Автор Тема:  Гледахте ли това? Изчистване на хепатит Б по метода на Иван Гарабитов  (Прочетена 16363 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен tedibon

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1341
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Интерферон
  • Резултати: Релапс на хепатита след лечение
  • Статус: Има близък с хепатит B
http://www.btv.bg/shows/tazi-sutrin/razgovori-gosti/story/645199831-S_pravilno_dishane_moje_da_smaknete_do_kilogram

По-конкретно,вярвате ли на изчистването на хепатит В,с метода Гарабитов?

Тедибон
« Последна редакция: Юни 16, 2010, 09:52:36 от Мариана Стефанова »
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5566
    • Профил
    • My Home Page
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
Сега гледам видеото, иначе преди време гледах първото им гостуване в bTV. Определено метода на Гарабитов е много впечатляващ и всеки с наднормено тегло трябва да му обърне внимание.
Но за хепатит Б не съм много убеден. Г-н Мутафов го слушах и тогава в първото гостуване какво обясни за своя хепатит Б. Той беше твърдо убеден, че е напълнял, защото се е разболял в казармата от хепатит Б. Това най-вероятно му го е обяснил някой лекар, който е искал да му даде някакво смислено обяснение за напълняването му. Черният му дроб е бил уголемен, и т.н., но кой е определил кое е било първо, черния дроб, или напълняването. И въз основа на какви данни и кой лекар е заключил, че той е напълнял защото има хроничен хепатит Б?
Лекарят, който е потвърдил излекуването от хепатит Б на г-н Мутафов, е д-р Румен Стоилов, специалист вътрешни болести в кардиологичната клиника на Първа градска болница „Свети Мина”. Веднага идват въпросите към него:
- какви изследвания за хепатит Б си е правил г-н Мутафов преди да започне хранене по метода "Гарабитов", може би по-скоро трябва да попитам "откога са последните му изследвания за хепатит Б преди лечението"
- как д-р Стоилов е констатирал излекуването на хепатит Б, защото ми се струва, че е направил само HBsAg изследване?
- д-р Стоилов пускал ли е HBsAg изследване преди започването на диетата?
- д-р Стоилов установил ли е HBsAg сeроконверсия, или само липса на HBsAg?
- правил ли е д-р Стоилов ПСР изследване за вирусния товар (преди и след започването на диетата)
- наблюдаван ли е г-н Мутафов в течение на поне 6 месеца след установяването на отрицателния HBsAg антиген?
Надявам се, че г-н Мутафов си е правил и биопсия, защото ако наистина има хроничен хепатит Б, това е много важно и в интерес на неговото собствено здраве!
Постиженията на тези мъже по отношение на отслабването и подобряване на здравословното им състояние е много впечатляващо! Но отново съм малко скептичен относно това как влияе един подобен метод върху изчистването на вируса на хепатит Б. Може би ако покажат достатъчно сериозни изследвания и ако г-н Мутафов посети хепатолог и т.н., то тогава мога да приема, че наистина е имал и такъв ефект.
Но искам да напомня, че г-н Гарабитов дори изобщо не твърди такова нещо, а това е конкретния случай на г-н Мутафов, при който има такъв допълнителен ефект, но според мен все още недоказан.

Поздрави,
Радо
« Последна редакция: Юни 16, 2010, 10:18:32 от Радослав Русинов »
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.

Неактивен anita

• Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2988
    • Профил
Изгледах видеото сега. Бях гледала първото предаване и бях много впечатлена от резултатите за отслабване. По повод напълняването и хепатита съм склонна да го повярвам, защото и при мен се получи същото.
По отношение на излекуването на хепатита съм много скептична.  За това, че са си подобрили здравословното състояние е нормално с намаляване на наднорменото тегло.

След като гледах първото предаване се порових в нета за повече и инфо и открих и доста негативни мнения. Естествено, че всеки метод действа различно на всеки и не при всички се получава.

Неактивен tita70

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 397
    • Профил
Хм,и аз съм се хващала на това хоро
с лечебното гладуване,че и няколко пъти
и ако бях изчистила вируса както ми гарантираха
сега нямаше да водя  :fight: с него!
За свалянето на килограми съм съгласна
за подобряване общото състояние на организма-да
но за такива сериозни заболявания трябват наистина
сериозни доказателства.
Закъснява истината,но винаги идва при нас!!!

Неактивен tedi

• Публикации: 1168
    • Профил
Дрън-дрън-та пляс!
Въопще не вярвам,и направо много ми писва всеки да плямпа на ляво и дясно как имал хепатит,който се изпарил ей тъй,като дим.Баси само ние тука ли сме прокълнатите да си влачиме тоя хепатит,да минаваме през какво ли не докато се докопаме до лечение,да си разбиеме нервите до краен предел,пък и в доста случай всичко да се окаже напразно!
И тоя ми намирисва на ала др.Емилова,само се чудят как да натрупат кинти на гърба на хората с проблеми!!
Ти муай нон стоп теста,сладка и кви ли не боклуци па после реви,че имаш здравословни проблеми,щото  тримката тези кила не са ги натрупали от ядене на домати от градината примерно!
Воля му е майката,защото и това е порок и пристрастяване.
Аз също съм гладувала лечебно,и бях при Емилова,да вкарах си ензимите в норма,свалих и репликацията,но това се дължеше на това,че не се тъпчех с разни боклуци и си починах там.
Как няма да има проблеми с дроба като е 300кила,ми то логично че със стопяването на килограмите,ще има подобрение,всеки знае че всичко се преработва от черния дроб.
Пу образувах си късни нерви.

Неактивен Buba

• Немедицинско лице
  • Публикации: 302
    • Профил
  • Резултати: Неуспешно
Теди защо така се палиш, тъкмо пишех поощрително мнение за този метод, но ти малко ме разколеба. Все пак ще си го публикувам
На първо гледане ми се стори много интересно, сега и аз се замислих, че качих много килограми, с които и до днес не мога да се преборя в периода който съвпада със зарязаването ми с хепатит както установих в последствие,   дали има връзка не знам, със сигурност обаче нещо с обмяната на веществата не ми е наред – без да съм сигурна кое е причината и кое следствието. От друга страна има толкова слаби хора с вируса на хепатит че едва ли напълняването е някакво доказано последствие. Харесва ми метода защото изисква минимум усилие – бих го пробвала,  и без това нищо не правя нито за килограмите нито за болестта си, освен дето седя и чакам да измислят революционно лекарство без интреферон.  Даже и сладкото не спрях, след филма за "горчивата истина" но сега го нагъвам с чувство за вина :)
Подишах 5 минути по този метод – може да си внушавам но се почувствах добре

Неактивен tedi

• Профил
Бубе,няма какво да се разколебаваш,казвай си спокойно мнението, всеки има право на него.

Неактивен sunshine

• Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 710
  • генотип 3
    • Профил
Това го гледах сутринта.
Ми, той този пич говори за хепатита си като за някакво извънземно от далечна планета, според мен въобще няма идея какво е Хепатит В и какво значи да се излекуваш, хех.

Лошото е, че ей такива същите ги плещят и повечето лекари!

Неактивен Buba

• Немедицинско лице
  • Публикации: 302
    • Профил
  • Резултати: Неуспешно
Теди, то е ясно че всеки има право на мнение, но размислих, че е много вероятно да си права – в тази връзка се сетих че няма  никакви новини  по темата на дамата с хепатит Б лекуваща се по метода на  д-р Михайлов.
Съншайн написах ти поздравление в темата ти, но виждам, че е изчезнало в небетието (чудно), затова пак да ти е честит отрицателния от тук!  :congrats:   
Иначе наистина мисля че дишането помага, но щеше да е по-добре ако не бях запалила цигарка след като хубаво се надишах...

Неактивен tedi

• Профил
Да,няма и да има достоверни вести от тази дама,защото според мен всичко е измискица на някой с развинтена фантазия.
Иначе за йогийско дишане съм съгласна,че е полезно и води само до добро!Не случайно йоги на по 80години изглеждат много по-добре от повечето градски 40годишни индивиди примерно!

Неактивен anita

• Профил
Аз по средата на лечението бях решила да ходя на йога, но нали нямах сили да се замъкна където и да било отложих за след края.

Неактивен anita

• Профил
Моля, модераторите да коригират заглавието на темата. Доколкото прочетох в биографията на Иван Гарабитов никъде на пише, че е лекар. Ето линк към сайта http://www.garabitov.bg/index.php?option=com_content&view=article&id=1&Itemid=58&lang=bg
« Последна редакция: Юни 16, 2010, 09:53:09 от Мариана Стефанова »

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5566
    • Профил
    • My Home Page
Мерси, Наси! 
Грешката е моя, вчера в една от информациите в интернет, на които попаднах пишеше, че е д-р Гарабитов, макар, че сега като гледам отново страниците, които съм чел, не го намирам, явно съм се объркал. :oops:
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.

Неактивен pamche

• Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 980
    • Профил
Аз също съм на мнението на Теди , много измамници има и всичките смучат от болните и нуждаещите се - живеят на гърба на човешкото нещастие , може да има 1% някаде дето да вършат работа ...ама иди го намери тоя % сред милионите мошенници .
Известен с това , че не е известен !

Неактивен kmk

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Ученик
  • **
  • Публикации: 32
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
Привет!
Макари и късно включил се в тази тема,мога само да добавя браво на г-н Мутафов,до колко се е излекувал не се знае,но щом при изследванията има някаъв резултал в положителна посока това е радващо. Другото което искам да кажа на някои от коментиралите по горе,че по времето когато г-н Мутафов се е заразил нормално е лекарите да не могат да коментират болеста,то до преди 8-10 години дума не се казваше за това вирусче, а къде е преди 17 години.

Аз се радвам за Камен и само мога да му пожелая успех!

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007