Вирусен хепатит - Обща дискусия > Моята история

Хепатит Б и ваксини за Ковид

(1/1)

dodi:
Здравейте, с хепатит Б съм и се лекувам с Тенофовир. Искам да попитам някой запознат ли е, дали е хубаво да се ваксинираме и с коя ваксина е препоръчително, за тези хора, които имат хронични чернодробни заболявания. Тъй като личния лекар не е запознат и не може да ме насочи.

anti-HBs:
Аз си сложих АстраЗенека, въпреки, че нямат проучвания за чернодробни заболявания. Но като цяло нямат отношение към черния дроб и трите ваксини, които се предлагат в момента. За по-голямо спокойствие, слагайте иРНК ваксини, въпреки, че според мен при всички ваксини има еднакъв риск от тромби + тромбоцитопения (почти нулев). След 2 седмици ми е втората доза, ще я сложа без да се притеснявам.

dodi:
Имахте ли някакви странични реакции, изследване на чернодробните ензими правихте ли?

anti-HBs:
Имах тежка треска с 38 градуса температура - тракаха ми зъбите буквално. До около 30 часа след ваксината - силна умора, отпадналост, главоболие, болки в тялото. После всичко по старому. Правих си рутинни изследвания някъде 10 дена след ваксината - леко покачен АЛАТ, ама той на мен винаги ми е така - варира между 40 и 60.

Навигация

[0] Списък на темите

Премини на пълна версия