря по този въпрос. Ако той даваше билки, насочени към имунната система на човека, тогава има по-големи изгледи някой да ме ибеди, че това би могло да е в някаква помощ. Питайте билкаря като отидете при него какво точно лекуват прахчетата - черния дроб или хепатитния вирус. Много ми е интересно какво ще отговори на това, и как точно ще се бори с този вирус.

Диамтърът на това нещо горе е към 55 нанометра, което значи че се събира 20 000 пъти в един милиметър. 55 нанометра са приблизително една двайсетхилядна от милиметъра (1/20 000).
« Последна редакция: Юли 29, 2007, 00:47:08 от Radoslav Rusinov »
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен bozhichkov

• Профил
« Отговор #8 -: Юли 29, 2007, 10:28:13 »
Радо, разбира се че тези прахове не чистят от вируса, но намаляват чернодробните ензими драстично !!! Мисля 4е това е много важно !!! А искам да те попитам, кой точно лекар на теб може да ти даде гаранция 4е 6те те излекува от вируса, защото на мен друго ми обясниха в болницата ??? И още тещо, точно това което лекарите правят с интерферона е чиста проба експеримент, първо защото те не познават добре болеста хепатит и второ защото интерферона е отрова !!!
И в крайна сметка те /лекарите/, също този ефект гонят, до вкарване на чернодробните ензими в норма! И интерферона не чисти вируса 100 %, ти го знаеш, няма защо да подвеждаме хората !
Има толкова много случаи, когато са хората лекувани с интерферон и рибавирин, лекарите са ги изследвали и са казвали че всичко се е оправило, а след 2 години, вируса отново се връща, това не е ли ужас ???
И НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА МЕ УБЕДИ, ЧЕ ЛЕКАРИТЕ ПОЗНАВАТ БОЛЕСТА ХЕПАТИТ И ХИЧ НЕ МЕ ИНТЕРЕСУВАТ НАУЧНИТЕ ИМ ДОКАЗАТЕЛСТВА, между впрочем легалона който ние всички пием или карзила също са билки !!!
И в крайна сметка, искам само да кажа, че има много документирани случай на пълно излекуване от хепатит, точно от праховете на тази баба Гинка, хората които са пили праховете нека да кажат !!!
От цял свят ходят хора при нея, това с очите си го видях, и тези които лекарите са ги отписали из между живите, именно там и само с тези безубидни прахове се пооправят !!!

Неактивен Емануил Денков

• Немедицинско лице
  • хепB
    • Профил
« Отговор #9 -: Юли 29, 2007, 11:33:02 »
bozhichkov разбира се че никой лекар не дава гаранция за хепатит В (тук говорим за него, а не за С)! Даже изобщо медицината определя едно изчистване на вируса като чудо защото е вероятно от 2-5% от случаите при хронично болните от хепатит В. И недей да реагираш така спрямо учените и лекарите. Техните изследвания са за цел да ни помагат и успяват в една широка рамка. Не всички можем да попаднем поради фактори от различно естество като предходни или съпътстващи заболявания, състояние и особености на имунната система на всеки, модификации на вирусите, парите които се отпускат за изследвания за хепатитите (спрямо СПИН никакви по целия свят).... не трябва да ги обвиняваме постояно, много добре знаем с каква база се разполага в България и какъв "широк" спектър от медикаменти и препарати и възможности за лечение могат да прилагат :) Тук говорим за хепатит В и от 6 медикамента касата отпуска лечение за 2 от тях от една и съща група (интерферони), нашите лекари биха постигнали добри резултати и с другите 4 ама....

Цитат
между впрочем легалона който ние всички пием или карзила също са билки !!!
Да така е! Всеки медикамент е на основата на билки и съдържа екстракти от тях но са в определена дозировка смесени с други препарати и са изследвани. А за билките и аз съм скептичен. С приятелката ми пиехме в началния период като разбрахме и влезе с бъбречна криза в болница в резултат на това(няма и месец след като почнахме да ги пием. В тях се съдържат много силни активни съставки, които не са под "контрол" и могат да увредят много сериозно някой орган.

Цитат
И още тещо, точно това което лекарите правят с интерферона е чиста проба експеримент, първо защото те не познават добре болеста хепатит и второ защото интерферона е отрова !!!
Може и така да се каже, че е експеримент за следващите, но дава резултат при голям процент от хората. И интерферона не е отрова, той се произвежда при всеки в имуната система и е един от важните протеини за борбата с вирусите, бактериите, паразитите и раковите клетки. Добавят се още малко кодове към нашата имуна система да се бори с вирусите на хепатит В и С. Страничните реакции, които се получават са нормални, не са нещо неестествено и човек трябва да плати цената за отърваването от тези вируси. Получават се симптоми на един постоянен грип защото имуната система се бори с вирусите и ги унищожава, но дава жертви, както е при всеки нормален грипен вирус. Въпросът е че при някои тази подръжка от допълнителния интерферон не е достатъчна за тяхната имуна система и не дава резултат.

Цитат
И в крайна сметка, искам само да кажа, че има много документирани случай на пълно излекуване от хепатит, точно от праховете на тази баба Гинка, хората които са пили праховете нека да кажат !!!
Аз лично искам да видя такива случаи! На много места съм чел рекламки за удивителната сила на билките на шан-пан там еди кой си, за медикамент от отровата на змията кобра, които лекували напълно хепатит В и С и съм скептичен. Може би защото все още не съм се отчаял и не давам гаранция, че някой ден ако се отчаям и няма да потърся такъв краен алтернативен метод на лечение. Аз лично в момента се лекувам с хомеопатични средства и съм спокоен, защото са евтини и със сигурност няма да ми навредят защото разрежданията на активните съставки са едно към милиони.

Цитат
От цял свят ходят хора при нея, това с очите си го видях, и тези които лекарите са ги отписали из между живите, именно там и само с тези безубидни прахове се пооправят !!!
Хората като са отчаяни какво ли не правят! Това че има голям поток не е гаранция за успех и както споменах по-горе тези прахчета не са безобидни изобщо. Тези активни съставки могат сериозно да увредят черния дроб и не само него. Самия факт понижаването на трансаминазите сам по себе си не означава на 100% спиране на инфекцията, може да се дължи на затишие на инфекцията, на благоприятна промяна на живота на пациента - хранене, спазване на режим на почивка за черния дроб....

Като цяло никой не може да даде 100% отговори, кое е правилно и кое не. Всеки си решава сам за себе си. Не сме се събрали тук да налагаме мнението си, просто обменяме факти, впечатления и ги споделяме.

Поздрави Емо!

Неактивен bozhichkov

• Профил
« Отговор #10 -: Юли 29, 2007, 12:12:50 »
Разбира се, ЕМО !!!
Нямам никакво намерение да налагам мнението си, само ще кажа,че една баба в Гигинци прави праховете който помагат при хепатит А,В и С, КАКТО И ЧЕРНОДРОБНИ ЗАБОЛЯВАНИЯ И ЖЛЪЧКА/БЕЗ КАМЪНИ/. НА МНОГО ХОРА ПОМАГАТ, АЗ СЪМ СВИДЕТЕЛ КАК ЕДНО 4 ГОДИШНО ДЕТЕНЦЕ С СИЛНО УВЕЛИЧЕН ЧЕРЕН ДРОБ СЕ ОПРАВИ САМО ЗА 3 МЕСЕЦА, РАЗБИРА СЕ НЕ СТАВА ВЪПРОС ЗА ХЕПАТИТ !!!
И ВСЕ ПАК КОЙТО Е РЕШИЛ ДА ПИТА, ТЕЛЕФОНА НА БАБА ГИНКА Е: 07754/378

Неактивен bozhichkov

• Профил
« Отговор #11 -: Юли 29, 2007, 12:18:36 »
И ОЩЕ НЕЩО, ЕМО , ТИ ОТКАДЕ ЗНАЕШ, ЧЕ ТЕА ПРАХОВЕ НЕ СА СЪВСЕМ БЕЗВРЕДНИ ???

• Профил
    • My Home Page
« Отговор #12 -: Юли 29, 2007, 12:40:48 »
Юли, и аз ще се опитам да ти отговоря подробно както Емо
Има някои неща, с които не съм изцяло съгласен.
Радо, разбира се че тези прахове не чистят от вируса, но намаляват чернодробните ензими драстично !!! Мисля 4е това е много важно !!!
Казваш, че има документирани случаи на излекуване, проблема e че такива случаи рядко се документират. Искам във форума да дойде човек, или изобщо да срещна човек който има всички нужни изследвания за които си говорим тук във форума - резултати от чернодробна биопсия, количествено изследване на вируса и епикриза за установен хроничен хепатит. И след като е пил само от тези прахчета да видя аналогичните му изследвания след този период. Не искам да излизам като пълен противник на тези методи, просто за мен те до момента не са потвърдили ефективността си специално в борбата с вируса. Но и не мога да ги отричам, когато вече от няколко места се чува за тях и хората твърдят, че имат намалени чернодробни ензими. Затова ще пусна отделна тема специално за прахчетата от с. Гигинци. Нека хората да споделят впечатленията си, нека да има адреси, телефон и всякаква информация за билкарката, тогава всеки ще може да прецени дали да ги използва. Мисля, че е важно хората да имат алтернатива и ако те са информирани, могат да вземат зряло решение за това дали да ги използват.

А искам да те попитам, кой точно лекар на теб може да ти даде гаранция 4е 6те те излекува от вируса, защото на мен друго ми обясниха в болницата ??? И още тещо, точно това което лекарите правят с интерферона е чиста проба експеримент, първо защото те не познават добре болеста хепатит и второ защото интерферона е отрова !!!
И в крайна сметка те /лекарите/, също този ефект гонят, до вкарване на чернодробните ензими в норма!
Тъй като знам, че имаш хепатит C все пак си мисля, че имаш предвид лечението на хепатит C. Един от косвените резултати на интерфероновото лечение наистина са нормалните чернодробни ензими, но все пак главната цел е една - отстраняване на причината за хроничната инфекция - вируса. Интерфероновото лечение не помага на 100% от хората, това аз винаги го уточнявам, и никой лекар не може да ти гарантира ти от кой процент ще бъдеш, но това са реални шансове. А според онова изследване за разделителна граница от 400 000 IU/mL, то в твоя случай (< 400 000 IU/mL и генотип 3) шанса ти се оценява точно на 86%. Мисля, че всеки би се радвал да опита лечение, което му дава 86% шанс да се излекува.

И интерферона не чисти вируса 100 %, ти го знаеш, няма защо да подвеждаме хората !
Има толкова много случаи, когато са хората лекувани с интерферон и рибавирин, лекарите са ги изследвали и са казвали че всичко се е оправило, а след 2 години, вируса отново се връща, това не е ли ужас ???
Тук не съм съгласен с теб, наистина никой не знае дали интерферона изчиства вируса на 100% (пак да уточним че говорим за хепатит C) просто защото досега няма достатъчно чувствително изследване. Но дали имам вирус в кръвта си в количества < 50 IU/mL или изобщо нямам не ме интересува особено, защото тялото ми не позволява на вируса да се размножава и да продължи да уврежда черния дроб, а целта е да спрем увреждането.
Вирусът не се връща в 98-99% от случаите, при хората които са приети за излекувани. Все пак това са резултати от реални изследвания и наблюдения.

И НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА МЕ УБЕДИ, ЧЕ ЛЕКАРИТЕ ПОЗНАВАТ БОЛЕСТА ХЕПАТИТ И ХИЧ НЕ МЕ ИНТЕРЕСУВАТ НАУЧНИТЕ ИМ ДОКАЗАТЕЛСТВА, между впрочем легалона който ние всички пием или карзила също са билки !!!
Съгласен съм, все още дори и лекарите специалисти не познават изцяло болестта, нито това какво прави вируса и изобщо пълният механизъм на болестта. Но това е област, която все още се развива, но все пак вече има установени факти, към които всички лекари се придържат.

Все пак, ако искаш можем да започнем отделна тема, тъй като първоначалната тема беше стартирана от Станимир и беше за хепатит B, а пък ние тръгнахме в друга посока :)
« Последна редакция: Юли 29, 2007, 12:45:15 от Radoslav Rusinov »

• Профил
    • My Home Page
« Отговор #13 -: Юли 29, 2007, 12:42:01 »
Разбира се, ЕМО !!!
Нямам никакво намерение да налагам мнението си, само ще кажа,че една баба в Гигинци прави праховете който помагат при хепатит А,В и С, КАКТО И ЧЕРНОДРОБНИ ЗАБОЛЯВАНИЯ И ЖЛЪЧКА/БЕЗ КАМЪНИ/. НА МНОГО ХОРА ПОМАГАТ, АЗ СЪМ СВИДЕТЕЛ КАК ЕДНО 4 ГОДИШНО ДЕТЕНЦЕ С СИЛНО УВЕЛИЧЕН ЧЕРЕН ДРОБ СЕ ОПРАВИ САМО ЗА 3 МЕСЕЦА, РАЗБИРА СЕ НЕ СТАВА ВЪПРОС ЗА ХЕПАТИТ !!!
И ВСЕ ПАК КОЙТО Е РЕШИЛ ДА ПИТА, ТЕЛЕФОНА НА БАБА ГИНКА Е: 07754/378
Сега ще пусна отделна тема за баба Гинка :)
Надявам се и Станимир да пише в нея след като я посетят този уикенд.

Неактивен bozhichkov

• Профил
« Отговор #14 -: Юли 29, 2007, 12:51:47 »
РАДО, благодаря ти !!!
Напълно съм съгласен с това което си ми отговорил, приемам го !

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007