Автор Тема:  Борба с хепатит Б чрез алтернативни лечения  (Прочетена 2031 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен anti-HBs

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Кандидат-студент
  • Публикации: 98
    • Профил
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: В момента съм на лечениe
  • Статус: Хроничен хепатит B
Re: Борба с хепатит Б чрез алтернативни лечения
« Отговор #30 -: Март 03, 2021, 23:58:08 »
Благодаря много за съвета.

“Прясно” COVID-19 ваксиниран съм - ще изчакам втората доза да мине и тогава ще си играя с имуномодулатори. Тогава ще пусна и още един количествен HBsAg да видя как върви.

Неактивен positivevibes

• Немедицинско лице
  • Публикации: 57
    • Профил
  • Вид лечение: Алтернативно
« Отговор #31 -: Април 20, 2021, 23:05:34 »
Здравейте на всички, които следят моята история. Вчера ми беше часът за кръвни и за ултразвук, а часът ми със специалист е след около 3 седмици, когато ще обсъдим резултатите. Споделила съм за носителството си на не повече от 4-5 човека и нямах търпение да споделя и с вас.
На ултразвука ми казаха, че всичко изглежда нормално  :girl_in_love:, но нямат право да изпадат в подробности.  Надявам се да няма изненади, когато обсъждам със специалиста, но ако имаше нещо тревожно предполагам щяха да ми кажат.
За кръвните ми съм много щастлива отностно АЛАТ И АСАТ - от години не съм ги виждала толкова ниски. Алата ми е 30  :dance:(последно февруари беше около 47), а Асата ми е 25 (беше около 35). За моите кг лекарите казват, че очакват чернодробните ми да са около 19, но все пак съм с чернодробно заболяване, така че реалистично аз съм много доволна и с 30 на този етап.
Не видях резултати за товара, което е важно също, но не знам дали не е изследван или още не бяха готови. Ще питам и ще пиша отново.
Изненадващо е за HbsAg quantitative, че края на януари тук в чужбина ми беше около 4700 и всъщност ми пуснаха двойни изследвания поради объркване в системата и с една и съща кръв резултатите бяха 4700 и 5500, което според мен е голяма разлика. Също така след около седмица при изследване в България бяха 980 и 2 седмици по-късно 580. А сега тук в чужбина ми е 3800. Не знам на кои резултати да вярвам - дали са спаднали според тези в чужбина или са се качили според тези в България. Но сякаш сега като си гледам някои изследвания и от преди е имало голяма разлика - важното е че според изследванията тук има спад, както и според изследвянията в Бг също има такъв. Изследваната единица е една и съща, но явно има някаква разлика в лабораториите.
Все още не съм сероконвъртнала за съжаление, но си давам време и вярвам, че и това ще стане. От това, което съм изчела след флеър с минаване на времето е все голям процентът на сероконвърсия и има голям шанс до около година и половина след флеър да се сероконвъртне. При мен са минали около 8 месеца и всички показатели продължават да спадат. И преди се чудех дали първо ставаш еAg негативен и изграждаш антитела и след това спадат чернодробните или първо спадат чернодробните и тогава изграждаш антитела.
Обикновено един от показателите за терапия е алат поне два пъти над норма, моят в момента е в норма, така че се надявам лекарят ми да не продължи да настоява за терапия, а да се съгласи, че моите методи явно помагат дори и бавно. Все още не смея да се зарадвам, защото и товара е изключително важен и се надявам и той да е спаднал. Всъщност до голяма степен се надявам да има подобрение, защото лекарят ми понамекна, че ако продължавам да си намирам причина да не започна терапия, а той продължи да препоръчва, то ще редуцираме прегледите (един вид няма какво да продължаваме до безкрай - той да настоява, а аз да отказвам), но за мен и на около 6 месеца е ок. Последният път му казах, че според мен няма голям спад в показателите, защото имах Ковид, което вярвам, че е реална причина и трябва да се вземе под внимание. Вече смених един специалист и явно оставям впечатление, че съм труден пациент, но разчитам на упоритостта си в това да следвам алтернативни методи, а и като пациент мисля, че имам право да взема това решение.
Продължавам със здравословните навици, както и с приема основно на лецитин и филантус, както и л-глутамин и котешки нокът (добавени от март). По веднъж дневно вземам и силимарин и рейши - гъбите свършват скоро и ще направя пауза и с тях. Витамин Д, Ц и Б също си продължавам ежедневно.
С риск да ме помислите за луда - аз вярвам в зодии и че има неща, които са ни заложени да се случат и т.н. И така, наскоро случайно реших да си направя хороскоп при астролог, който каза, че не вижда при мен да е заложено лечение с медикаменти, а по-скоро алтернативни лечения чрез билки, медитации и т.н - неща, които правя, но не му бях споделила. И така това ме обнадежди доста. Естествено ще си следя показателите и ако има нужда ще започна терапия, а няма да се доверя на астролог на 100%, но е приятно да чуеш, че пътят по който си поел изглежда като правилния.  :love5:
« Последна редакция: Април 20, 2021, 23:11:16 от positivevibes »

Неактивен positivevibes

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #32 -: Април 21, 2021, 11:39:52 »
Питах и за вирусния товар - пропуснали са да го включат в резултатите, които ми пратиха, но изпратиха всичко на ново. Края на януари товара ми беше малко под 3 милиона... а сега  :yahoo: е 93 325  :girl_in_love: За мен това е много добър спад и щом за 12 седмици е спаднал толкова се надявам, че в скоро време ще падне още повече и мисля, че под 2000 ще има възможност за сероконвъртване. :party:
Ще чакам сега след около 3 седмици да се чуя с доктора си и да видя какво е неговото мнение. Иска ми се да забременявам вече, но високите нива на вируса ме притесняваха, както и това, че е активен. Но сега въпреки, че все още съм е+ то поне се наблюдава спад, така че мисля, че не е толкова зле положението вече.

Неактивен Лени

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 16
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
« Отговор #33 -: Април 21, 2021, 22:54:55 »
Много хубаво,че имаш такива резултати.Пожелава ти да стават все по-добри.Все още нямаш 30г и имаш шанс за изчистване.
По твоя препоръка аз също започнах да пия соев лецетин.Пия по 2 капсули на ден,но никъде не открих схема и искам информация,ако е възможно.
Колко продължително може да се пие,без да се прекъсва.( моят фиброскан е 6.1РК).
След месец ми свършва куса с Биозин и ще се консултирам с Балабанска за Филантус.

Неактивен positivevibes

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #34 -: Април 23, 2021, 00:32:49 »
Благодаря, Лени! Аз приемам соев лецитин от януари 2020, почти без прекъсване и по препоръки на други мнения тук от март тази година приемам и Л-глутамин, тъй като имат сходна роля.
Аз приемам по 2 таблетки лецитин на ден, което е 2400 мг, а дори на кутията препоръчват по 3 или 3600 мг. В началото се опитвах по 3, но ми се насъбраха и доста добавки и си останах с 2.
От това, което съм прочела, останах с впечатление, че лецитина е нещо, което е добре да се приема като добавка постоянно, особено ако не се приема месо, а и като цяло добавката има различен състав. При условие, че подпомага сформиране на здрави клетки, а черния ни дроб води или е водил битка с вирус, то мисля, че имаме нужда от лецитина и няма да ни навреди. Дори може да се дава и при бременни. Също така бях чела, че чернодробните клетки се обновяват напълно (или нещо подобно беше)  за 18 месеца, така че защо да не им помогнем с “качествен материал”.

Неактивен Лени

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 16
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
« Отговор #35 -: Април 23, 2021, 22:31:27 »
Благодаря!
Мисля,че за добра имунна система освен качествена храна трябва и стабилна нервна система.Хубавите преживявания и емоции са важни за имунната ни система.Това го знам и от личен опит.Наслаждавай се на младоста и живота.Всеки миг е значим.????????????????

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007