Автор Тема:  Здравейте!  (Прочетена 5598 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Exit

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Здравейте!
« -: Август 23, 2007, 12:38:14 »
Здравейте,

Радвам се, че има такъв форум, където човек може да прочете толкова информация и да потърси мнение и съвет! Аз съм на 26 години, скоро си направих стандартните изследвания за СПИН, сифилис, хепатит... Казаха ми , че всичко е наред, освен че триабва да ми направят още едно изселдване за Хепатит С, но да не се притесниявам (аз вече се притеснявам) :( Реших да си направя тези изследвания, защото моя приятел има Хепатит С, но ние сме заедно от два месеца и се пазим. Аз никога не съм взимала наркотици, а той преди е взимал и при него е ясно от къде се е заразил. Исках да ви питам дали често се случва да правят още едни изследвания и трудно ли се хваща дали имаш болеста? Също ако я имаш може ли да се разбере приблизително от колко време? Може би съм малко параноична, но се притеснявам.

Благодаря ви предварително!

Неактивен Емануил Денков

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 352
  • хепB
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
Re: Здравейте!
« Отговор #1 -: Август 23, 2007, 13:10:30 »
 Здравей и мерси за добрите думи!
Случват се грешки в лабораториите, може би концентрацията на антителата е била около допостимата норма и за това искат още едно изследване да не те плашат излишно.
Цитат
Също ако я имаш може ли да се разбере приблизително от колко време?
Малко трудно се отгатва. Трябва да се направят множество изследвания за да се определи увреждането на черния дроб и темповете на развитие на болестта и специалист може да ти каже в какъв период си се заразил, но пак не е конкретен. Едно мога да ти каза че при хепатит С, ако човек се е заразил до 3-та седмица е вероятно да не се засече присъствието му в кръвта.

Неактивен Stefan

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Студент
  • Публикации: 175
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
« Отговор #2 -: Август 23, 2007, 17:51:32 »
Postoianno praviat greshki v laboratoriite. Ne v samite rezultati, a po skoro pri vzimaneto na krav. na men sa mi pravili mnogo pati edni i sashti izsledvania... poniakoga gi praviat narochno za da sa sigurni che rezultata ne e greshen.

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5566
    • Профил
    • My Home Page
« Отговор #3 -: Август 23, 2007, 22:58:35 »
Здравей,
Засега нямаш никакви основания да се притесняваш. С приятелят ти сте заедно от два месеца и ползвате предпазни средства, т.е. намалила си опасността от заразяване от 5% на още по-малко. Не са ти излезли изследванията още, което ми казва само едно, ще те видим за кратко във форума :) Вече има няколко човека, които така минаха оттук притеснени и след това и не се вяснаха повече тук :)
По отношение на това дали може да се установи от колко време си заразена - могат да се правят само груби изчисления, но само след като се направят всички нужни изследвания, включително и чернодробна биопсия. Но точен метод за установяване на заразяването няма. Някъде при около 30% от хората с хроничен хепатит не може да бъде установено кога и как е станало заразяването.
Освен това както спомена Емо, ако си заразена от сегашния си приятел /което за мен е много хипотетично и много малко вероятно/, то е напълно възможно изследването за антитела за хепатит C да е отрицателно. Понякога са нужни няколко месеца докато имунната система реагира и започне да произвежда антитела срещу вируса.
Това, за което трябва да се притесняваш е приятеля ти - той има хепатит C. Опитай се да го убедиш да направи всички нужни изследвания и да се опита да започне лечение!
Успех от мен!

Поздрави,
Радо
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен Exit

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
« Отговор #4 -: Август 24, 2007, 10:33:21 »
Благодаря ви за отговорите!

Днес пак ходихме за изследвания. Оказа се, че явно са ни разменили резултатите (представяте ли си!?!), защото единия има Хепатит С, а другия не и на изследването са сложили, че той няма, а аз имам. Той има от 2-3 години. СЕга пак ми взеха кръв - този път само на мен и ще видим какво ще стане, имаше и още едно момче там чакащо дано не объркат пак нещо. Ама е доста странно за мен при положение, че така или иначе няма опашка от чакащи за изследвания да правят такива сериозни грешки.
Относно моя приятел определено съм загрижена и постояно се интересувам и чета форума, който наистина е доста полезен с опита, който споделяте. Аз отначало като разбрах, че той има бях доста изплашена, защото не бях запозната и цял ден не спрях да чета. След това като се позапознах се поуспокоих и не допуснах това да попречи особено на отношенията ни. Той се лекува при д-р Антонов, всеки месец си прави изследвания на ензимите. Още незнаем кой генотип е и сега го карам да си направи такова изследване, сега в края на месеца има среща с този доктор (доколкото виждам има добри отзиви за него). Мислим, че е добре да се имунизира и за хепатит Б. Не знам точно процедурата, но трябва да се придвижат нещата и за включването му към програмата за чакане на лечение. Определено си мисля, че не се обръща достатъчно внимание на този проблем в България и много хора незнаят в действителност дали имат или нямат, аз затова си помислих, че все пак може да имам независимо дали приятеля ми има или не. Радвам се, че има хора като вас, с който може да се говори за това и са силни и търсят вариянти!

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5566
    • Профил
    • My Home Page
« Отговор #5 -: Август 24, 2007, 22:20:52 »
Постни резултатите от твоите изследвания, като излязат.
А д-р Антонов мисля, че ще ви помогне за това какво трябва да предприемете като следващи стъпки по отношение на приятеля ти. Хубаво е да си направи и ваксина срещу хепатит B, но изчакайте прегледа и се консултирайте и по този въпрос с него.
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007