Автор Тема:  Привет!  (Прочетена 12500 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен niki

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Кандидат-студент
  • Публикации: 95
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
Привет!
« -: Септември 15, 2007, 18:22:42 »
Здравейте!
На 26 години съм, от София.Страдам от болестта хроничен хепатит C от около 8-9 години. Едва миналата година разбрах за това. Заразих се по начин, по който според мен отговорността се пада изцяло на мен! А именно от употреба на наркотици. Усилията и волята които трябваше да положа за да се оттърва от тази гадост в никакъв случаи не са по-малки от тези които ти трябват да приемеш диагноза като хепатит. Сега вече след толкова години спокойно мога да кажа - бивши наркомани има и аз съм един от не малкото примери за това! Сега ми предстои ново изпитание (както на много от вас в този форум) - да се преборя и с болестта. Бъдете силни, борете се, не се предавайте приятели за нищо на света!
В момента съм на интерфероново лечение по програмата на НЗОК (Pegasys + Copegus). При предварителните изследвания се определи HCV генотип 3 и HCV RNA 217000 IU/ml. До края на лечението ми остава 1 месец. На 3-тия месец от лечението ми качествения PCR тест показа отр.(-) за HCV RNA, поради което лечението ще трае 6 месеса ( това не е 100%-ов успех но все пак е нещо  :) )
Радвам се че е създаден този форум и с радост ще отговоря на всеки интересуващ се от проблема - разбира се до колкото съм запознат. Относно поносимостта на лечението, изследвания и други специфични проблеми няма сега да пиша че форума ще ми се види тесен ;) ( ако някой се интересува нека пише, ще споделя) , най-общите проблеми мисля че вече са засегнати а и при всеки отделен човек нещата могат да стоят по различен начин.

Поздрави!
Ники

Неактивен Valentin Maneff

• Немедицинско лице
  • Публикации: 66
    • Профил
  • Резултати: Успешно завършенo - чака резултати
Re: Привет!
« Отговор #1 -: Септември 15, 2007, 21:27:24 »
Здравей Niki!Радвам се,че ти остава малко от лечението и му се вижда края,още по-вече си се преборил с толкова важни неща.Ако не е проблем за теб сподели колко време си чакал за лечението,защото аз чакам от 6 месеца,но като че ли няма скоро да ми дойде реда.И как ти протича самото лечение,имаш ли някакви странични проблеми.Успех!!!

Неактивен niki

• Профил
« Отговор #2 -: Септември 15, 2007, 23:31:09 »
Здрасти vmaneff! За лечение чаках около 1 година. При мен много се забавиха резултатите от биопсията и епикризата ми поради отпуск на лекуващия ми лекар (странно но все пак сме в BG). Хванах и периода в който касата не приемаше документи и неможеше да получи човек сигурна информация какво всъщност става в НЗОК. Ясно ми е че нямаш търпение, и аз бях така! Твоят ред ще дойде и ще получиш своя шанс. Настрой се за такъв период, но може и да се позадействат нещата и да е по-малко! Не зная какви са критериите на НЗОК за издаване на протоколи, но от мои наблюдения мога да кажа че много важен момент е датата на която подаваш документи в НЗОК.
Относно страничните ефекти, след всяка апликация вдигах температура ( около 38 гр.) която най-много да спадне до 37,5. И до този момент имам постоянна 37,5, но вече не я усещам (на втория месец не усещах температурата). Първите 4-5 апликации минаваха освен с температура и със схващане на мускулите на краката. После отмина. Отслабнал съм с около 7 килограма ( обяснявам си го със загубата на апетит). Имам общ косопад. Другия осезаем проблем е отпадналостта и сънливостта ( много бързо се уморявам). И разбира се спадането на броя на кръвните клетки, хемоглобина и другите показатели. Ензимите ми се движат в референтните граници, но на 2-рата седмица имаше осезаем скок ( пак в реф. граници ). Само АлАТ беше скочил над (48), но после пак спадна. В началто, първия месец имах и обриви по ръцете, колената и ходилата, но и те отминаха.Това са по важните неща. С всичко се свиква и се понася. Общо взето това е.

Поздрави и смело напред!
« Последна редакция: Септември 16, 2007, 09:49:29 от niki »

Неактивен nevron

• Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 700
  • хепатит "С"
    • Профил
    • metalni-vrati.net
« Отговор #3 -: Септември 16, 2007, 20:45:37 »
     Zdravei i ot men, Niki!
     Radvam se, 4e si zapo4nal le4enie, 4e si sprql s drogata, i 4e ni zarejda6 s tolkova mnogo optimizam. I az imax sa6tiq problem, no ne yspqx da se spravq s nego v bg. Trqbva6e da zamina za ispaniq, (ne v komyna, za 6tastie) a pri poznati, no vse pak yspqx. Sega vse o6te sam tyk, imam seriozna vrazka s izgledi da sazdadem semeistvo i da imame deca. Az sa6to sam bolna ot xepatit C, i sa6to predpolagam, 4e sam se zarazila predi okolo 7-8 godini. V momenta opitvam da se dobera do le4enie, no vse o6te mi se pravqt izsledvaniqta, dori neznam kakav genotip e. Na 10/10/07 god. 6te poly4a rezyltatite ot analizite mi. iskreno se nadqvam da e nai-lekiq tip i v nai-skoro vreme da se podloja na le4enie. Blagodarim ti ot sarce. e, 6te si pi6em pak. Nadqvam se skoro da imame i 4at, v koito da mojem i da se sre6tame on-ine, taka da se kaje.
     Yspex, kasmet i zdrave ti pojelavam.
     Tova e ot men za sega.
"...Не се надявам на нищо.
Не се страхувам от нищо.
Свободен съм!..."

Nikos Kazandzakis
www.metalni-vrati.net

Неактивен zizi

• Немедицинско лице
  • Публикации: 68
    • Профил
« Отговор #4 -: Септември 16, 2007, 21:57:00 »

Здравей Ники и добре дошъл във форума :)

Много се радвам че си започнал лечение и дано да си успял да пребориш болестта.
Аз преди 2 седмици завърших лечението и както виждам с теб имаме идентични резултати от всякакъв вид изследвания. Генотип 3 съм, количество на вируса 262 000, по време на лечението също имах леко раздвижване на ензимите в референтни граници- незнам това дали е нормално,на теб какво ти обясниха лекарите. Би ли споделил, ако не те затруднява разбира се при теб нормални ли бяха стойностите на АСАТ,АЛАТ преди лечението, по време на лечението как се движат(предполагам че си ги проследяваш поне на месец) и в момента какви са. Питам защото аз все си мисля че нормално трябва да падат под 20 а на мен още не са ми паднали и този въпрос си ме вълнува доста.
И още един последен въпрос,правиха ли ти биопсия и какви са ти резултатите от нея.
Пожелавам ти последния месец от лечението да мине най-леко, при мен беше така, почти бях забравила че съм на лечение.

Поздрави и успех с лечението ;)

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5566
    • Профил
    • My Home Page
« Отговор #5 -: Септември 17, 2007, 08:40:15 »
Здравей и от мен, Ники!
Благодаря, че реши да споделиш опита си от лечението във форума. Ще е много полезен на всички тук, защото все още са малко хората във форума, преминали през интерфероново лечение.
Поздравления за това, че си се преборил с наркотиците!
Мисля, че и много малко ти остава, за да разчистиш напълно последиците от този период, като се пребориш и с хепатита.
Пожелавам ти успех със завършването на лечението и не забравяй да ни държиш в течение какво се случва с изследванията!

Поздрави,
Радо
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен niki

• Профил
« Отговор #6 -: Септември 17, 2007, 14:28:12 »
Здравейте отново!
Благодаря на всички за приветствията, пожеланията и оптимизма! Много сте мили! Желая ви здраве и щастие от сърце - всеки един го заслужава! 

nevron, мога да ти кажа само ПОЗДРАВЛЕНИЯ! Не познавах човек като мен, който толкова години да е успял да удържи и с чиста съвест да каже че не е зависим и това вече е зад гърба му! Ти си изключително силен човек и можеш да постигнеш невероятни неща! Стискам палци резултатите да са възможно най-благоприятни за теб и в най-близко бъдеще всичко това да бъде зад гърба ти! Това че имаш любим човек до себе си, който те разбира и подкрепя е страхотно и изключително важно за теб в този момент. Аз също имам такъв човек до себе си за който бих направил всичко на света! Не забравяй никога че по-страшния проблем си го решила! Много хора които не успяха да се измъкнат сега нямат нашия шанс да се борим, просто защото не са между живите.

zizi, много се радвам че всичко е минало добре при теб ( до  колкото е възможно ) и лечението е зад теб. Пожелавам ти отлични резултати на 6-тия месец след него! Относно стойностите на ензимите ми, преди лечение те изглеждаха така : АсАТ - 18 ; АлАТ - 21 ; Гама-GT - 26. Тоест тъй наречените "нормални аминотрансферази". На втората седмица, осезаемо скочиха, но в реф. граници : АсАТ - 29,9 ; АлАТ - 41,1 ; Гама-GT - 34,6. На 4-тата седмица бяха продължили да се покачват но само АлАТ беше над реф. граници : АсАТ - 32 ; АлАТ - 49 ; Гама-GT - 38,2. След 4-тата седмица стойностите започнаха да спадат ( но вече ги правих през 1 месец, а не през 2 седмици ). Последните ми изследвания са : АсАТ - 20,8 ; АлАТ - 21,5 ; Гама-GT - 32,2. След около седмица ще правя пак и ще редактирам поста като ги добавя. Коментара на лекарите беше, че това е реакция на интерферона. От друг твой пост разбрах че се притесняваш за това че твойте не спадат под 20. Сигурно ти е известно че и при някои здрави хора ( разбирай не страдащи от чернодробни заболявания ) нормалните нива на тези ензими са над 20. Според мен нямаш основания за тревога относно ензимите ти , тъй като са в границите! При всеки здрав човек тези стойности са различни и варират. Ето например моя случай е минимален , до умерен хепатит С със степен на фиброза Ф2 ( определена чрез биопсия ) и "нормални аминотрансферази". Както се вижда нормалните ензими не са пречили на равитието на болестта и лечение се налага. Затова мисля че за теб сега най-важното е какъв ще е отговора на организма ти след 6 месеца, и както казах в началото, пожелавам ти отлични резултати на 6-тия месец след него!
Ще можеш ли да споделиш, тази отпадналост и липса на сила причинена от терапията отшумява ли при теб? При мен това ми оказва най-голямо влияние и с нетърпение чакам идването на свежи сили! Предстои ми и магистратура от този месец и незная как ще се прадставя и там, разбира се ще се боря и ще направя всичко по силите си!

Радо, сега имам възможност да изкажа почитания към теб и всеки който е спомогнал за това което си създал и вдъхнал - един изключително нужен форум и по-важното - много кураж и надежда за хората с този проблем. Поздравявам те и за личния успех с успешно очистване от вируса! Това е страхотно и на мен, както и на много други вдъхна сили за да продължим напред.

:)
Ники

Неактивен Емануил Денков

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 352
  • хепB
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
« Отговор #7 -: Септември 17, 2007, 20:05:28 »
 Здравей Ники и от мене! Поздравления за преборването с зависимостта! :) Наистина човек трябва да е много силен да постигне такъв успех и искрено се радвам на такива хора, чел съм и съм чувал колко е тежък периода при абстиненцията при хероина. Аз например колко съм безволев мога да кажа как след само 1,5 година пушач ми трябваха 5 месеца за да мога да откажа цигарите и вече от 4 месеца не пуша. Но само Бог ми е свидетел колко ми е трудно да не запаля цигара отново тези дни.....

Пожелавам ти да се изчистиш и от вируса на хепатит С напълно и този период да ти остане като един далечен спомен....

поздрави Емо!

Неактивен zizi

• Немедицинско лице
  • Публикации: 68
    • Профил
« Отговор #8 -: Септември 17, 2007, 20:53:48 »

Здравей Ники,
много ти благодаря за отговора и успокоението,значи не трябва да се безпокоя толкова, но бях задала въпрос на лекар онлайн в Хепасист дали това с повишаването на ензимите е нормално по време на лечение и от там ми отговориха че е възможно да съм развила резистентност към интерферона, а моята лекуваща лекарка не съм я питала затова защото тя все няма време да обяснява. Виждам че въпреки повишаването на ензимите ти на третия месец си бил чист и това много ме успокои (аз не съм си правила изследване на третия месец) .
Относно умората, при мен отшумя още по време на лечението,към последния месец, но мързела продължава да ме мъчи :) петият месец  беще най-кошмарен за мен тогава имах ужасна аритмия, загубих всякъкъв апетит и имах период в който слабеех с по 1 килограм на ден, от там нататък състоянието ми се подобри дотолкова, че се чувствах добре както сега, тоест напълно нормално.
Тази слабост най вероятно се дължи на драстичната загуба на мускулна маса. По време на лечението аз като клекна за нещо, било то и да си завържа обувката после сама със собствените си сили не можех да се изправя все трябваше някой да ми помага. Като спреш интерферона всичко много бързо се възстановява и много бързо се забравя какво е било както ще се увериш след месец ;)

Поздрави и късмет :)

Неактивен Stefan

• Степен на активност - Студент
  • Публикации: 175
    • Профил
« Отговор #9 -: Септември 18, 2007, 00:19:05 »
Zdrasti Niki,

i az sum s podobna istoria kato tvoita, samo che dnes prikluchuh napalno s lekarstvata :)

Nakraia na lechenieto se chuvstvam dosta izstoshten i sum otslabnal znachitelno. za tova dali umorata minava shte ti kaja sled niakolko dni - sedmica. i az predpolagam che umorata e svarzana hem sas samite lekarstva no i s tva che gubia teglo, muskuli i ne se hrania pravilno. pochti sum siguren che tova shte se promeni sled spiraneto na lekarstvata i vazvrashtaneto na apetita....

Pozdravi
Stefan

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #10 -: Септември 18, 2007, 17:17:22 »
Здравей Ники!Не бях влизал във форума два дни и сега прочетох отговора ти на моя въпрос,за което ти благодаря най-сърдечно.А между другото ти кой генотип си и колко време се лекува,след шестия месец подновиха ли ти протоколите или не се налагаше продължение на лечението.Казваш също ,че процедурата по чакането може да се ускори.Какво имаш предвид ?

Неактивен niki

• Профил
« Отговор #11 -: Септември 18, 2007, 19:41:51 »
vmaneff, радвам се че мога да помогна на някой, макар и само с информация! Ако прочетеш първия ми пост от тази тема, ще добиеш обща представа за състоянието ми. Най-общо : генотип 3, лечението ми ще трае 6 месеца, поради ранния вирусологичен отговор който съм постигнал ( при качествен PCR-тест направен на 3-тия месец от лечението РНК на вируса не се засича, теста е с обхват до 50 IU/ml, тоест няма 100% гаранция че съм изчистил вируса, но практиката е при това положение лечението да завърши на 6-тия месец ). Ако бях дал положителен резултат на PCR теста, опцията беше да се удължи терапията до 1 година. На 5-тия месец от началото на лечението щях  отново да подам протоколи в НЗОК за удължаване до 1 година. Тези неща ще ти бъдат подробно обяснени от лекуващия ти лекар, ако не го направи настоявай за това.
За процедурата по чакането, исках да кажа че критериите на НЗОК за отпускане на лекарства са неизвестни за мен. Познавам човек който е чакал около 6 месеца, чувал съм и за хора чакащи от година и половина. Тоест ти може да извадиш късмет и по-рано да почнеш лечение, пожелавам ти го!

:)
Ники

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #12 -: Септември 19, 2007, 20:10:22 »
Благодаря,стискам палци и на всички останали!

Неактивен Jina

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 389
    • Профил
« Отговор #13 -: Октомври 01, 2007, 17:03:47 »
Здравей Ники!С малко закъснение ти казавам "Добре дошъл!"  ;) и те поздравявам за това че си силен човек и че съвсем скоро свършваш леченито...За мен ВИЕ които сте минали през тези трудности сте истински герои  ;)
Аз съм също с хепатит С и чакам лечение,надявам се да не се чака много дълго.
Давай на всеки твой ден шанса да бъде най-добрият в живота ти!

Неактивен nevron

• Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 700
  • хепатит "С"
    • Профил
    • metalni-vrati.net
« Отговор #14 -: Октомври 11, 2007, 10:33:01 »
zdrasti pak. vijdam, 4e si on-line, ako re6i6 vlez vav foryma da polafim
"...Не се надявам на нищо.
Не се страхувам от нищо.
Свободен съм!..."

Nikos Kazandzakis
www.metalni-vrati.net

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007