Автор Тема:  Zdraveite i ot men  (Прочетена 11422 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен mihail73rs

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 6
    • Профил
  • Вид лечение: Алтернативно
  • Резултати: В момента съм на лечениe
  • Статус: Хроничен хепатит B
Zdraveite i ot men
« -: Април 18, 2015, 13:23:36 »
Здравейте и от мен,
няма да се впускам в подробни обяснения кога и как и т.н. съм се заразил със хепатит но от 2 години съм диагностиран със хроничен хепатит Б.
Никога не съм имал някакви оплаквания имам предвид здравословни-дори и в момента се чувствам отлично.
От самото начало съм на лечение със Виреад,вече почти 2 години.
Само да вметна че и съпругата ми и тя е диагностирана със същия Б хепатит.
Преди време се преместихме да живеем в Англия и от тукашната здравна каса ни дават Виреад без никакви проблеми.
На всеки 6 месеца отиваме на кръвни изследвания и след теста ни дават хапчета за 6 месеца напред и така до следващия термин.
Съпругата ми отначало от Бг беше на Себиво ,но като се преместихме оттук я пренасочиха към Виреад.
Докато траеше процедурата по преместването ни в Англия взимахме медикаменти от двете страни и поради това имаме 4кутии Себиво и 4кутии Виреад в повече.Проблема е че са във Англия.
Ако мога да бъда полезен със хапчета на някой.Предстои ни прибиране във България месец май ,може да донеса някои от тях.
Ако има желаещи моля да се свържат с мен на лично.
Толкова от мен засега
Поздрави от мен и лек ден на Всички

Неактивен Силвана Лесидренска

• Global moderator
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 3023
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: Повторно лечение
Re: Zdraveite i ot men
« Отговор #1 -: Април 18, 2015, 18:06:17 »
Здравей Михаил,

радвам се, че имате шанса да се лекувате в Англия. Като чета колко гладко минава процедурата по получаване на лекарствата.. :)
В България от 3 м. има огромен проблем с наличността на Виреад, можеш да прочетеш повече по темата тук:

http://www.hepactive.org/blog/correspondence_with_institutions_on_missing_Viread
http://www.hepactive.org/blog/Hepactive_alarms_institution_about_reexport_Viread

В момента раздавам от моя Виреад (аз съм също с хепатит В) на пациенти в цялата страна, които не могат да си го намерят. Една дама от Варна ни дари наскоро, но в общи линии това количество е недостатъчно да покрие нуждите на пациентите, които се свързват с нас.

Ако решиш да да дариш тези опаковки в полза на пациентите, помощта ти ще е от огромно значение за нас и тях.  За съжаление не сме в състояние да ти ги заплатим.

Неактивен mihail73rs

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #2 -: Април 19, 2015, 12:33:21 »
здравейте отново,
при следващото ми идване /17.05.15/ ще донеса 2 опаковки Виреад и 2 Себиво и ще ви ги даря за раздаване на нуждаещи се от него.Ще си оставя да имам резерва и аз /все пак и аз съм на лечение/
Ако има желаещи да си закупят на 1/3 от цената ще съм доволен и аз понеже идванията ми до БГ все пак струват пари а и искам да направя дарение на една болница във Варна която ми помагаше когато ми беше нужно.

.
До Силвана лично:
пратете ми на лично съобщение ваш телефон да ви се обадя като си дойда да уговорим предаването на хапчетата

Поздрави и лек ден

Неактивен Bek

• Немедицинско лице
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
« Отговор #3 -: Април 19, 2015, 20:55:05 »
Здравеи.Аз също съм на Виреад и ще ти бъда благодарен ако мога да си закупя част от препарат.0878790422 това е телефона ми звъни ми да се раберем

Неактивен mihail73rs

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #4 -: Април 25, 2015, 17:50:03 »
до всички които искат да си закупят Виреад или Себиво от мен
на 17 май се прибирам за две седмици и ще се свържа със тези които са ми пратили на лично съобщение телефони за контакт
Цена на Себиво 788.66 при мен 270лв за кутия имам 3бр.
Цена на Виреад 587.76 при мен 200лв за кутия имам 3бр.

Надявам се че на 1/3 от цената е справедливо ,така например ако двама или трима направят партия ще им излезе по ефтино от Турция или Румъния.
Защото както казах искам да направя едно дарение.
А също така и ще даря на Силвана която надявам се ще помага на нуждаещи се

Поздрави от мен и лек ден

Неактивен izabel

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Кандидат-студент
  • Публикации: 70
    • Профил
« Отговор #5 -: Април 25, 2015, 22:31:48 »
Здр за мен да търгуваш с нещо което си получил безплатно е безобразие и печелбарщина ,но ти си знаеш ,само да ти кажа ,че не би трябвало да искаш пари а да даряваш ......

Неактивен emo_t

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Ученик
  • **
  • Публикации: 36
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Недиагностициран/а
« Отговор #6 -: Април 26, 2015, 06:14:58 »
Мишо,
аз ти предлагам сделка - даряваш и тези общо 6 опаковки на сдружението (даваш ги на Силвана с една дума) и публикуваш сметка, по която искаш да се направи дарението. Аз пък публикувам бордерото, че по сметката са преведени 1410 лв от твое име. Оригинала на платежното ти го пращам на посочен от теб адрес, за да си го приложиш към данъчната декларация и да ползваш опцията за намаляване на данъка.
Мисля, че ще си доволен.

Неактивен mihail73rs

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #7 -: Май 02, 2015, 16:03:31 »
Здр за мен да търгуваш с нещо което си получил безплатно е безобразие и печелбарщина ,но ти си знаеш ,само да ти кажа ,че не би трябвало да искаш пари а да даряваш ......

"Не съди човек без да знаеш положението му" са казали хората.
Да наистина съм ги получил безплатно ,дали от английска страна ,дали от българска забравих вече, но дори БЕЗПЛАТНОТО ИМ ПРИДОБИВАНЕ ЗА МЕНЕ СТРУВАшЕ ПАРИ.
Я сега да видим на всеки три месеца да пътуваш ое Англия до България дали е безплатно а?Защо никий не ми ДАРИ поне един билет за самолета а?
Знаех че ще има и такива коментари/все пак сме българи нали?/ ---това беше една от  причините да напусна България.

Неактивен mihail73rs

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #8 -: Май 02, 2015, 16:11:07 »
Мишо,
аз ти предлагам сделка - даряваш и тези общо 6 опаковки на сдружението (даваш ги на Силвана с една дума) и публикуваш сметка, по която искаш да се направи дарението. Аз пък публикувам бордерото, че по сметката са преведени 1410 лв от твое име. Оригинала на платежното ти го пращам на посочен от теб адрес, за да си го приложиш към данъчната декларация и да ползваш опцията за намаляване на данъка.
Мисля, че ще си доволен.

Здравей ,не го познавам този Мишо за който говориш,
 имам само 4 бр.Виреад и 4 Себиво
ще попитам за банковата сметка на клиниката
иначе не мога да ползвам данъчно облекчение от това, а дали ще остана доволен времето ще покаже

Лек ден на Всички

Неактивен preslav1980

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 265
    • Профил
  • Вид лечение: Софосбувир
  • Статус: Хроничен хепатит C
« Отговор #9 -: Май 02, 2015, 17:42:23 »
И аз не мога да разбера да искаш пари за лекарства като не ти трябват.

Не е ли по хуманно, човешко и блажено да дариш на хора който имат нужда от него.

Хубаво си дал пари за самолетни билети и ся да земем да избием някой лев.

Направо ги продай с 200% надценка и дори ще си на печалба.

Не те разбирам човече. Всеки дава пари за транспорт, изследвания и какво ли не свързано с тази болест.

Аз лично никога няма да си позволя да изкарвам пари от лекарства, получени безплатно независимо какво ми е коствало да ги получа.

Не е коректно, не е правилно камо ли морално. Нямам какво да кажа на такъв човек.

Аз лично върнах лекарства за 10 000лв. За да ги занеса дадох 150лв за транспорт - а да и баничка в София.

Не е куул такова мислене  и то от човек солидарен към болестта.  :oops:

ПС: Ние в България така мислим. В Англия незнам как е!!!
« Последна редакция: Май 02, 2015, 17:52:15 от preslav1980 »

Неактивен mihail73rs

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #10 -: Май 02, 2015, 18:26:46 »
Значи докато четях че хората не могат да си намерят лекарство и им се даваха съвети колко струвало в Гърция,Турция и т.н.
реших да продам няколко опаковки на символична цена1/3 от цената им ,КАКТО  И ДА ДАРЯ НЯКОЛКО ОПАКОВКИ  /както се разбрахме със Силвана на лично съобщение/.
Защо винаги ще се намери някой да упреква хората,защо винаги има хора да си чешат езиците по форумите?
Форумите са за това да се помага-кой,къде ,колко и т.н.
Като видиш че някой продава кола за 20 000лв -обаждаш ли му се да му кажеш че иска много пари?
НЕ-ПРОСТО ПОДМИНАВАш ОБЯВАТА
Няма Англия и България -има хора и човешко отношение.Колкото до мен аз ще си остана българин,но интригантите ще си останат такива

Аз не съм в този форум някой да си .......

П.П- Моля модератора на сайта да изтрие профила ми
повече няма да влизам в този сайт
Силвана -уговорката ни си остава

• Global moderator
    • Профил
« Отговор #11 -: Май 02, 2015, 19:24:57 »
Здравейте,

бих искала и аз да изкажа моето мнение, без някой да се засяга.
Ако преди години бях видяла подобна обява, щях да скоча, и да обвиня човека, че се опитва да изкара пари на гърба на здравната система.
Сега обаче не мисля така. След 9 години лечение и безброй левове, дадени за изследвания, лично смятам, че системата не й дреме за нас и се опитва да ни прецака колкотото се може повече. Ако някой реши да продаде лекарства, получени по здравна каса, за мен това не е проблем, стига цената да е ниска. Разбира се, че по-алтруистичният вариант е да се дарят, но като знам колко ПСР и изследвания съм плащала, знам че не съм само аз на това дередже и че всички сме в големи разходи покрай хепатита ни. Пак повтарям- преди години не мислех така, но с опита, който натрупах, нещата се промениха. Аз самата не съм продавала своите лекарства, но съм купувала за себе си от други пациенти, просто защото така ми е финансово по-изгодно. Ако на системата й пукаше, нямаше да се стига до там да купувам по опаковка Виреад годишно. Имайки предвид, че в момента има и ужасен недостиг на този препарат, съветвам всички да се запасят, както могат.

Това е моя лична позиция.

Неактивен ДОГИ

• Немедицинско лице
  • **
  • Публикации: 28
    • Профил
  • Статус: Има близък с хепатит B
« Отговор #12 -: Май 03, 2015, 00:29:25 »
Здравейте и от мен! От скоро съм във форума не мога да кажа че съм много навътре в нещата но и аз подкрепям отговора на Силвана! За 5 месеца толкова тормоз за това хапче че си струва да се запасиш с една опаковка на една трета от цената. Аз дори ще съм благодарна! Защото не мога да хленча всеки месец на Силвана. Преди пет месеца започнахме с резерв от около 20 хапчета сега сме на 2 на косъм и притеснения. Другите хапчета Здравната каса и цялата порочна система ни ги изгълта с това закъснение всеки месец.И не го разбирам пък това като първото хапче си го взел на 16 второто с 29 на другия месец защо третото не можеш да го вземеш ако го има в аптеката на дата 16 а трябва да чакаш да вземеш рецепта на 29 и тогава да ти го дадат от аптеката. Въпроси все с повишена трудност!

• Global moderator
    • Профил
« Отговор #13 -: Май 03, 2015, 09:11:41 »
Защото се взимат на 30 дни, броейки от последния месец. Няма как да стане, Доги.

Неактивен ДОГИ

• Немедицинско лице
  • **
  • Публикации: 28
    • Профил
  • Статус: Има близък с хепатит B
« Отговор #14 -: Май 04, 2015, 08:49:45 »
Да,Благодаря ти Силвана за съжаление разбрах, че е така, но се възмощавам на това,че никой не иска да се замисли какво си пил дали не си прекъснал лечението през това време и след това да те компенсират поне. Знам ,знам че правиш всичко мила и съм ти благодарна!
  С поздрав  Оля

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007