Автор Тема:  Хроничен хепатит б  (Прочетена 264 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Наско18

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 8
    • Профил
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: В момента съм на лечениe
  • Статус: Хроничен хепатит B
Хроничен хепатит б
« -: Октомври 11, 2018, 12:39:20 »
Здравейте,преди около девет месеца си направих кръвна картина и се оказах с висок АЛАТ.След което последва второ изследване и се оказа шок за мен,честито имате хепатит б.С 4 500 000 000 копия,направо останах шокиран.Следователно веднага хванах пътя за София(защото съм от малък град)и при професор Чернев.Нови изследвания в Софиямед,и всичко се потвърди,оказах се с остър хепатит б.В последствие и хронифицира без да успея да изградя Е-анти тела.Първото ми изследване 12.2017г. 4 500 000 000 копия,второто 02.2018г.3 600 000 000 копия,трето 06.2018 г. 2 050 000 000 копия.След което последва на 09.2018г.биопсия,и нови кръвни изследвания.Оказа се, че все още нямам изградени анти тела,черния ми дроб е добре не е увеличен,и с нормална функция.Назначиха ми лечение с тенофовир майлан,не чаках въобще да ми го изпишат по здравна каса а направо си го закупих.Лекарите ми казаха, че щом съм с Е-положителен,имам голям шанс да изчистя вироса.Изкам да попитам някой успявал ли е да се излекува от това лекарство,и за колко време,или трябва да се взима цял живот?Благодаря ви предварително.

Неактивен roni_c

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Кандидат-студент
  • Публикации: 83
    • Профил
Re: Хроничен хепатит б
« Отговор #1 -: Октомври 11, 2018, 18:41:20 »
Здравей,Наско.Шансове има макар и малки,просто трябва да вярваш,че ти ще се излекуваш.Тук във форума имаше двама човека,които са успяли да изчистят вируса и да изградят антитела.Възможността обаче да очакваме антителата цял живот също остава.Хепатит Б е много коварен и непредсказуем и влияе различно при различни организми и имунни системи.Тенофовир е добро лекарство (нуклеотиден аналог),което подтиска размножаването на вируса,но не се справя особено успешно с ХБсАг  (повърхностният антиген),който си остава заключен в чернодробните клетки и ако се спре лечението вирусът ще продължи да се размножава и да уврежда дроба,затова е важно да не се прекъсва приемането на лекарството.Занапред може да се появи ново лекарство,което да изчиства вируса,но засега тенофовир е най-добрата ни алтернатива.Успех и положителна нагласа.

Неактивен Наско18

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #2 -: Октомври 11, 2018, 18:49:07 »
Здравей,говорих с много лекари и виросолози,който ми дадоха много надежди.Някой специалисти гастроентролози,ми казаха,че такива като мен(не сериозни)в 50% успявали за една година да се излекуват.Но на мен не ми се вярва, че мога да се излекувам.При теб как стоят нещата?

Неактивен roni_c

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #3 -: Октомври 11, 2018, 18:59:30 »
Ами накратко 11 години откакто разбрах за вируса (2007 година) с високо вирусно натоварване като теб (3 500 000 000 копия).Пет години лечение с тенофовир (от 2013 година) чернодробни ензими в норма,вирус в кръвта не се открива (това е така наречения ПСР ХБВ ДНА),с положителен е-антиген (като теб),но няма антитела,т.е ХБсАг си е положителен,ХБеАг също.

Неактивен Наско18

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #4 -: Октомври 11, 2018, 19:07:33 »
Това значе ли,че ако спреш тенофовира отново може да се появят тези три милиарда копия?

Неактивен roni_c

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #5 -: Октомври 11, 2018, 19:14:28 »
За съжаление да и не само ще се размножава вируса,но с голяма вероятност ще стане и по-агресивен към чернодробните клетки.Увреждането на черния дроб обаче не зависи само от броя копия на вируса.Дори се счита,че е по-опасно да се спре лечение при отрицателен е антиген.

Неактивен Наско18

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #6 -: Октомври 11, 2018, 19:20:18 »
Напълно се отчайх.През годините когато си на лечение,можеш ли да пиеш,да спортуваш,да се виждаш с хора без да се притесняваш от това да ги заразиш?Взимаш ли някакви витамини, минерали?

Неактивен roni_c

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #7 -: Октомври 11, 2018, 19:34:28 »
Няма място за отчаяние,с хепатит се живее нормално,можеш да се виждаш с хора разбира се,няма как да ги заразиш при нормални взаимоотношения (ръкостискане,прегръдка и т.н.)Ако имаш приятелка или съпруга,то тя може да се ваксинира и няма да има проблем.Алкохол не ти препоръчвам,макар че една две бири през  лятото или една чаша вино зимата няма да ти навредят.Умерен спорт също е препоръчителен без тежки физически натоварвания.Може да взимаш витамини и минерали и натурални имуностимуланти като котешки нокът.Ако си от София може да се свържеш със Силвана Лесидренска на имейл office@hepactive.org,
знам че организират срещи,на които ще получиш отговори и подкрепа.

Неактивен Наско18

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #8 -: Октомври 11, 2018, 19:47:07 »
За колко време успя да свалиш вируса до нула?
Цяло лято пих и тренирах като луд,макар че знаех за хепатита,даже взимах аминокиселини и фатбърнар за чистене свалих 10 кг.На края на лятото си пуснах кръвни иследвания бяха по добри от колкото през май месец.Направо ми идва да спра всичко и да започна нормален живот,и колкото ми е писано толкова да живея.Единственото което ме спира е това че мога да заразя роднини и приятели,и за това искам да намаля вироса до не активен.

Неактивен roni_c

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #9 -: Октомври 11, 2018, 19:58:16 »
Нямам ясен спомен за колко време,но не беше бързо,може би 2 години и повече.Можеш да потърсиш моята тема в раздел "на лечение съм" и ако ти се чете ще видиш в подробности как е протекло лечението...

Неактивен Наско18

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #10 -: Октомври 11, 2018, 20:26:01 »
Прочетох малко от твоята тема,по късно ще я прочета цялата,лошо е че си започнал много късно лечение,след цели 7 г.Лекарите ми казват,че според мойте изследвания съм се разболял някъде от преди една година,и колкото по рано започна лечение толкова по добре.Искаха да ми направят биопсия преди лятото но аз отказах,което отчитам за голяма грешка от моя страна.Мислех си,че ме лъжат за да точат здравната каса,голяма глупост.Попитах една моя позната виросоложка защо са ми изсписали тенофовир майлан,тя ми каза,че това е най лекото лекарство с което се започва,не можело да се почне с най силното защото ако развие резистентност после нямало с какво да се продължи лекуването.Също ми каза, че мога да спортувам без проблеми защото дробът ми не е уголемен.Вече не зная на кой да вярвам лекувам се при професор Чернев.

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007