Автор Тема:  Старт на лечението - хепатит С  (Прочетена 141148 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен eli13

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1188
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Релапс на хепатита след лечение
  • Статус: Хроничен хепатит C
Re: Старт на лечението - хепатит С
« Отговор #405 -: Януари 10, 2012, 11:04:34 »
Хаха, тази сутрин в леглото се събуди един овен - едвам се събира на гигантската спалня. Това беше метафора и имах предвид себе си - някой да не си помисли, че без пауър съм се впуснала в авантюри. Пък и аз тогава винаги изглеждам като агънце  :girl_wink:
Ако някой не е разбрал, излязла е нова тава с 40-те най-култови хита на Рей Чарлз, когото обожавам! Затова се и събуждам с неговия глас по радио Джаз ФМ, където присъствието му в последните три дни е стъстено и естествено - драго за сърцето ми.
Най-сетне смятам, че се чувствам по-различно, но да не се обаждам много-много от легнало положение. Нека проверим какво се случва в изправен стоеж, още повече че имам дълг към моята Хепи, който не може да остане неизпълнен.
Ще пиша пак по-късно днес.
Прегръщам ви!

П.С. : Писах във Фейсбук, но някои от вас нямат, пък с други не сме установили връзка, че от 17.01 започва любимият ми фестивал "Цветята на Корана" - http://www.pozorcompany.com/programme_flowers_of_the_quran_middle_east_and_north_africa.html. Всички, които се интересуват, да ми звъннат/пишат, за да отидем заедно. С предимство, както винаги, са филмите за Истанбул-ненагледния, а също и иранските филми. Хора, които още не са гледали ирански филми, да се настроят за нещо, каквото изобщо не би им минало през ума. Всякакви канадски, не дай Боже американски филми, ги пренебрегваме, за да не ни развалят вкуса към едно съвсем различно, истинско, човешко, болезнено и смислено кино. Миналата година, когато канадският филм за Мевляна започна с джипка, която праши в Гранд каньон с яко надуто кънтри, се свлякох в стола си, неспособна да преодолея тази гротеска.
На второ място в личната ми ранг-листа се класират палестинските филми, но истината е в иранските, повярвайте ми.
Сега вече се присещате, че това ми е главна мотивация да се стЕгна, защото аз този фестивал не го пропускам.
Имам си и още по-главна причина, а тя е, че започват курсове в един ориенталски център, чието създаване очаквам от години, а за един от тези курсове живота си давам - остави ти пауъра, температурата, призляването. На този курс и с 50 градуса температура ще присъствам  :smile:

Неактивен qiqi

• Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 845
    • Профил
  • Резултати: Успешнo
« Отговор #406 -: Януари 10, 2012, 15:34:17 »
Ели с ниските дози надявам се ще овладееш ситуацията и няма как да е по друг начин,очаква те филмова одисея :flowers:

Неактивен Орфей

• Немедицинско лице
  • Публикации: 657
    • Профил
« Отговор #407 -: Януари 10, 2012, 16:37:55 »
Екзотично кино  :doubleup:, курсове по какво?
Аз бих гледала някой друг филм, но съм зле със силите, да видим, ако си харесаме нещо и ходим, ще се чуем! Аз съм захванала пък безплатен английски по нета се преподава програмата се казва: "Аз мога повече", всеки вторник и четвъртък след работа по един час в нета, виртуална класна стая. Добре е, защото е от вкъщи, а и все нещо научавам.

Неактивен eli13

• Профил
« Отговор #408 -: Януари 10, 2012, 19:04:09 »
Е, как се бях засилила днеска да заключа вратата на апартамента отвън и да напусна квартала! Да, ама не. Закуска в 11.30, а после пак спане от 12.00 до 17.00ч., когато нашите звъннаха на вратата.
Нищо де, сега ще ходя до едно магазинче в съседния блок за оризови ядки и кола. Голямо мероприятие, няма що.
После ще се тунинговам. Като тъй и тъй съм вкъщи, не виждам какво ще ми попречи да си докарам един прекрасен, пък и безопасен маникюр. Казвам последното, защото аз съм един от хората във форума, при който този е напълно вероятен източник на заразяването с хепатит.
Хайде сега - защото Фейсбукът и телефоните ме зоват  :bye2:

Неактивен Орфей

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #409 -: Януари 11, 2012, 11:28:07 »
Ехе  :flowers:! Добре че можеш да си позволиш да караш спокойно, това е най-важното сега за твоя страшно изтормозен организъм!

Неактивен sunshine

• Публикации: 710
  • генотип 3
    • Профил
« Отговор #410 -: Януари 11, 2012, 12:40:40 »
Ай, ай, ай,  Ели мерси за напомнянето за Цветята на Корана.
И аз силно препоръчвам иранските филми, както и тези за Инстанбул! :girl_in_love:  :doubleup:

Неактивен eli13

• Профил
« Отговор #411 -: Януари 11, 2012, 15:56:30 »
Край на спокойствието! Атака на офиса от призовкари на всички съдилища! Връчват се решения, съобщения, призовки - за януари, за февруари - за чудо и приказ. Как успяха да ми насрочат едно от най-тежките трудови дела за 24.01 - ей това не можах да го разбера. Но по-трагичното е, че ме викат в Районно управление-гр. Ябланица на 19.01!!! Излязла ми е една тъпа експертиза по дело за 16.01, което уж трябваше да се спре, а сега, като представя мой болничен, съдът вече ще изтрещи след два болнични за клиента, който беше със съмнение за онкологично заболяване. Хехехе, от РС-Разлог са насрочили делото си за 10, 17 и 24.02. Вие това представяте ли си го? Аз едва събирах сили веднъж на два месеца да се затъркалям дотам, а ето, че в момента от мен се иска да го правя каждая седмица и то през най-студения месец, когато не ще ме втриса, ами направо смятам да се явя пред съдията с грейка или космонавтски аутфит.
Започнаха да валят обаждания от клиенти, мейлът ми е пълен с договори, които трябва да консултирам с крайни срокове за реакция. А пък аз едва се влача до кухнята и обратно.
Трябва да се вземат спешни мерки, но какви? Постоянно ми се спи и спя по цял ден, което освен на пълното изтощение на организма, отдавам и на транксена, а той, разгеле, е пред приключване. Ще почна да го пия само вечер, пък дано дойда на себе си. Ето, сега няколко часа вече събирам сили да се изкъпя - не знам как ще намеря у себе си чувства да отвърна подобаващо на голямата любов и интерес на клиентите и съдилищата към моята особа.
Може пък за добре да е. Ще ме вдигнат на крак - няма начин.
Сега ще ви разкажа един случай, но това не е виц, а съвсем достоверно събитие. Покойният адв. Д.Р., който е бил патрон по време на стажа и на двамата ми родители, веднъж постъпил в болница за тежка операция. След операцията бил настанен в реанимация, където, както знаем, достъпът на немедицински лица е абсолютно забранен. Та едва идва в съзнание възрастният колега и току пред носа си вижда един друг нос, забоден в неговия и втренчен в клепките му поглед. Това е първата гледка, след като отваря очи, а първото нещо, което ушите му чуват, е следното : "Адвокате, а какво ще стане с мойто дело утре?". Оказва се, че въпреки засиления болничен контрол една клиентка е успяла да наметне бяла мантия и да се промъкне при берящия душа човечец.
Нали разбирате, тази е нашата съдба - нямаме право дори да умрем  :laugh:

Неактивен Орфей

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #412 -: Януари 11, 2012, 17:00:32 »
 :sad_girl: Тревожа се за теб! Програмата ти е тежка дори за съвсем здрав и във форма мъж! Какъв ти е планът на действие за да няма крах, ужас и сълзи?!

Неактивен anita

• Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2988
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
« Отговор #413 -: Януари 11, 2012, 20:01:41 »
Ели, с мозъчната мъгла как се оправяш? Опитай каквото можеш да отложиш. Майната им на делата.  Аз пък като клиент, като знам как се точат делата ми е все тая дали ще приключчи сега или след 2-3 месеца.  Здравето е най-важно.
С намалените дози ще ти поолекне малко, но ти достатъчно си се сринала.

Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен eli13

• Профил
« Отговор #414 -: Януари 11, 2012, 23:56:02 »
Ще направя каквото мога.
На някои дела им измислих цаката. Има дела, които по закон не могат да се отложат заради това, че адвокатът е болен. Понеже ние постоянно злоупотребяваме - нали се сещате  :medicine:, та ни вдигнаха мерника Б и Ц. Не визирам хепатитите - тия са х2.
Неочаквана атака в сряда вечер с 39,6 температура. За малко да се мре. Добре, че приятелките ми бяха на телефона с ценни съвети и ободрителен тон. Хем, че и на двете хич не им е лесно. Даже второто-милинкото, заспа на телефона.
Скапаната температура е спаднала на 38,5. Благодаря за милозливото отношение.
Обаче му направих един много гаден номер на интерферона и още не може да се освести, колкото и да се напъва. Става дума за масажите. Жената, която идва вкъщи, е наистина добра и прави с мен точно онова, от което имам нужда. Вече два пъти след нейните посещения, при температура над 39 градуса нямам болки в мускулите и костите. На следващия ден - едва загатнато, а на третия - съвсем търпимо ме болят мускулите на прасците, което си е едно нищо в сравнение с предишните одисеи. А на четвъртия ден тя пак идва. Засега съм си определила два масажа и май ще ми стигнат.
Как само се изненадахме взаимно с интерферона в срядата  :mocking:
Обаче почва да ме слуша малко - взе да вдига температура вечер - не през деня и не през нощта, с което доскоро редовно ме тормозеше. То е ясно, че ще се възпитаваме - с метода на Ж.Ж.Русо.

Неактивен eli13

• Профил
« Отговор #415 -: Януари 12, 2012, 13:53:30 »
По метода на Ж.Ж.Русо не аз превъзпитах интерферона, а той мен, като ми държа ръката на печката цяла нощ. Съблаговоли да свали температурата на 37 и нещо към 01.00ч., но по начин, че усещането за студ и дискомфорт да ме лишат от сън докъм 05.00ч.
Абе, важното е, че сега съм ок и дори не ми се спи, понеже не съм вземала транксен сутринта и смятам така да продължа - ще изпия оставащите ми 5 хапчета само вечер и приключвам с този медикамент.
След малко ще дойде една жена, която много обичам и от години ми помага в домакинството, та сега се съгласи да идва по-начестичко докато съм в това положение. В 15.30ч. ще се появи един приятел - вече трети мъж се престрашава да прекрачи прага на болничната ми стая. Good for u  :congrats:
А, Хепи, в твоя чест извадих от камерата едни пържоли да ги размразявам. Че със супички скоро няма да се вдигна от леглото. Нека месото си каже тежката дума  :laugh:

Неактивен tedibon

• Публикации: 1341
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Интерферон
  • Статус: Има близък с хепатит B
« Отговор #416 -: Януари 13, 2012, 22:04:36 »
Ели,само не спирай транксена,както пишеш!Послушай лекаря си,тези лекарства, не се спират никога така!
Звучиш добре,мобилизираш се,и все пак се консултирай!

Поздрави,Тедибон
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен eli13

• Профил
« Отговор #417 -: Януари 14, 2012, 00:23:58 »
Ама Теди, той ми е изписал само една опаковка. Аз изрично го питах онзи ден какво да правя и той каза, че просто като свърши-свърши и това е - продължавам със сероксата. Явно количеството е твърде малко, за да се стресирам от внезапното прекратяване. Та аз си го самонамалих за последните няколко дни само на 1 вечер вместо да бича по 2 на ден докрая. Пък и да разсеям малко мозъчната мъгла, за която казва Анитка. Екстра ми е главата днеска  :chat:

Неактивен brankox

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Студент
  • Публикации: 173
    • Профил
  • Резултати: Успешно завършенo - чака резултати
« Отговор #418 -: Януари 15, 2012, 20:45:47 »
Искам да ви питам нещо.Значи ходих на андролог тъй ккато горе долу откакто се заразих с хепатит с  нямам никакво либидо.Той ми каза да изследвам 4 неща.Три от тях са в норма но холестеролът ми е много нисък.Още не съм говорил с андролога и май не е това причината за проблема ми но трябва да знам дали е от лечението за да знам какво да кажа на андролога.Та въпросът ми е -дали лечението с интерферон намалява нивата на холестерол.Значи тази лаборатория референтните са 3.5-8 мойа е 1 и нещо.

Неактивен eli13

• Профил
« Отговор #419 -: Януари 15, 2012, 22:27:02 »
Много са ти сложни за мен въпросите, Бранкокс. Трябва да ги поставиш пред докторите, но се опасявам, че всеки ще повдига рамене. На гастрото не са им в специалността тези теми, а всички останали лекари, само като ни видят ПКК-то, губят свяст.
Така или иначе ти съвсем скоро приключваш с интерферона, така че ще можеш да го изключиш като фактор. Надявам се дотогава всичко вече да е наред при теб  :congrats:

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007