Вирусен хепатит - Обща дискусия > Моята история

Хпоничен хепатит Б

<< < (3/7) > >>

Сиси:
Когато резултата от биопсията излезе със сигурност ще имам доста въпроси към лекаря ми относно лечение ,рискове,плюсове,минуси и всичко което е задължително да знам като пациент.
Надявам се да ги получа ,а не да гадая.
Както преди 10год.когато имах проблеми с бъбреците и се лекувах почти 3год.ми казваше.
Винаги трябва да знаеш с какво те лекуват и какво ти правят лекарите.
И със сигурност ще направя консултация и  при Д- р Балабанска.

Velimira:
Здравей, Сиси, включвам се и аз защото имах същата дилема като теб до скоро, а и резултатите от изследванията ми са близки до твоите.
Имам детенце, което ще направи 4 год след две седмици. Родих без да знам, че имам хроничен Б, дори не съм я ваксинирала, но слава на Бог, тя не е заразена. Аз съм при Балабанска, но на тогавашния етап отказах лечение, защото исках и второ дете, а не съм привърженик на каквото и да е лечение по време на бременност.Почти 3 години мислихме с мъжа ми дали изобщо да имаме второ дете, но януари тази година решихме да рискуваме и ,живот и здраве, на края на другия месец трябва да се роди още една принцеса. Поддържах се с добавки преди да забременея, по време на бременността не пия нищо. Предстоят ми изследвания на края на този месец, за да видим как се движат нещата и да преценя дали детето трябва да му се сложи Хепатек (имуноглобулин). За мое огромно съжаление, ще се наложи да сложа ваксината, колкото и да не ми се иска. Но ако мога да спестя имуноглобулина, ще го направя. Настроена съм положително, че всичко ще е наред и очаквам с нетърпение второто си дете. С времето мислите ми се проясниха, страха от непознатия тогава вирус изчезна и сега приемам нещата много по-спокойно. Объркването го няма, знам какво искам и съм убедена, че рано или късно ще се намери решение и на този проблем. Стискам ти палци и действай по интуиция... при мен се оказва най-добрият съветник засега...

Сиси:
Много ти благодаря за всичко написано.
И аз клоня към това първо да имаме детенце и после ако се наложи лечение.
Определено и на мен не ми се иска да пия лекарства.
Ти при Д-р Балабанска ли си?
Биопсия правена ли ти е.
На мен ми правиха защото искат да ми назначават лечение,при положение,че никак,ама никак не съм сигурна,че ще го приема.
Тези добавки предполагам лекуващият ти лекар ги е изписал.
А относно това че чакате второ детенце :) прекрасна новина :)

Сиси:
Здравейте отново.
Днес си взех резултатите от биопсията и те са F1,A1.
Репликацията ми е 7000 и отново настояват за лечение.
Януари ми беше 15799.
Да има някакво минимално увреждане,но защо веднага хапчета.
Днес дори пойскаха да им оставя документите за подготвяне на протокол,но аз не го направих.
Не разбирам какво е това бързане да се вържа за лекарства ,който до колкото разбрах се пият до живот.
Не знам как се е намалила репликацията,но се радвам разбира се :) Единственото което съм взимала е брашно от бял трън.
Нищо друго.
Дали това е повлияло по някакъв начин не знам.
Както и количественото измерване на HBsAg -4829.е на долу.Януари беше над 7000.
Ще бъда благодарни за вашите мнения и коментари.

Сиси:
Далеч съм от мисълта,че белият трън може да изчисти вируса,но те и хапчетата просто го подтискат.
Ако мога да задържа така нещата с времето,какво налага това безумно бързане.
През месец в болница.
Дори днес не ми казаха,че това са лекарства който се пият постоянно за да се държи вируса под контрол.Явно това ще се съобщи като почна да ги пия.
Какво спестяват лекарите и защо не искат да сме информирани.
При всички положения лечение ще откажа на този етап.
Не искам по време на бременност да пия лекарства,ако не го налага на 100%.
И вече като казах за пореден път плануваме бременност (какви са рисковете)и отговора еми като дойдеш другия месец пак ще коментираме.
Какво е това.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия