Автор Тема:  Здравейте!!!  (Прочетена 4747 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен delbornik

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Здравейте!!!
« -: Септември 12, 2007, 18:41:04 »
Здравейте, всички! Благодаря на инициаторите на форума, че има такъв!През април т.г. определиха, че съм вирусоносител на хепатит С. Всъщност, ето това
Assay     Result  Units
HCV_3    96.94   S/CO
Гастроентерологът д-р Попов в Пловдив каза, че трябва да пазя диета, да ме наблюдава 6 месеца и тогава той ще реши, дали ще ме включи в програмата за лечение. Всеки месец правя иследвания на някои от ензимите. Някои от стойностите са по-високи от нормата. Лекарят е казал, че няма нужда засега от лечението. Биопсията не е взимана. Понякога болят ставите, мускули, имам сънливост, отпадналост. Въпрос: задължително ли е да се взима биопсията и кога се извършва лечение с интерферон?
Аз съм на 25 години. Наркотици не взимам.

Неактивен nevron

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 700
  • хепатит "С"
    • Профил
    • metalni-vrati.net
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
Re: Здравейте!!!
« Отговор #1 -: Септември 13, 2007, 04:25:42 »
       Zdravei i dobre do6al vav foryma.
       Az ne sam mnogo zapoznata, i vav foryma ima dosta po-kompetentni xora ot men, kato naprimer moderatota rado. Sa6to Emanyil, Pumukcl, Stefan i mnogo drygi, za koito v momenta ne se se6tam konkretno. Tova koeto znam az za biopsiqta e, 4e se pravi, za da se opredeli gore-doly v kakvo sastoqnie e 4erniq ti drob v momenta, do kakva stepen e razvit virysa i dokolko nanasq vreda na organa. Mislq sa6to i, 4e 4rez biopsiqta bi moglo gore-doly da se opredeli koga si se zarazil, no ne e sigyrno, a sa6to taka i pove4e podrobnosti za virysa i za sastoqnieto na 4erniq drob. S edna dyma tova e dosta cenno i polezno izsledvane, koeto e dobre da si napravi6 ako ima6 razbira se tazi vazmojnost. Az sam na 27 godini po4ti i ot tri godini znam, 4e sam zarazena s virysa na xepatit C. Koga i po kakav na4in sam se zarazila, neznam. Li4no az, po svoe jelanie i nastoqvane, si pravq na vseki 6est meseca izsledvaniq, no vse o6te ne sa mi pravili biopsiq. Tazi godina obarnax po-seriozno vnimanie na fakta, 4e sam nositel na virysa i to, za6toto edva tazi godina razbrax deistvitelno kakva e serioznostta na tazi bolest. Dopredi tova doktorite tyk v Ispaniq, kadeto se namiram i jiveq ot pove4e ot tri godini, me yverqvaxa, 4e 6tom ne e "aktiven" virysa, nqma za kakvo da se pritesnqvam, a defakto takav izraz (aktiven) se izpolzva neymestno v sly4aq, za6toto "aktiven" realno virysa e prez cqloto vreme, samo 4e s razli4na stepen na aktivnost, ili pone az taka smqtam. Fakta, 4e doktorut ti e nazna4il vsi4kite tezi izsledvaniq i e spomenal (dokolkoto razbiram) za le4enie, e polojitelen. Pri men otgovora na vaprosa, 6to e to xepatit C be6e: tova e virys, koito si ti sedi v organizma i edva li ne ni6to ne ti pri4inqva, qj i pii kakvoto si 6te6. Absolytna nebrejnost i nemarlivost spored men, dostoina za jalba v zdravnoto ministerstvo, no kakto i da e. Preglatnax go, tai kato tyk sa si takiva po-princip. O6te pove4e s emigrantite, pak i az po onova vreme dori bqx nelegalen emigrant. Vij, izvinqvai, no adski mi se dospa i mislq da lqgam. Ytre 6te ti pi6a pak. Jelaq ti yspex i leka no6t zsega. Na vsi4ki.
"...Не се надявам на нищо.
Не се страхувам от нищо.
Свободен съм!..."

Nikos Kazandzakis
www.metalni-vrati.net

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5566
    • Профил
    • My Home Page
« Отговор #2 -: Септември 13, 2007, 08:57:12 »
Здравей,
Гастроентерологът правилно ти е казал, че трябва да се изчакат 6 месеца - това е стандартна процедура.
За тази практика се разсъждава се по следния начин - има вероятност /която дори и малка я има/ ти да си се заразил току-що с вируса. Затова лекарите са длъжни да изчакат 6 месеца, за да видят дали организма ти ще се пребори сам с вируса. Ако 6 месеца по-късно ти все още даваш същите резултати при изследванията, се приема че имаш хроничен хепатит C. Хепатит C преминава в хроничен средно при 80% от случаите. След като вече е установено, че имаш хроничен хепатит, започват да се обсъждат възможностите за лечение.
Можеш ли да публикуваш резултатите от другите изследвания, които са ти правени, като например чернодробните ензими ALT и AST.
Засега наистина нямаш нужда от биопсия, докато не бъде установено със сигурност, че имаш хроничен хепатит. Това, което можеш да направиш през времето докато чакаш да минат тези 6 месеца е да се опиташ да установиш кога точно си заразен - това би могло да ти бъде много полезно по-натам /след правенето на биопсията/ за да се установи с какви темпове се развива болестта.
Симптомите, които си изброил са едни от стандартните симптоми при чернодробно заболяване, което за мен поне показва /уточнявам, че в момента четеш мнение на неспециалист - аз не съм лекар/ че имаш хроничен хепатит, който вече е започнал да указва влияние върху черния ти дроб. Преди да се притесниш от нещата, които говоря :) ти препоръчвам да изчетеш други постове по темата от форума, ще видиш че няма за какво да се притесняваш и за какво да бързаш. Болестта се развива бавно, така че имаш време да реагираш. Използвай тези 6 месеца да се запознаеш с болестта, после ще ти бъде по-лесно да си намериш лекар и изобщо да се пребориш за лечение. При тази болест е много важно да бъдеш информиран!
Успех!

Радо
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен Stefan

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Студент
  • Публикации: 175
    • Профил
« Отговор #3 -: Септември 14, 2007, 20:05:45 »
Zdravei i dobre doshal v foruma. Biopsiata shte triabva da si ia napravish zashtoto ti dava nai tochna informacia za chernia drob, no vse pak lekaria ti shte preceni koga da ia napravi.

Stefan

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007