Вирусен хепатит - Обща дискусия > Моята история

Хпоничен хепатит Б

(1/7) > >>

Сиси:
Здравейте и от мен.
Доста съм объркана и искам да разкажа моята история.Разбрах,че съм с хепатит Б януари месец тази година.От кога го имам нямам представа.
От лекарите не получавам много информация за болестта. Ще се радвам да чуя и вашето мнение.
С хроничен вирусен хепатит б без делта агент.
Резултатите от януари са ми HBsAg-4544.96.HBsAg количествен тест-7698.82
HBc-total-9.38,HBeAg-0,62,anti-HBs-1.61,anti-Hbe-0,02,DNA-15799.ALAT-14,ASAT-18.
Изследвонията ми от септември месец са:HBsAg-5223,80.HBsAg-количествен тест-4829,80..
Репликацията я изчаквам.
Правиха ми биопсия и също изчаквам резултата.
Лапароскопия и еластрография също ми правиха.
Казаха ми че най-вероятно ще се лекувам,но дотам.
Аз искам да имам дете и не знам дали лечение сега няма да попречи.
Колко време ще бъде това лечение,какви са рисковите и още много въпроси който лекарите не ми дават информация. Неможе ли да се отложи лечението поне докато си имаме детенце.
Аз имам и хроничен гломерулонефрит и това което казаха лекарите е че хепатита го е провокирал.
Може би съм доста разпиляна в написаното,за което се извинявам,но съм доста объркана.Не знам дали точно тук трябваше да публикувам постта си.
Ще бъда благодарна да чуя и вашето  мнението.

anti-HBs:
Накратко най-важното. Ще се лекуваш най-вероятно доживот, НО това няма да ти попречи да имаш детенце и колкото искаш детенца - здрави и без хепатит Б. Ще имаш нормален живот, само ще пиеш едно хапче за всеки случай. Досадно е, но не е краят на света. Като гледам АСАТ и АЛАТ са ти перфектни, така че сигурно черният ти дроб си е в топ форма. Може и да не се наложи лечение, а само проследяване, но това ще го решат лекарите. Ако си от София, провери се и при Балабанска.

Сиси:
Благодаря за информацията.
А лекаря защо не ми казва,че лечението ще е до живот.И въобще защо не дават подробна информация за да сме по наясно.
Според вас има ли нужда от това лечение на този етап и може ли да се изчака.Не съм от София,но определено ако се наложи лечение,че направя още една консултация.
Мога ли да откажа лечение ако ми бъде назначено.

Сиси:
Мога ли аз да си купувам лекарствата ,ако се наложи без да се занимавам с протоколи и т.н.и защо трябва да се пият до живот.
Извинявам се за въпросите,но предвид оскъдната информация която получавам от лекарите се налага сама да се информирам.

hristo_gb:
Сиси, за разлика от хеп.Ц, Б-то все още няма ефикасно лечение, което да премахва напълно вируса, поне засега.
Тук обаче има 2 статии, които носят оптимизъм:
https://www.hepactive.org/news/napredk-v-opitite-da-se-izlekuva-khepatit-b-otdavna-prenebregnatiya-bich-za-milioni-khora
https://www.hepactive.org/news/lekarstvoto-sreschu-khepatit-v-na-kompaniyata-vir-gotovo-za-kombinirani-izpitvaniya-i-s
Засега има лекарство, доколкото знам без съществени странични ефекти, което го подтиска до неоткриваем и по този начин няма риск да се прехвърли хепатита към бъдещото детенце, което иначе е доста вероятно. Доктора ти не ти ги е казал, защото кандидатстването за лечението зависи от различни неща - дали е активен например и прочие. Предполагам, като ти излезе всичко ще ти кажат. Силвана не се включва напоследък, но знам какво ще ти каже - да се запишеш при Балабанска в Токуда и тя ще ти обясни всичко. Цените не знам какви са със и без протоколи, предполагам не е задължително да ги взимаш с протокол, стига да можеш да си позволиш постоянното закупуване на лекарството.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия