Вирусен хепатит - Обща дискусия > Моята история

Тенофовир !!!

(1/3) > >>

izabel:
Здравейте !От 8г съм на Тенофовир и винаги съм била с резултат ,че вируса не се открива .Но днес като отидох да си взема ПСР вече се открива 18ИУ/мл или 1.26 лог ИУ/мл.Мога ли да питам някой ,който знае дали това е вече резистентност или е нормално да се случва понякога ?Когато попитах лекуващия ми лекар ,тя ми се спона и каза е ти имаш вирус ,какво искаш !И да добава ,че нямам пропуск на нито едно хапче ,пила съм ги постоянно .Благодаря ,ще се радвам някой да ми отговори дали това е нормално .

anti-HBs:
Мисля, че е нещо нормално. Просто напоследък PCR-ите ги правят по-чувствителни. Най-вероятно и преди е имало подобни стойности, но е попадало в “не се открива”. Мисля, че не е притеснително.

izabel:
Здравейте !От 8г съм на Тенофовир и винаги съм била с резултат ,че вируса не се открива .Но днес като отидох да си взема ПСР вече се открива 18IU/ml или 1.26 log IU/ml.Мога ли да питам някой ,който знае дали това е вече резистентност или е нормално да се случва понякога ?Когато попитах лекуващия ми лекар ,тя ми се спона и каза е ти имаш вирус ,какво искаш !И да добава ,че нямам пропуск на нито едно хапче ,пила съм ги постоянно .Благодаря ,ще се радвам някой да ми отговори дали това е нормално .

Силвана Лесидренска:
Не се притеснявай, случва се.
Нека уточним нещо -  вирусът е винаги там, просто пср методиката не може да изчисли дали е 0 или 2 копия, затова долната граница на изследванията е 10 (зависи от апарата и методиката, някой мерят до 5 или 15). Понякога се случва да се покачи малко над долната граница и тогава тестът го засича. Следващият път ще е негативен.

izabel:
Много благодаря !Успокой ме ,а може и на деуги да се е случвало сега и те ще са по- спокойни !

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия