Не-вирусен хепатит > Автоимунен хепатит

Дали тук има някой с подобен проблем

<< < (6/8) > >>

tetibulka:
Урсофалка се изписва и при първична билиарна цироза, и при фиброза.
Това го четох в една листовка в нета на английски.
Дани

veli:
Благодария Дани,
задавам си този въприс защото в самото начало доц.Антонов ми го изписа със следните думи "ще пиеш това лекарство 3м и то ще е като тест ако след тези месеци трансаминазите ти влязат в норма значи нямаш автоимунен хепатит" моето уважение към доцента но ми прозвуча малко несериозно но и във ВВМИ също ми казаха да не го спирам след като ми уточниха диагнозата и го пия вече год. и половина

Elle:
Вели, здравей! Теди е права, урзофалка го изписват при първична билиарна цироза. Тя се получава в резултат на хроничен автоимунен хепатит. Това е диагнозата, която винаги се поставя, независимо дали имаш ясно изразена цироза или не,защото заболяването е прогресиращо и нелечимо.По думите на моята гастроентероложка аз също нямам ясно изразена цироза, но съм с тази диагноза. Твоите симптоми са също както при мен миналата година, когато ми откриха заболяването. Тогава бях в пик на болестта и ме взеха веднага в болница.Предполагам, че и ти ще останеш за около седмица, но лечението ще започне реално вкъщи.Според мен се е стигнало до това състояние, защото са ти прекъснали лечението.При мен лечението беше същото така бавно и трудно- пих в продължение на половин година кортизон, имуран и урзофалк и нямаше никакъв резултат.В същото време страничните ефекти направо ми разказваха играта-боляха ме костите, капеше ми косата, беше ми лошо и спях по 17-18 часа от изтощение :bored: Но гастроентероложката ми каза: няма да спираме лечението за нищо на света, ако трябва ще жертваме косата, но черния дроб е по-важен... Много трудно започнаха да се нормализират чернодробните изследвания,направо не вярвах, че някога ще се получи, но накарая и това стана. Лекарствата се приемат добре при почти всички болни, само дето е много бавен този процес и си има своята цена. Засега е най-правилното да ти се направи нова биопсия, за да се види сегашното положение на черния дроб и да се преценят дозите, с които ще започнеш.Мисля, че е наложително да пиеш всичко, което и аз взимам.Кортизона служи, за да убива антителата, които имунната ти система произвежда и те рушат черния ти дроб. Имурана потиска имунната система, за да не произвежда антитела, а урзофалка лекува черния дроб. Той е лекарството за цял живот, няма да го спреш никога, дори и при трайна ремисия. Предполагам, че са ти казали за диетата, тя е важна и също се спразва до края на живота. Просто не трябва да губиш кураж, всичко ще се оправи, но трябва търпение. За сърбежите също има лекарство, казва се холистерамин(познато е и като квестран), но го няма в България. Сигурно ще ти го изпишат и аз ще ти обясня къде и как да го търсиш. Не се сещам засега друго, горе главата има светлина в тунела и ще я видиш, само  търпение трябва.болестта е лоша, но не е смъртна присъда, има измъкване и от нея :good

Elle:
Написах ти имейл, защото тук нещо не мога да изпратя лично съобщение, не знам защо... :write:

veli:
Здравейте отново от мен,
не съм писала от доста време но минах през период в който много не ми се говорише дано ме разбирате
а като цяло при мен нещата не са се променили кой знае колко.От януари съм на именосупресори отново за сега ги понасям по-добре от първия
опит миналата година.Трансаминазите ми са все така високи но какво да се прави добре ,че поне от около месец не съм толкова много
отпаднала.Това е от мен за сега
Поздрави на всички и не съм ви забравила !

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия