Автор Тема:  Предстои ми лечение  (Прочетена 2596 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Manga

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
  • Вид лечение: Интерферон + рибавирин
  • Резултати: В момента съм на лечениe
  • Статус: Хроничен хепатит C
Предстои ми лечение
« -: Юни 13, 2014, 10:58:28 »
Здравейте,
Чета форума от много време, но до сега все не намирах сили да пиша, но явно дойде моментът...  :ashamed: Преди два дни ми се обадиха от касата, че са ми одобрени протоколите за лечение на хроничен хепатит С. Отидох да ги взема и ме сюрпризираха, че ми е одобрен само интерферона, поради "съпътстващо заболяване"/ с таласемия съм, но по думите и документа от хематолога, при когото ходих на консултация е в много лека форма и не е пречка за лечението/.  :sad2:Не знам при това положение има ли смисъл изобщо да започвам. Моля, ако някой се е сблъсквал с нещо подобно да ми даде съвет! Благодаря предварително!

Поздрави!

Неактивен Силвана Лесидренска

• Global moderator
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2777
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: Повторно лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
Re: Предстои ми лечение
« Отговор #1 -: Юни 13, 2014, 22:56:04 »
Здравей,

принципно без рибавирин няма кой знае какъв смисъл. В коя болница ти изготвиха документите?Не може ли този хематолог, при който си бил, да напише становище, в което да опише, че си показен за лечение? Предполагам си с минор?

Неактивен Manga

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
  • Вид лечение: Интерферон + рибавирин
  • Резултати: В момента съм на лечениe
  • Статус: Хроничен хепатит C
Re: Предстои ми лечение
« Отговор #2 -: Юни 14, 2014, 09:34:15 »
Здравей,
аз становището съм го представила, но явно не са го отчели. След толкова време, през което стоях във форума, четях и роних крокодилски сълзи от самосъжаление, въобще не се бях замислила, че има и по-неприятен вариант от този да започна лечение и да преглътна страничните ефекти от него - този да не ми дадат възможност да се лекувам. За мой късмет лекуващият ми каза, че има възможност да ми осигурят рибавирин. Благодаря за отзивчивостта. Може би ми беше нужен този шамар от ЗК, за да се събудя и амбицирам....
Четох, че има групи за взаимопомощ, но все попадам за софийски такива, а аз живея в Бургас. Има ли такива и тук? Ще съм много признателна, ако някой ме насочи.
Предварително благодаря!

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007