Автор Тема:  За леките натоварвания и алкохола след завършено успешно лечение  (Прочетена 2121 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен drago

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Студент
  • Публикации: 135
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: В момента съм на лечениe
  • Статус: Хроничен хепатит C
Здравейте, аз отдавна не съм писал.
Значи аз съм с успешно лечение с Пегинтрон и Ребетол, преди това имах две неуспешни лечения с Роферон и рибавирин, и след това с Пегасис и Копегус. Както и да е след третото лечение успях най накрая да го преборя този вирус :) и вече почти три години съм отрицателен, в смисъл имам отрицателен ПСР на шестия месец след лечението, и вече са минали около 2 години и половина след края на лечението.
Правя си АСАТ и АЛАТ на всеки 3 месеца и са си с нормални стойности, когато минат 3 години ще направя и още един ПСР.
Значи въпроса ми е дали може да се правят леки физически натоварвания, например коремни преси, лицеви опори, каране на колело, тичане и т.н. и също така да попитам примерно, като има повод на 3-4 месеца, би ли ми навредило да изпия 3-4 бири. Задавам го този въпрос, защото още не смея нито да правя физически натоварвания, нито си позволявам да пия бира.
Конкретният ми въпрос е, не толкова дали е вредно за дроба, а дали по някакъв начин, леките физически натоварвания или изпиването на 2-3 бири, рядко разбира се, може по някакъв начин да предизвикат релапс на вируса.
« Последна редакция: Декември 26, 2012, 21:05:45 от Радослав Русинов »

Неактивен dreamer

• Немедицинско лице
  • Публикации: 128
    • Профил
  • Резултати: Успешнo
Според мен, релапс на вирусния хепатит не може да се предизвика от употребата на алкохол, а само от дадения вирус. Все едно да се разболееш от хепатит от пиене на бира... нещо не ми се връзва.   
"Всяко дълго пътуване започва с една единствена стъпка."

Неактивен eli13

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1188
    • Профил
  • Резултати: Релапс на хепатита след лечение
Категорично съм на мнението на Дриймър.
Алкохолът не съдържа вируси, а просто товари допълнително дроба и когато човек е болен от хепатит или има увреждане в резултат на заболяването, не бива да пие успоредно.
Това обаче не бива да притеснява хора, които са излекувани и с възстановен дроб.

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
  • Резултати: Успешнo
И аз споделям същото мнение за алкохола. Няма как след постигнат траен вирусологичен отговор, приема на алкохол да предизвика релапс.
Не мисля и че има проблем с физическите натоварвания, просто трябва да започнеш с по-леки упражнения и постепенно да увеличаваш натоварванията. И да слушаш тялото си, в случай че прекалиш с някой спорт, да понамалиш малко темпото, докато влезеш в кондиция.

Поздрави,
Радо
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен drago

• Немедицинско лице
  • Публикации: 135
    • Профил
  • Резултати: В момента съм на лечениe
Благодаря на всички за отговорите  :smile:

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007