Автор Тема:  Ели13 - една година по-късно  (Прочетена 63587 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
Re: Ели13 - една година по-късно
« Отговор #165 -: Декември 26, 2012, 19:44:06 »
Ели, съжалявам за цялата случка!
Но, сигурен съм, че вече отдавна си забравила за нея и гледаш напред и с усмивка.
Какъвто и резултат да даде изследването на интерлевкина, пак имаш опции за лечение. Така че всичко е въпрос на време!

Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен eli13

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1188
    • Профил
  • Резултати: Релапс на хепатита след лечение
« Отговор #166 -: Декември 26, 2012, 22:44:51 »
Благодаря ти, Радо.
Аз тоя интерлевкин го пуснах уж да мисля за второ интерфероново лечение, но сега реших, че това ще бъде неразумно независимо от резултата - СТ или ТТ.
Докато при новите лекарства интерлевкинът е без значение - по-важно е дали си генотип 1а или 1б, което на мен лично не ми е известно. Ще взема мерки в тая посока и търпеливо ще чакам до 2015-16г.
Аз бях с фиброза 1 преди лечението и без хистологична активност на вируса. Сега не се знае дали се е активирал, но все пак нормалните ми ензими са обнадеждаващ знак в обратната посока.
Ето защо не виждам причина да бързам с второ лечение, нито мога да понеса тройната комбинация с боцепревир.

Неактивен tetibulka

• Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2317
  • Осем години.
    • Профил
  • Вид лечение: Софосбувир
  • Резултати: Повторно лечение
  • Статус: Има близък с хепатит C
« Отговор #167 -: Януари 03, 2013, 21:41:29 »
уффф, Елмирке.
Нормалните ензими не винаги са добра новина. На хората, които са с декомпенсирана цироза, също са им образцови трансаминазите.
Ето,
какво значи Асат 15 и АЛат 40 при моя другар - не е на добро, корабът потъва.
Hang in there.

Неактивен Силвана Лесидренска

• Global moderator
  • Публикации: 2907
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Статус: Хроничен хепатит B
« Отговор #168 -: Януари 04, 2013, 07:41:14 »
Уффф, Дани,

определено знаеш как да повдигнеш духа на човек, претърпял неуспешно лечение.

Всеки е имал и високи и ниски ензими, интерпретацията им зависи от това, дали човек е с напреднало увреждане или не. При Ели то не е такова, така че не знам защо й даваш тоя пример?

Неактивен eli13

• Профил
« Отговор #169 -: Януари 04, 2013, 12:02:47 »
Действително, при мен обяснението за нормалните ензими беше липсата на хистологична активност на вируса или както пише в епикризата от биопсията : "А1 - без хистологична активност". Допускам, че при промяна на това обстоятелство първо ще го засека чрез покачването на ензимите.
Продължавам да мисля, че при увреждане - Ф1 преди старта на лечението, нямам причина да се натискам за повтаряне на веднъж неуспешно състоялата се интерферонова терапия. Не е само в несигурния изход и тежкия период на лечението причината за това. Не ми се ще много да третирам вируса с медикаменти преди появата на новите лекарства, тъй като у мен се заформя едно подозрение, че многократният прием на разни нещица от медицински порядък, когато не води до траен вирусологичен отговор, прави вируса по-корав и издръжлив на бъдещи терапии. Ето това не ми се ще на мене. Нека си починем 3-4 години, а после каквото сабя покаже.

Неактивен Лорей

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 646
    • Профил
« Отговор #170 -: Януари 04, 2013, 16:40:12 »
Ели, напълно те подкрепям в това твое решение, според мен е правилно.
Какво е депресия? Да си купиш обръч и да ти стане.

Неактивен пепи

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Студент
  • Публикации: 241
  • Идва лятото,лятотоооооооооо!!!!!!
    • Профил
  • Резултати: Успешно завършенo - чака резултати
« Отговор #171 -: Януари 04, 2013, 17:36:20 »
 :doubleup: Абсолютно правилно и разумно решение! Още повече че с Ф1 можеш да си позволиш да изчакаш!
Аз когато карах острата форма на хепатит Ц преди 15 години,незнаеха абсолютно нищо - дори диагнозата ми беше:"Hepatitis Non A - Non B" - демек Нито А-нито Б, и лекарите ме успокояваха че това е леко заболяване което забравяш след изписването /затова и сега съм с Ф3/!
А с каквито темпове виждам че вървят медецинските изследвания - до няколко години наистина ще има много по-ефикасни и лесно поносими илачи :medicine:
 :wink3: Така че се радвай че имаш възможност спокойно да ги изчакаш,и не забравяй да си планираш лятото на Лозенец  :party:

Неактивен утопия

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Кандидат-студент
  • Публикации: 62
    • Профил
  • Резултати: В момента съм на лечениe
« Отговор #172 -: Януари 04, 2013, 19:29:46 »
Ели,ако бях на твое място аз също бих изчакала новите лекарства.Подкрепям те и си мисля,че всъщност една такава почивка би  ти се отразила много добре. :doubleup:

Неактивен Reni

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 299
    • Профил
  • Резултати: Неуспешно
« Отговор #173 -: Януари 04, 2013, 20:01:36 »
Ели, напълно те подкрепям за това решение. Аз за себе си, след неуспешното лечение, също съм решила да изчакам. Въпреки по-високата степен на фиброза. Със сигурност почивката ще ти се отрази добре.  :love5: Рени

Неактивен Buba

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 302
    • Профил
  • Резултати: Неуспешно
« Отговор #174 -: Януари 06, 2013, 18:28:01 »
Ели, и аз със закъснение прочетох цялата ти одисея с изследванията. Много тъпо :(!, и аз много съжалявам! и да – това не е края на света.
Както винаги напоследък, заради рядкото влизане, съм изпуснала куп важни неща, в това чисто от теб научавам за изследването интерлевкин, когато бях на лечение нямаше такова животно. Ще чакам да прочета за твоите резултати и ще потърся още информация по темата.  Ако започвам някой ден пак лечение задължително ще го направя. 
Иначе аз съм на същото мнение като твоето относно приема на интерферон, когато не успеее да изчисти вируса, а само го е подтискал, след спирането му  вирусчето освободено се размножава с двойна сила. При мен стигна от 400 000 преди лечението до 10 000 000 м.е. две години след лечението, след което спрях да се изследвам разбира се :). Което обаче, според мен, не води автоматично до задълбочаване на фиброзата.
Относно ензимите – при цироза наистина ниските не са добра индикация (и все пак Дани дано да грешиш в прогнозите си в твоя случай), но иначе лекарката каза че ако тече интензивно увреждане на черния дроб поне 6 месеца трябва да се засичат ензими над 100.
От теб научавам и за новите безинтерферонови медикаменти и много се радвам на тази новина.  Аз уж чаках телапревира в България (но не с особено нетърпение или надежда за успех) Дано, дано това да е пробива! За себе си не съм сигурна, но ти със сигурност трябва да почакаш още преди пак да се подлагаш на това изтезание.

Неактивен eli13

• Профил
« Отговор #175 -: Февруари 01, 2013, 23:40:50 »
Мари, Силванке, каква е тая екстра-шик снимка, дето си си я закачила! Паднах просто. Красота ли бе да го опишеш!  :girl_in_love:
Чакай и аз да сменя моята!
Ся - както казва Проди, да докладвам за протокола резултата от изследването ми интерлевкин 28. СТ ми е, както и предчувствах. Не, че това е от някакво значение, защото нямам никакво намерение да почвам пак интерферона. Преди всичко не мога да си прежаля порасналата косица и биричката, дето си я пийвам вечер с преголям кеф.
Е, сега друг е въпросът, че не ми се иска да си изследвам пак ензимите, щото миналия път не ми харесаха. В норма, но нещо май чух 24 и 30 от д-р Николова, което никак не ми допадна.
Добре де, ще пусна тия дни - то се знае.
Сега обаче си имам далеч по-приятни занимания. Записах се на курс по османски турски. Уникална работа! Пишем ченгели, точици и заврънкулки по цели страници като първокласници. Учителят е твърде мистичен - като герой от ирански филм, хихи. Пък и занятията се провеждат в призрачната сграда на Градското мюфтийство.
Изобщо тия вълшебства не ми се връзват в една картинка с Асат и Алат, ама ще гледам да ги монтирам някъде между причудливите арабски буквички и ще докладвам.
 :bye2:

Неактивен Силвана Лесидренска

• Global moderator
  • Публикации: 2907
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
« Отговор #176 -: Февруари 02, 2013, 00:10:11 »
Това, мила моя, е резултат от една професионална фотосесия за ЧРД-то ми :)

Иначе СТ е по-добре от ТТ, нека не ставаме нахални. Изтеглила си средната клечка, което е добре. Златната среда, Конфуций, и аз ти казваме, че всичко ще си дойде на мястото, когато му дойде времето :)

Поглези се, учи заврънкулки и се обади другата седмица да се видим :) Да пием вино.

Неактивен Аника

• Публикации: 1164
  • генотип 1
    • Профил
  • Вид лечение: Софосбувир + Даклатасвир
« Отговор #177 -: Февруари 02, 2013, 00:39:03 »
Ха, вино щели да ми пият те, и то без мен  :love5:

Елито, ясно беше, че си СТ, както е ясно, че аз съм ТТ, ама кога ли ще го докажа аз черно на бяло  :laugh:

П.п. Силв, направо спираш дъха на тая снимка  :hug1:
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."

Неактивен eli13

• Профил
« Отговор #178 -: Февруари 02, 2013, 01:06:17 »
Леле, глей ги само!
Аз съм на разположение да ви хоствам в Махалото всеки ден без вторника, че тогава ми е последният час от курса по аюрведическа кухня.
Ако не си носите електронни цигари, да знаете, че ще пуша такава с гигантски кеф, както вие пушихте аналогови миналата година по същото време и на същото място, а аз ви гледах облещено и после заради вас пропуших.
Ама сегааааа - дойде време за отмъщение. До срещата шъ си купя лилава батерийка за цигарата и направо ще ви взема акъла.
Айде, виното е от мене!
 :flying_kiss:

П.С. : Силви, на тебе и един шал ти нося, за следващата фотосесия, хихи

Неактивен Rumi_

• Публикации: 1544
    • Профил
  • Вид лечение: Алтернативно
« Отговор #179 -: Февруари 02, 2013, 09:27:07 »
Ех, че красиви дами! Супер сте!  :audrey_hepburn: :flowerpower: Имате и настроение, това е най- важно. :flowers:
Ели, нали знаеш, че все  единия подтип ще се окажем. Дали е СС, СТ, ТТ...
Щом сме с релапс работата е ясна...
Колкото до интерфероновото лечение, от снощната статия и аз нищо не разбрах, освен това, че "по-бързо умирали" повтарящите лечението. Много общо написано и неясно.
То всяко лечение вреди, няма такова безобидно.
Ами  когато като мен пациента е с напреднала цироза,  избора е ограничен. Към момента става въпрос.
Ако не се лекува, ефекта е същият. Това е пак вид експеримент с риск, поеман от нас.

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007